فهرست
تبریز در مه
تبریز در مه

تبریز در مه

آی اسپورت - تراکتور سازی علیرغم هزینه‌های زیاد در نقل انتقالات تا به امروز مانند سپاهان دو فصل گذشته ناکام بزرگ فوتبال ایران ناکام بزرگ فوتبال ایران لقب دارد . چند ماه از روزی که زنوزی تراکتورسازی را خرید گذشته اما این باشگاه هنوز نتوانسته عملکردی خوب از خود ثبت کند. مردی که رویای قهرمانی تراکتور را در سر داشت و اعلام کرده بود می‌خواهد تراکتور را وارد بازار بورس کند تا به حال رویاهایش نقش بر آب شده .

جان توشاک مربی بریتانیایی تراکتور با سابقه‌ای درخشان هم در دوران بازی و هم در دوران مربیگری، از میان دیگر گزینه‌های خارجی که شامل ماگات و زیکو بودند انتخاب شد تا برای اولین بار تراکتور را قهرمان لیگ برتر کند.

تراکتور در فصل نقل و انتقلات بسیار پرکار عمل کرد و توانست رکورد نقل و انتقالات فوتبال ایران را بشکند.  آنتونی استوکس، هری فورستر، لی اروین و سوگیتا بازیکنانی خارجی بودند که با نظر جان توشاک به تراکتور پیوستند که در میان آن‌ها توشاک بعد از گذشت چند هفته توشاک خط قرمزی بر روی نام فورستر کشید و آن را به تیم دیگر شهر تبریز یعنی ماشین سازی فرستاد. تراکتور در فصل نقل و انتقالات دو مهره کلیدی و رهبر فصول گذشته خود یعنی ایرانپوریان و کیانی را از دست داد اما بازیکنان سرباز خود را حفظ و مهره‌هایی نظیر سلیمی، اهل‌شاخه، عبدالله‌زاده‌‎، طیبی و فروزان را جذب کرد که در میان آن‌ها اهل شاخه هم مانند فورستر به ماشین‌سازی پیوست ولی اوج خریدهای تراکتور به خرید حاج‌صفی ، شجاعی و دژاگه برمی‌گردد تا بعد از مدت‌ها شاهد بازگشت لژیونرهای ملی‌پوش به لیگ باشیم. خریدهای تراکتور قطعا کیفیت بالایی دارند اما هماهنگی این بازیکنان قطعا زمان زیادی را از تراکتور توشاک می‌گیرد اما شاید تیم زمانی به این هماهنگی برسد که مالک تراکتور تحمل این زمان را نداشته باشد.

توشاک کار را با سیستم سه دفاع خطی آغاز کرد و در سه هفته  اول لیگ فهمید این سیستم به کار تراکتور نمی‌آید پس سیستم را به 1-3-2-4 تغییر داد تا این تیم در سه هفته بعدی خود در لیگ دوپیروزی و یک مساوی کسب کند و در ساحل آرامش قرار بگیرد. بازی جام حذفی در مقابل صعنت نفت آبادان رویاهای توشاک را فروریخت و جایی که تراکتورسازی با اختلاف دوگل از تیم رقیب پیش بود اما دو تعویض عجیب و بد جان توشاک و بازی دادن به دژاگه و شجاعی آن هم در لحظاتی که اصلا نیازی به این دو نبود باعث تساوی شد.

در نهایت تراکتورسازی در ضربات پنالتی بازی را واگذار کرد و قلعه تراکتور را فرو ریخت و دوباره تبریز و تراکتور را در ناآرامی رها کرد اما این نتیجه تنها حاشیه این بازی نبود و تعویض دژاگه که خود به عنوان یار جایگزین به بازی آمده بود نکته عجیب ماجرا بود و عصبانیت دژاگه هم که کم حاشیه عمد و غیر عمد برای تراکتور نداشته سوژه رسانه‌ها شد؛ اما توشاک از این پس چالش به خوبی برآمد و توانست همانند هاینکس که در فصل گذشته چنین مشکلی را با لواندوفسکی داشت حل کند و گفت طبیعی است بازیکنان بزرگ از این موضوع ناراحت شوند. حال با حذف از جام حذفی توشاک و تراکتور سازی کار بسیار سختی برای بازگشت به دورانی خوب خود که پیش از این سابقه داشتند دارند و افزون برفشار بیشتری از طرف رسانه ها احساس خواهند کرد.

 

۵ ۱۰  
آی اسپورت
2018-09-15 15:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
علی تراکتوری
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
کدوم مه !! اپرسپولیس در سالی که قهرمان شد توی جام حذفی به تیم دسته دومی باخت !! ولی از دیروز باخت تراکتور یه عدده مریض دارن ربط میدن به هزینه هایی که زنوزی کرده !! جام حذفی به این دلیل جام شگفتی ها شده که اولین اشتباه تیم میشه آخرین اشتباه دیروز تراکتور راحت میتونست برنده باشه کسی که تا دقیقه 65 بازی رو نگاه کرده باشه متوجه میشه که تیم پتانسل بالایی داره ولی اشتباهات کادر فنی و بازیکنان این پیروزی رو گرفت
ادوین
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۲۲
تیم تون خوب بازی میکنه ولی دوست عزیز پرسپولیس در غیاب 7 بازیکن ملی پوش خودش حذف شد الان تراکتور سه تا کاپیتان تیم ملی رو در اختیار داره بنابراین انتظارات از این تیم بالاست و حداقلش اینه تو این تیم اشتباهات حداقل باشه
۲
Alirezajavadi
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۴۹
دوست عزیز بنده هیچ مشکلی با پول خرج کردن باشگاه تراکتور ندارم و قطعا خرید بازیکن با کیفیت موجب پیشرفته و تراکتور پیشرفت کرده اما این پیشرفت لزوما در نتیجه نیست و اینکه بنده به عدم موفقیت در نتیجه گیری و حاشیه های اخیر اشاره کردم و اشتباهاتی که خودتون گفتید رو بیان کردم .
موفق باشید
۱
تراختوریسم
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
آذربایجان آفتابیه افتابی هستش ...اون بخاره که به عینک نویسنده چسبیده همه جارو مه میبینه! فدای سرشون خب بازی بردو باخت داره ... یاشاسن اذربایجان و تراختورو تمامی بازیکنان و کادرفنی و حاج زنوزی
تراكتور
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
شايداونجايي كه عليرضاجوادي اين مطلب و نوشته مه آلوده اينجا هواقشنگ وعاليه همه هم ازتيم حمايت مي كنن
كسري
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۰۶
بايد مينوشتي تبريز در باتلاق.اين تيم تيم نميشه تو ايران بچه اي كه بدنيا مياد يا پرسپوليسي يا استقلالي خارج از ايندو حالت نيست حالا اين اوباش ميخان خودشون رو با ما قياس كنن عقلشون نميرسه،الان مثل خر تو گل گير كردن.راستي هر كامنتي رو كه تاييد ميكنن هر سه تاشونو يه نفر حساب كن اقايي كه تاييد ميكني.
علی تراکتوری
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۲۶
باتلاق !!!
خدا شفات بده
۴
فرهاد
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۲
حالا بماند که دیروز پولهای زنوری نصفش هدر رفت . ولی فکر کنم عبدالله زاده عمدا پنالتی را خراب کرد خیلی تابلو زد وسط و ارام انگار داشت به دروازبان پاس می داد. بازیکنانی که فقط بخاطر پول به تیم تیم بیایند همین طور بازی می کنند
۹ ۱
علی تراکتوری
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۳۲
کار امثال تو از شفا هم گذشته !!
تو اول برو بازی رو نگاه کن بعد نظر بده خود عبدالله زاده پاس گل داده توی این بازی یک بار هم جلوی گل صد درصد رو گرفته بود !!!
بازیکنان دیگه برای چی میرن !!! کسی تو تیمت مفت بازی میکنه !!! عقده شما از تراکتور بزرگی تراکتور رو نشون میده
۵
تراختوریسم
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۵۹
به کسری
عددی نیستی که ما بخوایم جوابتو بدیم بچه. شجاعی آرزوش این بود که واسه چرتپولیس و استفراغ توپ بزنه از اشکان خبر ندارین میگن قبل از این که بره المان آرزوش این بوده که بره کیسه کشی و لنگ بازی !!! که نخواستنش!!خخخ سردار رو هم که نمیگم ریا میشه از بس دوس داشته تو این تیما بازی کنه!!! چن تا بازیکن هم از شعله زرد هستن (محرم و...)که بهم ربطی نداره اونا احسان رو هم که هیچ ...بازم بگم؟؟!! اینایی که گفتم وقتی به دنیا اومدن دنبال رفتن به استفراغ و چرتپولیس بودن ...اینو راس گفتی که ماو شما قابل مقایسه نبودیمو نمیشیم ایولا به ادم چیز فهم
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر