فهرست
بیل از سرنوشت بکام در رئال درس می‌گیرد؟
بیل از سرنوشت بکام در رئال درس می‌گیرد؟

بیل از سرنوشت بکام در رئال درس می‌گیرد؟

آی اسپورت - می خواهیم داستان زندگی یک بازیکن بریتانیایی را مرور کنیم؛ یک «کهکشانی» که در سانتیاگو برنابئو به نیمکت تبعید شده بود. به او گفته شد که هرگز بازی دیگری در رئال مادرید نخواهد داشت، و باید در اولین فرصت این تیم را ترک کند و سرمربی وقت تیم به طور علنی اعلام کرد که وی جایی در برنامه هایش ندارد. اما این داستان زندگی گرت بیل نیست؛ در اصل، این ماجرای دیوید بکام است که در آن زمان به دشمن شماره یک هواداران در پایتخت اسپانیا تبدیل شده بود. با توجه به اینکه او هم داستان مشابهی را تجربه کرده بود، حالا گرت بیل را به خوبی درک می کند. بکام هم به عنوان خریدی پر آوازه راهی مادرید شده بود، اما در نهایت قربانی هواداران، مربی و رسانه ها شد.

هرچند بکام هرگز این سطح از بی مهری که گرت بیل اخیراً با آن مواجه شده را تجربه نکرد و وجهه بسیار متفاوتی در میان اصحاب رسانه داشت. اما ستاره ولزی به زور به سمت درهای خروجی هدایت می شود، در حالی که وضعیت بکام ناشی از تصمیمش مبنی بر انتقال به لس آنجلس گلکسی در پایان فصل 2006/07 بود. بعد از اینکه در ژانویه سال 2007 این تصمیم را اعلام کرد، فابیو کاپلو، سرمربی وقت رئال مادرید نیز عنوان کرد که این آخرین بازی فوق ستاره انگلیسی با پیراهن تیم است.

اما پایان کار بکام در رئال مادرید باید مشوقی برای بیل باشد تا راه او را دنبال کند. کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس پایان خوشی در مادرید داشت و در اوایل فوریه 2007 به ترکیب تیم برگشت و در پایان فصل و در ماه می، نقش مهمی در قهرمانی لالیگا برای تیمش ایفا کرد. بکام به حدی در برگرداندن نظرات نسبت به خود موفق عمل کرد که در پایان فصل رئال مادرید قصد داشت مانع از انتقال او به ایالات متحده شود. رئیس وقت باشگاه، رامون کالدرون، در آن زمان ابتدا مدعی شده بود که بکام با قصد «تبدیل شدن به یک ستاره سینمایی در هالیوود» به لس آنجلس می رود، اما در پایان فصل او تمام تلاش خود را به کار گرفت تا ستاره انگلیسی را از تصمیم خود منصرف کند.

بیل برای به دست آوردن مجدد دل هواداران مادریدی کار سختی در پیش دارد. بحث هایی که اخیراً پیرامون وینگر ولزی به وجود آمده به حدی اوضاع را سخت کرده که فراموش کردن آن دور از انتظار به نظر می رسد، اما این روند می تواند با یک بازی درخشان یا گلی حساس دست خوش تغییر شود. یک بار دیگر لازم به ذکر است که بکام الگوی خوبی برای اوست: او با به ثمر رساندن گل تساوی در یک دیدار حیاتی که اولین فرصتش بعد از چند بازی نیمکت نشینی بود، کاپلو را وادار به تجدید نظر کرد.

در صورتی که بیل خود را ثابت کند، لجبازی و نادیده گرفتن بازیکن ولزی از سوی زیدان، می تواند وجهه سرمربی فرانسوی را زیر سوال ببرد. این بازیکن 30 ساله اگر در بهترین فرم خود باشد، هنوز می تواند بازیکنی مفید و کلیدی برای رئال مادرید محسوب شود. از سویی دیگر، مصدومیت مارکو آسنسیو از ناحیه رباط صلیبی نیز فرصت خوبی برای بیل فراهم می کند تا در خط حمله با وینیسیوس، بنزما و هازارد رقابت کند.

با منتفی شدن انتقال بیل به لیگ چین، حالا او به نوعی در مادرید گیر کرده است. در مقطعی از فصل نقل و انتقالات، تیم های بایرن مونیخ، منچستریونایتد و تاتنهام شرایط او را زیر نظر داشتند، اما به دلایل مختلف - که یکی از اصلی ترین آنها، دستمزد بالای ستاره ولزی بود - اقدام جدی برای خرید او صورت نگرفت. حالا بیل باید بهترین استفاده را از بدترین شرایط بکند. او هیچ گزینه دیگری ندارد. تا پایان ماه پنجره نقل و انتقالات تابستانی در اسپانیا باز است، اما شاید پنجره حقیقی برای ترک رئال مادرید از همین حالا بسته شده است. بیل یک فصل کامل را پیش رو دارد و در این مقطع از کارنامه حرفه ای خود نمی تواند به راحتی این فرصت را هدر دهد.

هفته گذشته عکسی در رسانه های اسپانیایی منتشر شد که به ارتباط سرد بیل با هم تیمی های خود در مادرید اشاره داشت. او برای بازی های آئودی کاپ مقابل تاتنهام و فنرباحچه در خانه ماند، و در حالی که رئال مادرید مقابل تیم سابق این بازیکن متحمل شکست شد، تصاویری از حضور او در زمین گلف منتشر شد. زیدان در واکنش به این تصاویر گفت: «خوب، وقتی به مادرید برگردیم خواهیم دید. او باید مسئولیت پذیر باشد. خواهیم دید که در مادرید چه کار کرده است. وارد زندگی شخصی او نمی شوم اما فکر می کنم تمرینات خود را انجام داده بود.»

و اینجاست که تفاوت بین بیل و بکام مشخص می شود. در حالی که بکام نیز مورد هدف انتقادات واقع شده بود، اما هیچکس شکی در تعهد او نداشت. وقتی او از ترکیب اصلی کنار گذاشته شده بود، طوری تمرین می کرد که انگار در تمام بازی ها حضور دارد. اگر بیل بتواند با واقعیت کنونی زندگی اش کنار بیاید و دوباره به خود انگیزه بدهد، هیچ دلیلی وجود ندارد که شرایط قبلی خود را پیدا نکند. بازیکن ولزی همین حالا هم کار های زیادی در مادرید انجام داده تا به اندازه بکام موفق به نظر برسد، اما این بار می تواند با دنبال کردن راه دیگر بازیکن بریتانیایی، رد پای خود را در سانتیاگو برنابئو مستحکم تر کند.

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2019-08-07 22:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر