فهرست
لیست تیم‌ملی را از نگاه کی‌روش بخوانیم
لیست تیم‌ملی را از نگاه کی‌روش بخوانیم

لیست تیم‌ملی را از نگاه کی‌روش بخوانیم

آی اسپورت - وقتی کارلوس کی‌روش خیلی بی‌رمق به تابلوهای تبلیغاتی تکیه داده بود و به افق خیره مانده، داشت به امروزش فکر می‌کرد، قطعا بهتر از همه ما می‌دانست قرار است چه تصمیم بزرگی بگیرد. وقتی قرار به گذشتن از نام بازیکنی بااهمیت سیدجلال باشد، قطعا سرمربی همه چیز را بررسی کرده، تبعاتش را قطعا در نظر گرفته است و بی‌دلیل نیست که خودش این همه تردید دارد برای یک گزینش دشوار.

سیدجلال نه به دلایل اخلاقی و نه به خاطر دعواهای اخیر که فقط به خاطر یک ترجیح فنی از لیست کنار ماند. او بی‌شک هنوز هم در این سن و سال یکی از بهترین‌هاست که شاید در جام جهانی هم موثر واقع می‌شد. سرمربی اما باید دست به انتخاب می زد. او برای بازی جلوی برترین مهاجمان جام جهانی نیاز به سرعت و توان دوندگی بالاتر، نسبت به تجربه داشت پس برای همین روی مجید حسینی، روزبه چشمی، رضا خانزاده و مرتضی پورعلی‌گنجی بازی تیمش را بست.

او از 6 ماه گذشته تقریبا هر بار تیم ملی را تشکیل داده بود نشان می‌داد که دنبال تغییرات در قلب دفاعی تیمش است. نمودش به وضوح در اردوی تونس و بازی با الجزایر بود. جایی که نشان داد در مرکز دفاعی اعتقادی به سید جلال و پژمان منتظری ندارد. بعد از آن هم سرمربی در تنها مصاحبه رسمی خود با رسانه‌ها به صورت اختصاصی، به خبرآنلاین گفت: «اگر 4 سال قبل برای دروازه‌بان تیمم سردرد داشتم، این بار اعتراف می‌کنم که برای دفاع سردرد دارم.»

او سرانجام مهم‌ترین تصمیمش را گرفت. از سیدجلال گذشت و بی‌شک این سخت‌ترین تصمیم فنی‌اش در کل سال‌های حضورش در ایران او بوده است. محبوب‌ترین یار پرسپولیس و سوپرمن پرسپولیسی‌ها را خط زدن، کار ساده‌ای نیست. تبعات دارد و می‌بینیم در همین یک ساعت اخیر، چه جنجالی به پا شده اما او پای تفکرش ایستاده است.

دیگر انتخاب جنجالی او، نگه داشتن رامین رضاییان و گذشتن از کنار اسم وریا غفوری است. یک نگاه سطحی نشان می‌دهد که کی‌روش تصمیم گرفته در دفاع راست روی پژمان منتظری حساب کند. کاری که 4 سال قبل هم انجامش داده بود و انتخاب دومش هم رامین بوده. بازیکنی که بیش از همه بازیکنان دیگر این لیست، در مسیر صعود تیم ملی در جام جهانی تلاش کرده است. او بهتر در ترکیب تیم ملی جا افتاده و کناردستی‌هایش را به دلیل بیشتر بازی کردن در این جو، بهتر از وریا می‌شناسد.

در خط حمله هم او سومین انتخاب مهمش را داشته. گذشتن از کاوه و رسیدن به گوچی. کی‌روش خیلی با ریسک پایین لیستش را بسته. سعی کرده بازیکنی را بردارد که اگر در زمین باشد و توپ به او برسد، آن تک‌موقعیت را از دست نمی‌دهد. گوچی میان همه فورواردهای ایران، بیش از همه در زدن ضربه آخر تبحر دارد و کمتر توپ از دست می‌دهد.

و البته انتخاب جنجالی دیگر، بی‌تردید دروازه‌بان است. برای دروازه از بین مظاهری و سید‌حسین، کی‌روش مظاهری را انتخاب کرده. اینجا شاید بزرگ‌ترین ضربه را خود سیدحسین به خودش زده است. او تنها دروازه‌بانی بود که در دو ماه گذشته در باشگاهش بازی نکرد.


با همه این‌ها این انتقادها عادی است اما تیم ملی از فردا که به ترکیه می‌رود، خود را برای عملیات غیرممکن آماده می‌کند. کسی که در نهایت پاسخگو است، کارلوس کی‌روش خواهد بود، چه بخواهیم و چه نخواهیم اوست که باید تصمیمش را در این باره بگیرد پس بهتر است به او ایمان داشته باشیم و امید ببندیم که انتخاب‌هایش درست بوده است.

۲۳ ۱۸  
آی اسپورت
2018-05-20 16:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
علی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۱
گل دقیقه نود سید جلال حسینی به الجزیره،کی روش را به مرز جنون کشید!
چرا که حذف پرسپولیس می توانست کی روش را در موضع قدرت قرار دهد که نشد...
البته در نهایت کی روش سید جلال را دعوت می کند تا باخت های احتمالی را به گردن منتقدان و سید جلال بیاندازد
**
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۰۱
تو توهم‌خودت دست و پا بزن.
۹
علی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۱
گل دقیقه نود سید جلال حسینی به الجزیره،کی روش را به مرز جنون کشید!
چرا که حذف پرسپولیس می توانست کی روش را در موضع قدرت قرار دهد که نشد...
البته در نهایت کی روش سید جلال را دعوت می کند تا باخت های احتمالی را به گردن منتقدان و سید جلال بیاندازد
serezo
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۰
خبرگزاری ماسمالی انلاین وارد میشود خخخ
مجید10
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۱
حالم به هم میخوره از شما نویسنده هایی که چون تریبون دارید هر اراجیفی و هر سفسطه ای که دوس دارید میکنید. تیریپ روشن فکری میگیرید و وایسادید چشم دوختید به دهن دلال موزامبیکی که ببینید چی میگه و شما تائید کنید. معیار سنجشتون چیه که عابدزاده رو ترجیح میدید به حسین حسینی؟؟؟؟ مجید حسینی رو ترجیح میدید به سید جلال؟؟؟؟ رضاییان رو به وریا ؟؟؟ عزت الهی رو برای دو تا بازی میبره ؟؟؟؟
پرسپولیسی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۳
حضور خانزاده در دفاع به جای حسینی
حضور منتظری در دفاع راست به جای غفوری
حضور گوچی به جای کاوه رضایی
و در آخر حضور قلی زاده به عنوان جای هیچ توجیهی نگذاشت
کی روش حتما خوب میدونه مردم ایران طاقت شکستهای سنگینو ندارن اگه ۶-۰ به اسپانیا باختی به ایران نیا
سهیل
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۴
چرا توجیح میکنید!!؟؟!!
برای هر مربی بزرگی حتی بهترین تیمهای اروپایی خوب بودن ملاک بر همه فاکتورهای سن و تجربه هست!
کیفیت فنی سیدجلال از هر نظر از بقیه بهتره حتی سرعت!!
درضمن منتظری هم سن بالایی داره چرا اون هست و سیدجلال نه؟!!
سهیل
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۸
این یه کلمه یادم رفت بگم:
خانزاده
علی رشت
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۰۶
فک کنم بعد این مقاله تلفنت دیگه یه لحظه ام ساکت نشد.کلیه ی مقامات کشوری و لشکری در تکاپو هستن که با قلم "ناز"ت، مقاله ای در باب توجیح نرخ بالای دلار،افزایش بیکاری،تورم، کمک مالی و تسلیحاتی به کشورهای بووووووووووق و... بنویسی.
من یکی که واقعا طهط طعصیر قرار گرفتم!
امبد
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
کی روش سعی کرده بازیکنی رابردارد که اگر درزمبن باشدوتوپ به اوبرسد ان تک موقعیت را ازدست ندهد درست مقل طارمی!!!!!!!
####
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
سریع ماله به دست وارد شدن .سیدجلال سنش بالاست؟ لابد منتظری تو سن بلوغه! کیروش نشون داد یه ادم حسود و کینه توزه و اینطوری از پرسپولیسیا زهرچشم گرفت چون بعد جام جهانی داره میره دیگه هیچی براش مهم نیست وگرنه کیروش تو اوج درگیری با برانکو نتونست تو مرحله مقدماتی از بازیکنان پرسپولیس چشم پوشی کنه.
Mohsen
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۸
Agh.bayat:
خر گفت علف آبی رنگ است.
گرگ گفت خیر سبز رنگ است.
دعوا را پیش سلطان جنگل بردند.
شیر دستور داد که گرگ را زندانی کنند.
گرگ گفت به چه جرمی مگر علف سبز نیست.
شیر گفت جرم تو این است که با خر بحث میکنی.
من به عنوان یه پرسپولیسی نظرم اینه که با یه سری بیسواد طرفیم که فدراسیون افتاده دستشون.که انقد به یه سرمربی دور دادن هر حرفی درباره فوتبال ایران و لیگ ایران دوست داره میزنه.اینم از لیست تیم ملی.بهترین مدافع وسط سید جلال.عالیترین مدافع راست وریا غفوری.مطمئن ترین دروازبان حسینی از لیست خط میزنه.همون بهتر که بریم بگیم مارو بندازن تو زندان.
شهرام
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۹
Shahram Farhad:
اگه یه مربی ایرانی بود، قطعن سید جلال و وریا تو لیست بودن چون همه میگن باید باشن!
اما #کیروش به حرف بقیه کاری نداره، اون به داده های لپ تاپش، نتایج امادگی جسمی بازیکنا، آنالیز بازی بازیکنا و البته ایده های خودش توجه میکنه و براساس همون بهترین هارو برمیداره.
چیزی که کیروش رو جذاب و البته متمایز میکنه همین جسارتش هست. ماهم دقیقن برای همین بهش پول میدیم، اگه قرار بود تصمیماش معمولی و عادی باشه، تصمیماتی که امثال قلعه نویی و ذوالفقارنسب هم میگیرن پول حروم کردن بود! ما کیروش رو استخدام کردیم تا چیزایی رو ببینه که ما نمیبینیم!
اسمان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۰۲
همه انتخابها درست یکی بگه دژاکه دراین یکسال بازی نکرده وشدیدا هم مصدومه ویامسعودشجاعی که هم مصدومه وهم سنش بالاست چرادعوت شده.یاعابدزاده فقط بخاطراینکه درلیگ پرتغال بازی میکنه.اینا نشون میده دلال بازیه اساسی.
آرش6
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۴۷
نظر سرمربی تیم محترمه - باید نتیجه کلی رو نگاه کرد

منتها مشکل اصلی اینجاست که شما ها به کیروش این حق رو میدید ولی به برانکو این حق رو نمیدید

برانکو باید هر روز و هر ساعت توضیح بده که مشکلش با مسلمان چیه ولی کیروش حتی نباید ازش سوال بچرسیم چون بهش بر میخوره

آدم این حجم کثافت رو از شما میبینه حالش بهم میخوره
رضا
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۳۸
من فکر می کردم سید جلال ممکنه تو جام جهانی ذخیره باشه چون چند بازی بش فرست نداد اما فکر نمی کردم کلا خط بخوره .فقط وریا غفوری چرا خط خورد ؟خدایی تو پست خودش نزدیکشم نداریم .رضاییان هم تو تیمش بازی نمیرسه بش .
۱
حسین
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۵۵
همه استدلالهاتون درست ولی آخه مگه کیروش تا حالا به کسی پاسخگو بوده که الان بابت این انتخابهاش باشه؟
منطق
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۵
شما یا فوتبال ندیدی یا بازی‌های پژمان و روزبه رو ندیدی کند تر از اینا تو استقلال نیست آخه چرا دنبال دلیل بهتری نگشتی این چیه نوشتی مرد؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر