فهرست
همیلتون: در دور آخر فشار زیادی روی من بود
همیلتون: در دور آخر فشار زیادی روی من بود

همیلتون: در دور آخر فشار زیادی روی من بود

آی‌اسپورت- لوئیس همیلتون اذعان کرد که در دورهای آخر تعیین خط ایتالیا فشار زیادی بر روی او بود، تعیین خطی که در آن توانست نفر اول شود و به تنهایی رکورددار بیشترین پول پوزیشن در فرمول یک نام بگیرد. بارش سنگین در مونزا باعث شد که به مدت طولانی ای شاهد به تعویق افتادن Q1 باشیم، فقط چهار دقیقه از آن را پشت سر گذاشته بودیم و سپس دو نیم ساعت عقب افتاد.  همیلتون در Q2 اول شد و در Q3 هم 1.1 ثانیه با مکس ورشتپن فاصله انداخت و توانست 69 امین پول پوزیشن دوران فرمول یکش را کسب کند و بالاتر از شوماخر در رده اول قرار بگیرد.

همیلتون می گوید:

خیلی سخت است که کلمات مناسب برای بیان احساساتم را پیدا کنم. باور نمی کنم که این همه زمان گذشته باشد، تجربیات فوق العاده ای داشته ام. آن بیرون دیدن سخت بود، این که خط ها را ببینی، از دومین تا آخرین دورم در بخش سوم تعیین خط در ابتدا مشکلی نبود، سپس عقب کشیدم. فشار زیادی در دور آخر روی من بود، ممکن بود پرچم قرمز یا زرد برافراشته شود، ریسک بزرگی بود، هر چه داشتم رو کردم.

همیلتون هم چنین بیان کرد که بارش سنگین باران در بخش سوم یک چالش فوق العاده بود:

در حالت حداکثری، چسبندگی بیشتری بود، آب بهتر کنار زده می شد، ولی ما ماشین را برای حالت خشک تنظیم کرده بودیم. مگر این که بدانید آخر هفته ی بارانی ای خواهید داشت، وقتی خشک باشد تنظیمات لغزنده تری خواهید داشت، پس وقتی در شرایط بارانی قرار می گیرید شما در حال راندن ماشینی ناپایدار خواهید بود و کار زیادی نمی توانید بکنید. این مطمئنا کار را سخت تر می کند، دشوارتر است که رامش کنید، غیرقابل کنترل تر می شود، اینکه محل خشک را پیدا کنید و سریع تر قدرت را زیاد کنید. راحت است که خیلی در پیچ بروید و سپس خروج درست را پیدا نکنید، چالش فوق العاده ایست.

۱    
آی اسپورت
2017-09-03 11:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر