فهرست
داری اشتباه می‌زنی آقا رسول!
داری اشتباه می‌زنی آقا رسول!

داری اشتباه می‌زنی آقا رسول!

آی اسپورت- رسول خادم استاد است. استاد تغییر بازی. او در سه چهارماه گذشته به زیبایی هر طور که خواسته بازی را هر بار به سود خودش برگردانده . از روزی که تیمش در مسابقات جهانی موفق نبود تا همین حالا، هر بار به بهانه ای توانسته بازی را بگرداند اما حالا درست در نقطه ای خود را قرار داده که چاره ای غیر از نبودنش در ورزش باقی نمانده. درست مثل روزی که این‌قدر بازی را پیش برد تا به ته خط شورای شهر رسید!

او بعد از جنجال های کشتی مهم علیرضا کریمی با حریف روسی، درحالی که اصلا ایران نبود، با هجمه ای از سوی وزارت ورزش روبرو شد. این البته شروع دعوای این دو نهاد نبود که چندی قبل تر و بعد از مسابقات جهانی در پاریس، وقتی وزیر ورزش از نتایج گلایه کرد، با چنان عتابی به او پاسخ داد که سلطانی فر اصلا نمی دانست چه باید بکند.

روزگار گذشت تا رسید به ماجرای علیرضا کریمی و داستان باید ببازی! رسول آن روزها ایران نبود و بعد از انتشار ویدئو، وزارت ورزش خواهان حضور رئیس سر کارش و پیگیری این ماجرا بود. آنها اعتقاد داشتند رسول که به اعتبار ریاست در فدراسیون کشتی ایران توانسته عضو رسمی اتحادیه جهانی کشتی شود، باید خودش این اتفاق را حل کند. این که ورزش کشتی تعلیق شود از سوی وزارت ورزش اصلا قابل پذیرش نبود چون در 40سال گذشته هیچ گاه چنین اتفاقی نمی افتاد و این خواسته و فشار بیرونی روی رسول، طوری بود که او به شدت دلخور شود.

در نهایت وقتی ماجرا حل شد، رسول شروع کرد به تلافی. او با اعلام استعفا، خواهان حل مسئله مبارزه با اسرائیل شد. حرف هایش خیلی سریع واکنش مسئولان ارشد نظام را به همراه داشت. دیگر ارزشی ها این رفتار رسول را بر نمی تابیدند و آقای تیزهوش، مدام بازی را عوض می کرد. ابتدا بازی را کشاند سمت ماجرای «باید ببازی» که مردم به شدت با او هم‌نوایی کردند و تبدیل شد به یک قهرمان. او می خواست تکلیف این مسئله مشخص شود که نظام مسئولیت مسابقه ندادن را برعهده بگیرد. اگر قرار به مبارزه نکردن نیست، ورزشکار بایستد و با جسارت حرف مان را بزنیم. خودش را به آسیب دیدگی یا باخت عمدی نزند و دیگر هم دغدغه‌مان تعلیق نباشد.

این خواسته اما تصمیمی در حد اختیارات وزارت ورزش نبود. شاید تنها شورای عالی امنیت ملی می تواند در این مورد اظهار نظر کند و اصلا به همین دلیل هم بود که سردار غیب پرور، فرمانده بسیج گفته بود قلم پای کسی که این حرف ها را تکرار کند، می شکنند. 

به مرور بازی را رسول از این مسئله برد به سمت وزارت ورزش. از مشکلات مالی گفت و در نهایت هم در مجمع فدراسیونش وقتی بر استعفا پافشاری می کرد، گفت:«من مشکلم این است که با این مدیران ورزش کشور نمی توانم کار کنم!»

دیگر او تاکید داشت اصلا مشکلش حل مسئله اسرائیل نبوده و نیست. رسول می خواهد هزینه را برای وزارت ورزش به اوج برساند. او یک قهرمان ملی است. یک مدیر با جسارت که یک مشکل بزرگ را با شهامت بیان کرده. رسول دوباره همان سلطان بزکش روی تشک شده است. یک قهرمان محبوب که حالا اگر قرار به رفتنش شده باشد هم مثل روز باختش به غول کوبایی، با مظلومیت قرار است قربانی شود. حالا وزارت ورزش برای رفتار رسول روی اره نشسته است. نه راه پس دارد و نه راه پیش!

رسول یک مربی تئوریسین و بی نظیر در کشتی که شاگردانش روی تشک جادو می کنند. برای همین وقتی خودش کنار تشک و به عنوان سرمربی قرار می گیرد، تیمش جادو می کند. البته این حضور همزمان به عنوان رئیس فدراسیون و مربی کشتی، سالانه سبب می شود، با هر افتخار و مدال طلای جهانی، 500سکه مربی برتر را بگیرد و 300سکه هم برای ریاست فدراسیون در مقام دارنده مدال طلای جهانی یا المپیک. این به ابزاری برای طعنه زدن از سوی وزارت ورزش بدل شده بود و یکی از حرف هایی که اتفاقا روی دل رسول مانده است.

او گلایه هایش را در مجمع گفت به این گمان که مردم دیگر نمی شنوند او امروز خواسته اش چیست. او بازی را باز عوض کرده و مسیر را به سمتی می برد که وزارت ورزش در فشار رفتارش حذف شود. حالا دیگر گفته اش چیزی نیست که نهادهای امنیتی را حساس کند و قشنگ عقب‌گرد کرده است. حالا توپش در زمین وزارت ورزش است و گمان می کند چاره ای غیر از کرنش در برابرش ندارند. این همان رفتاری است که سئول نشینان تا امروز کرده اند اما ته این بازی قهر و ناز به جای خوبی نمی رسد. قربانی این رفتار، بی شک کشتی است که لایق ترین رئیس این سال هایش را به‌زودی از دست می دهد چون بعید است این پیمانه صبر سر نرود!

رسول دیگر دارد اشتباه می زند و یادش رفته، رفتنش از شورای شهر در نهایت و بعد از مدتی اصلا باعث نشد کسی بگوید یادش بخیر. رفت و جایش را چهره هایی از ورزش گرفتند که همه گفتند وای بر ما مردمانی که شهرمان را دادیم دست آنها که کل هنرشان سوا کردن شاخ بزها از همدیگر است!

خبرآنلاین

۱۲ ۶  
آی اسپورت
2018-03-13 17:14:00
نظر دهید

۶ نظر
علی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۰
جدا از کیفیت ضعیف نوشته شما! حرکت رسول خادم واقعا قابل تقدیر و احترام بود! بلاخره یکی یه جایی یه زمانی باید این مسئله رو مطرح میکرد ! واقعا کار احمقانه و بزدلانه اییه که ما مقابل یه ورزشکار یه کشور حتی کشوری که بیشتربن خصومت رو باهم داریم حاضر به مبارزه نشیم! جالبه اسم این کارو مسئولین گذاشتن شهامت !
دوست عزیز ما داریم اشتباه میزنیم که کار بزدلانه رو شهامت تعبیر میکنیم
کیروشی پورها بدجوری می سوزن
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۷:۳۰
از هر حرکت مردمی بیزارن!
۲
آنتی شومن
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
نویسنده محترم
مشکل بودن یا نبودن خادم نیست.نشکل اینه که فدراسیون جهانی محکم روی این تصمیم ایستاده.حالا دو راه داریم یا اینکه در سطوح بالا مذاکره و اونها را قانع کنیم یا محکم روی آرمان خودمون که درست هم هست بایستیم.شاید یه دوره محروم کنن ولی حتما بدلیل تاقیر گذاری کشتی ایران ممکنه دوباره با چند تبصره موصوع را حل و فصل کنن.خادم زورش تا همین حد بیشتر نیست.یا علی
۷ ۱
محسن
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۳
زاررررت.روی ارمان خودمان که به حق هم است محکم بایستیم؟! یه نگاهی به واکنش و نظر مردم بکن و بعد آرمان را به حق یا ناحق بدان.مردم هم امثال سرداران مفتخور نیستند.مردم به عزیزانی گفته میشود که سیاه را سیاه و سفید را سفید میبینند و پوزه کج کردن کسی، رنگها را چیز دیگری نمیبینند.از نشانه در مردم بودن،کسب روزی از زحمت و دانش و دسترنج خودشان است و برای یک تکه استخوان،برای کسی دم تکان نمیدهند!
۱
روستایی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۴
آخه چون اسمش علی کریمی نیست.
۱
Ava_86
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۴۱
جدا مغرض تر از سرویس ورزشی خبرآنلاین فکر کنم نداریم تو ایران. جدا فقط از اینا بر می اومد ایستادگی خادم دربرابر حرف زور این مدلی تغییر بدن
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر