فهرست
اوزیل موقعیت‌سازترین بازیکن ۱۲سال گذشته اروپا
اوزیل موقعیت‌سازترین بازیکن ۱۲سال گذشته اروپا

اوزیل موقعیت‌سازترین بازیکن ۱۲سال گذشته اروپا

آی اسپورت - مسوت اوزیل از زمان ملحق شدن به آرسنال در تابستان ۲۰۱۳، به دلیل نوسانات خود بیش از آن که طرفداران توپچی‌ها را به وجد آورد موجب دلسردی آنها شده است. با این حال، اگر بتوان اوزیل را بابت تمامی جنبه‌های بازی خود و نوسان در آنها سرزنش کرد، از یک نظر او بازیکنی بی‌همتا در سطح اروپاست و یک جنبه بازی او همیشه در بالاترین سطح قرارداشته است.

به استناد آمار اوپتا از روز یک جولای ۲۰۰۶ (زمانی که اوپتا شروع به جمع‌آوری آمار بازیکنان در زمینه موقعیت‌سازی کرد) هیچ بازیکنی در ۵ لیگ معتبر اروپایی نتوانسته به اندازه مسوت اوزیل برای هم‌تیمی‌های خود موقعیت گل ایجاد کند. اوزیل این آمار را در حضور خود در بوندسلیگا با پیراهن تیم های شالکه و وردربرمن، ۳ فصل حضور در رئال مادرید و البته سال‌های بعد از آن به همراه آرسنال در لیگ برتر انگلیس ثبت کرده است.

با ۱۰۳۳ موقعیت، اوزیل برترین بازیکن در ۵ لیگ معتبر اروپایی است. در رده دوم و پشت سر اوزیل، دیمیتری پایت هافبک کنونی تیم مارسی با ۱۰۱۶ موقعیت قرار دارد. سسک فابرگاس هافبک سابق آرسنال و بارسلونا و کنونی چلسی با ۹۳۲ موقعیت ساخته شده سوم است. داوید سیلوا هافبک اسپانیایی منچسترسیتی با ۸۸۶ موقعیت در رده چهارم حضور دارد و لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا با ۸۶۱ موقعیت در رده پنجم قرار دارد.

نفرات بعدی در فهرست ۱۰ موقعیت ساز برتر اروپا به این شرح هستند: ادن هازارد (۷۹۴)، مارک همشیک (۷۴۰)، خوان ماتا (۷۲۳)، فرانچسکو توتی (۶۹۶) و کریستیانو رونالدو (۶۹۵). اوزیل روز دوشنبه تولد ۳۰ سالگی خود را جشن خواهد گرفت و به نظر می‌رسد با توجه به پست بازی هنوز هم چندسالی برای درخشان‌تر کردن این آمار فرصت دارد. شاید بهتر باشد منتقدان بعد از این، در هنگام انتقاد کردن از اوزیل با دقت بیشتری عمل کنند.

نود

۱    
آی اسپورت
2018-10-15 21:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر