فهرست
ماموریت اورژانسی استرا؛ چرخش از آفریقا به اروپا
ماموریت اورژانسی استرا؛ چرخش از آفریقا به اروپا

ماموریت اورژانسی استرا؛ چرخش از آفریقا به اروپا

آی اسپورت - لیست خرید استقلالی‌ها برای فصل آینده چند علامت سوال بزرگ دارد. البته وجود چنین لیستی قبل از حضور استراماچونی خودش یک علامت سوال است که این خریدها با نظر و نظارت چه کسی انجام می‌شود. بزرگترین جای خالی اما در این لیست جایی است که استقلالی‌ها در چند فصل اخیر بحران بزرگی را تجربه‌کرده‌اند. فاز حمله. در لیست خروجی آبی‌ها نام منشا و ایسما و صیادمنش دیده می‌شود. با این حال فقط پریرا به عنوان مهاجم در لیست خرید این تیم حضور دارد. مهاجمی که بحث آبی‌پوش‌شدنش فقط در حد گمانه‌زنی باقی مانده و شاید تا پایان فصل نقل و انتقالات هم از این هم فراتر نرود. بازیکنی مانند پیمان رنجبری هم استقلالی شده است. مهاجم گل‌گهر که فصل گذشته آقای گل لیگ یک شد و از اولین خریدهای استقلالی‌ها بود اما گزینه مطمئنی برای حل مشکل استقلال نخواهد بود.

در این مورد چشم امید استقلالی‌ها به استراماچونی است. مربی که اگرچه از سرزمین فوتبال دفاعی به ایران آمده اما برای موفقیت در استقلال باید کلید قفل خط حمله استقلال را پیدا کند. در میان برترین گلزنان لیگ برتر، هیچ امیدی برای نجات آبی‌ها نیست. کی‌روش که قطعا در سپاهان می‌ماند، علیپور هم استقلالی‌شدنش محال است. استوکس هم که به کشورش بازگشته است. تنها گزینه خوب دیگر یعنی ارسلان مطهری هم با تعلل آبی‌ها در اصفهان ماندنی شد. حالا تنها امید به خریدهای خارجی استراماچونی است. مثل اتفاقی که در زمان شفر هم افتاد.

شفر که علاقمند به بازیکنان آفریقایی بود با خرید تیام تجربه موفقی داشت اما در تجربه‌های بعدی یعنی گرو و منشا نتوانست نمره قبولی بگیرد. استقلال با مهاجمان آفریقایی هم بحرانش برای همیشه حل نشد. حالا نوبت استراماچونی است تا با مهاجمان اروپایی و احتمالا ایتالیایی بخت خودش را امتحان کند. اگرچه گزینه‌های دهان پرکنی که از زمان قطعی‌شدن سرمربی ایتالیایی در سایت‌ها و کانال‌های هواداری رد و بدل می‌شود در میان این خریدها نخواهند بود اما شاید خریدهای او بتوانند روزهای آرامی در خط حمله استقلال رقم بزنند.

۳    
آی اسپورت
2019-06-20 20:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر