فهرست
«رقص تابستانی» در برابر چشمان «شیادان»
«رقص تابستانی» در برابر چشمان «شیادان»

«رقص تابستانی» در برابر چشمان «شیادان»

آی اسپورت – «زیزو» جام هفتم را هم بالای سر برد تا جاودانگی‌اش را در رئال مادرید و تاریخ مربیگری این باشگاه ماندگارتر کند. اما بارسلون زخم خورده از فقدان نیمار، طوفان انتقاد رسانه‌ای علیه مدیر باشگاهش، و از هم پاشیدگی انسجام تیمی، تحقیر، سرافکندگی و حقارت را در بند بند وجودش احساس کرد. سوت پایان بازی که نواخته شد، نگاه گنگ و پرسشگر بازیکنان بارسلون دنبال علت این سقوط و ناکامی‌های اخیر بود. پس از شکست بازی دور رفت بارسا مقابل رئالی‌ها طرفدار این تیم در توتیتر هشتکی را به راه انداختند با عنوان «علیه ماریا بارتومئو» و توانستند کمتر از 2 ساعت شدیدترین حملات را علیه او جمع آوری کرده و در صدر ترندهای جهان قرار بگیرند.

مدیری که هواداران این تیم دلخوشی از او ندارند و در حال حاضر او را به بی کفایتی محکوم می‌کنند که نه فقط نتوانست مانع رفتن ستاره تیمش بشود بلکه توان یافتن جانشین مناسبی نیز برای نیمار نداشته است. در بازی بامداد امروز حتی نبود رونالدو که با محرومیت سنگینی مواجه شده است هم کاری از پیش نبرد و روحیه و انگیزه از دست رفته بارسا را به این باز نگرداند. «خوان لاپورتا» مدیر سابق بارسلونا که سال 2015 در انتخابات باشگاه، رقابت را به بارتومئو باخت و نتوانست ریاست این تیم را بر عهده بگیرد؛ مدتی پس از این شکست به رسانه‌های اسپانیا گفت: «من بهترین بارسای تاریخ را برای «راسل» و «بارتومئو» به میراث گذاشتم و آنها تمام وقتشان را گذاشتند تا نابودش کنند. بارسلونا ربوده و در بین شیادان و دروغگویان گروگان گرفته شده است.»

فرصت مغتنمی است تا مدیران سابق باشگاه آماج حملات را به سوی رقیب جدیدشان روانه کنند. آبی که بارتومئو آن را گل آلود کرد و فرصت ماهیگیری را به حریفانش داد تا دو مدیر قدر این باشگاه با یکدیگر بی حساب شوند. هر چند که بارسلونا در هزارتوی مشکلات درونی اسیر است، کهکشانی‌ها بار دیگر اقتدار و توانمندی خودشان را به رخ کشیدند. روزنامه «مارکا» چاپ اسپانیا قبل از مسابقه رئال را برنده این بازی دانست و برای زیدان نوشت: «جام در دست توست» و پس از قهرمانی نیز این موفقیت را به «رقص تابستانی» تشبیه کرد.

دنیا به کام مادرید است. اما در این مسیر آنها به خوبی این راه را شناسایی کرده‌اند. شاگردان زیدان یک پنجم از مسیر نبودن رونالدو را تجربه و طی کردند و «آسنسیو» نشان داد که به خوبی می‌تواند جایگزین اسطوره باشگاهش باشد. «والورده» نیز پس از بازی اعتراف کرد که رئالی‌ها انگیزه بیشتری داشتند و با انرژی بازی کردند. شاید تنها مشکل بارسلونا نبود نیمار نیست. این تیم از درون آسیب دیده است. بارسایی‌ها شکست را پذیرفته‌اند و دستها را به علامت تسلیم بالا برده‌اند. هواداران این تیم باور نمی‌کردند که روزی شاهد جدال نابرابر دو تیم در «ال کلاسیکو» باشند. پیام تبریک بارسلون بلافاصله پس از قهرمانی رئال مادرید علاوه بر نشان دادن منش حرفه‌ای این تیم، پیشکشی به یک حریف قدر و پذیرش شکست بود.

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2017-08-17 16:30:00
نظر دهید

۲ نظر
وحيد بارساپوليسي
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
ما بر ميگرديم.. غروري كه شكست محكم تر جوش ميخوره... ما به زودي بر ميگرديم و خيلي ها رو به خاطر بي حرمتي هاشون دوباره تو خونه شون تنبيه ميكنيم... صبر كنيد فوتبال زير ورو زياد دارد
۵ ۱
Zabil
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۳۸
بابا ما ایرانیها چقدر جوگیر هستیم. اینجور که این میگه ما برمی‌گردیم، مسی هم نمیگه! هواداری یک طرف، جوگیری ما ایرانیها نمونه است به خدا!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر