فهرست
پرسپولیس برای صعود چه نتیجه‌ای می‌خواهد؟
پرسپولیس برای صعود چه نتیجه‌ای می‌خواهد؟

پرسپولیس برای صعود چه نتیجه‌ای می‌خواهد؟

آی اسپورت - پرسپولیس در دیدار رفت در دوحه موفق به کسب پیروزی یک بر صفر برابر السد قطر شده، اما این نتیجه به تنهایی ضامن رسیدن سرخپوشان به فینال نیست، زیرا آن‌ها در دیدار برگشت نیز باید به نتیجه‌ای برسند که در مجموع، مجوز صعودشان به فینال امضا شود.

سرخپوشان در صورت کسب پیروزی با هر نتیجه ای، به دور بعدی می‌روند، زیرا در مجموع دو بازی رفت و برگشت برنده محسوب می‌شوند. حتی با رسیدن به تساوی با هر نتیجه ای، باز هم تیم صعود کننده خواهند بود و گل شماری در خانه حریف برای السد در صورت تساوی، هیچ سودی ندارد، چون پرسپولیس در مجموع دو بازی رفت و برگشت با یک برد و یک تساوی به فینال می‌رسد.

اما اگر پرسپولیسی‌ها بازی را ببازند، کارشان سخت می‌شود. اگر در طول ۹۰ دقیقه با یک گل بازنده باشند، کار به وقت‌های اضافی می‌کشد که در آن اوقات، گلزنی السد به معنای گل در زمین حریف نیست و ضریب دو ندارد. با هر نتیجه دیگری غیر از این نیز، پرسپولیس بازی را ببازد، مثلا ۲ بر یک یا ۳ بر ۲، این السد قطر است که به دور بعدی صعود خواهد کرد.

با این حساب خطر برای سرخپوشان همچنان وجود دارد و آن‌ها در این بازی حساس اصلا نباید گلی دریافت کنند. البته چون بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و بیش از ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور خواهند داشت و از سوی دیگر، پرسپولیس توانسته در قطر، السد را شکست بدهد، توانایی تکرار این نتیجه را دارد و شانس بیشتر برای صعود با سرخ هاست.

فوتبالی

۸    
آی اسپورت
2018-10-22 17:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر