فهرست
قدوس تا جام جهانی در اوسترسوند می‌ماند
قدوس تا جام جهانی در اوسترسوند می‌ماند

قدوس تا جام جهانی در اوسترسوند می‌ماند

آی اسپورت - درخشش سامان قدوس در لیگ اروپا و البته انتخاب او به‌عنوان بهترین مهاجم لیگ سوئد در فصل 2017، آغازگر گمانه‌زنی‌ها درباره آینده او بود. آینده‌ای که در باشگاهی کوچک به نام اوسترسوند هرگز رقم نمی‌خورد. پس شایعه‌ها یکی پس از دیگری منتشر شدند. شایعه‌هایی با مضمون انتقال سامان قدوس به لیگ‌های معتبری چون بوندس لیگا، لالیگا، پریمیرلیگ و سری آ. یک روز صحبت از پیشنهاد برایتون در پریمیر لیگ و فولام و کوئینزپارک رنجرز در چمپیونشیپ به میان آمد و روز دیگر بحث انتقال سامان به بوندس لیگا و باشگاه وردربرمن مطرح شد.

ایجنت قدوس اهل صربستان است و فعال در بوندس لیگای آلمان. او به همین دلیل تلاش کرد زمینه حضور سامان در تیم‌های آلمانی را فراهم کند اما در این راه موفق نبود تا قدوس در 24 سالگی نتواند بازی در بوندس لیگا و میان جمعی از ستاره‌های فوتبال جهان را تجربه کند. پیشنهادهایی که در رسانه‌ها برای خرید سامان قدوس از اوسترسوند مطرح شدند البته هیچ کدام شکلی رسمی به خود نگرفتند. یعنی فقط در رسانه‌های سوئد و ایران منتشر شدند و دیگر هیچ. نه مذاکره‌ای رسمی میان اوسترسوند و مشتری‌های قدوس انجام شد و نه مدیران باشگاه کوچک سوئدی درباره‌اش صحبت کردند. تنها مساله‌ای که به صورت رسمی اعلام شد، تقاضای مالی اوسترسوند برای صدور رضایتنامه قدوس بود. مبلغی در حدود 50 تا 60 میلیون کرون، معادل 5 تا 6 میلیون یورو که پایین‌ترین رقم درخواستی اوسترسوند محسوب می‌شد. آن هم با توجه به اینکه همچنان 5/2 سال از قرارداد قدوس با باشگاه اوسترسوند باقی مانده است.

خیلی از باشگاه‌های اروپایی وقتی درخواست مالی اوسترسوند را در رسانه‌ها شنیدند از جذب سامان قدوس پشیمان شدند چون کمتر پیش آمده که بازیکنی از لیگ سوئد با این رقم هنگفت جابجا شود. پس مشتری‌ها یکی پس از دیگری خرید قدوس را از برنامه کاری خود خارج کردند و حتی پیشنهاد اولیه خود را برای جذب این هافبک- مهاجم ایرانی برای باشگاه اوسترسوند ارسال نکردند. این یعنی انتقال قدوس در پنجره زمستانی نقل و انتقالات منتفی است و او در اوسترسوند می‌ماند تا حضور در بازی‌های سرنوشت سازی را تجربه کند.

اوسترسوند در لیگ اروپا 2 بازی مهم پیش رو دارد. مقابل آرسنال، ابتدا در سوئد و سپس در لندن و ورزشگاه امارات. سامان قدوس، پس از اینکه به تیمی جدید منتقل نشد خود را آماده حضور در این 2 بازی حساس می‌کند. بازی رفت روز 26 بهمن در ورزشگاه جامکارفت آره‌نا و به میزبانی اوسترسوند برگزار می‌شود و بازی برگشت روز 3 اسفند.

گراهام پوتر، سرمربی 42 ساله و انگلیسی اوسترسوند برای موفقیت در 2 بازی رفت و برگشت مقابل آرسنال نیاز مبرمی به سامان قدوس دارد. شاید یکی از دلایل اصلی ادامه حضور قدوس در اوسترسوند، اصرار این مربی بود. اصرار برای تعیین رقمی هنگفت و در نهایت حفظ قدوس به منظور صعود به مرحله بعدی لیگ اروپا و موفقیت در لیگ سوئد. لیگی که 2 روز دیگر آغاز می‌شود و اوسترسوند در هفته اول باید به میهمانی سوندسوال در ورزشگاه نورپورتن آره نا برود.

اوستر سوند پس از برگزاری اردو در اسپانیا، حالا با تمام قوا آماده شروع فصل درخشان دیگری است. این تیم قریب به اتفاق ستاره‌های خود را حفظ کرده و دنبال ثبت فصلی موفق و نتایجی بهتر از فصل قبل است. قدوس هم حداقل تا پایان جام جهانی در اوسترسوند می‌ماند تا شاید پس از حضور در روسیه، اتفاق جدیدی برایش رقم بخورد. اتفاقی چون امضای قرارداد با تیم‌های مطرح، البته با موافقت اوسترسوند و کاهش مبلغ درخواستی برای صدور رضایتنامه. مشکلی که اگر حل شود می‌توانیم به انتقال قدوس به تیمی بسیار بزرگتر از اوسترسوند خوشبین باشیم.

مشورت قدوس با مهاجم جدید اوسترسوند

دینو اسلاموویچ، مهاجم 23 ساله سوئدی که به تازگی پیراهن اوسترسوند را پوشیده درباره جو اردوی این تیم می‌گوید: «در اردوی اوسترسوند حاضر شدم و تمام اعضای باشگاه به خوبی پذیرای من شدند. من پیش از آمدن به اوسترسوند و پذیرش پیشنهاد آنها با سامان قدوس صحبت کردم. او به من گفت که کار کردن با گراهام پوتر (سرمربی انگلیسی اوسترسوند) چقدر خوب است. من هم دیگر تردیدی نداشتم و از این انتقال راضی هستم. من و سامان قدوس پیش از این در باشگاه اف‌سی مالمو بودیم اما هرگز در یک تیم و کنار یکدیگر بازی نکردیم.»

 

ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2018-01-22 11:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر