فهرست
سرج ایباکا-اورلاندو مجیک؛ یک قرارداد ابدی و همیشگی
سرج ایباکا-اورلاندو مجیک؛ یک قرارداد ابدی و همیشگی

سرج ایباکا-اورلاندو مجیک؛ یک قرارداد ابدی و همیشگی

آی اسپورت- سرج ایباکا، فوروارد قدرتی ۲۰۸ سانتی متری و ۲۷ ساله که اصالتی کنگویی-اسپانیایی دارد، در تابستان امسال و درست یک فصل قبل از تبدیل شدنش به بازیکن آزاد در سال ۲۰۱۷، به اورلاندو مجیک  مبادله شد. ایباکا در این رابطه گفت: من به دنبال ماندن در اینجا و بازی کردن در آن برای همیشه هستم. می خواهم تا جایی که امکان دارد، سال های بسیار زیادی را در اینجا سپری کنم.

مجیک امیدوار است تا ایباکا از بازی کردن برای فرانک ووگل، سرمربی این تیم، لذت ببرد و نقش بزرگ تری را هم در زمینه برنامه های تهاجمی مجیک و هم در بین بازیکنان این تیم داشته باشد. طبق برآوردها، ایباکا در فصل پیش رو مبلغی معادل ۱۲٫۳ میلیون دلار دستمزد خواهد گرفت.

او متولد شهر برازاویل در کشور کنگوست. ۱۱۱ کیلوگرم وزن دارد و سیاتل سوپرسونیکس (اکلاهاما سیتی تاندر فعلی) او را در راند اول و پیک ۲۴ام درفت سال ۲۰۰۸ انتخاب نمود. ایباکا تاکنون ۳ بار در ترکیب تیم دفاعی برتر فصل قرار گرفته. او قبل از این که در زمینه میانگین بلاک شات در فصول ۲۰۱۵-۲۰۱۴ و ۲۰۱۶-۲۰۱۵ به ترتیب چهارم و سوم شوذ، چهار فصل متوالی در رتبه اول بین بازیکنان لیگ جای گرفته بود. ایباکا در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ با ثبت میانگین ۱۲٫۶ امتیاز، ۶٫۸ ریباند و ۱٫۹ بلاک شات، ضعیف ترین آمارش در طول ۴ فصل حضورش در لیگ NBA را بر جای گذاشت. او این فصل را چالش برانگیزترین فصل خود در این لیگ نامید.

ووگل که سابقه هدایت تیم ایندیانا پیسرز را در کارنامه دارد، به خاطر توجه بالایش به دفاع زبانزد است و خواسته اش از ایباکا محافظت  از زیر سبد و بلاک کردن توپ بازیکنان حریف می باشد. گفتنی است که ایباکا سابقه بازی در تیم ملی بسکتبال اسپانیا را هم دارد.

منبع: ان بی ای فارسی

     
آی اسپورت
2016-10-04 18:52:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر