فهرست
مصائب پپ/ سفر به نیوکمپ با ساق های خسته
مصائب پپ/ سفر به نیوکمپ با ساق های خسته

مصائب پپ/ سفر به نیوکمپ با ساق های خسته

آی اسپورت- بیایید صادق باشیم. پپ گواردیولا حسرت بازی روز شنبه بارسلونا را می خورد. بارسا 4 بر صفر دپورتیوولاکرونیا را برد، آن هم در حالی که خیلی هم جذاب بازی نکرد.

انریکه، سرمربی بارسلونا، توانست آندرس اینیستا را برای بازی مقابل منچسترسیتی پپ در لیگ قهرمانان روی نیمکت بنشاند و به او استراحت بدهد. باز هم بین دو نیمه کار تمام شد و حتی سوارس هم توانست با خیال راحت کفش هایش را درآورد و روی نیمکت بنشیند. در پایان نیمه اول بازی 3 بر صفر به سود بارسا بود.

لیونل مسی هم دقیقا آن چیزی که می خواست را به دست آورد. 35 دقیقه بازی کرد و توانست هم به شرایط بازی بازگردد و هم به خاطر مصدومیت استراحت کرده باشد. اما وقتی هم وارد زمین شد فقط 3 دقیقه زمان نیاز داشت تا گل بزند.

همه چیز برای بارسا رویایی بود تا این که دپورتیوو یک بازیکنش را هم از دست داد و 10 نفره شد. در واقع بازی برای بارسا یک بازی تمرینی قبل از لیگ قهرمانان شد. مخصوصا که از تعطیلات بین المللی هم بازگشته بود و نیاز به این تمرین داشت. بهتر از این نمی شد.

اما به لیگ انگلیس برویم. جایی که پپ و منچسترسیتی در خانه مقابل اورتون به تساوی یک – یک رسیدند. سیتی تلاش زیادی کرد تا در دقایق پایانی بردش را قطعی کند و ونسان کمپانی را هم برای کمک به خط حمله وارد زمین کرد. اما اوضاع آن طور که گواردیولا می خواست پیش نرفت.

در شرایط ایده آل کوین دی بروین می توانست کاری را انجام دهد که مسی انجام داد. او به تازگی مصدومیت را پشت سر گذاشته بود، درست مانند مسی. بازی ساز بلژیکی در بازی مقابل سوانسی آسیب دیده بود و دچار مصدومیت همسترینگ شده بود. اما حاصل این همه تلاش و تمرین پرفشار برای برگشتن زودتر از موعد از دست دادن یک پنالتی بود!

سرخیو آگوئرو هم همین طور. چیزی که او نیاز داشت این بود که به یاد آورد چه مهاجمی است و چقدر خوب گل می زند. اما او هم خاطرات بد امریکای جنوبی و بازی های انتخابی جام جهانی را فراموش نکرده بود. اول تساوی با پرو و بعد شکست خانگی مقابل پاراگوئه که در آن بازی موقعیت های خوبی هم از دست داده بود.

گواردیولا در بازی با اورتون ایاناچو را به عنوان تنها مهاجمش به زمین فرستاده بود. می خواست بعد از سفر طولانی مهاجم آرژانتینی اش به او کمی استراحت دهد. اما مجبور شد در دقیقه 56 او را به زمین بفرستد. شاید اگر دی بروین پنالتی را گل می کرد کار به اینجا نمی رسید که پپ بخواهد آگوئرو را به زمین بفرستد. اما او به زمین آمد و از طرفی اوضاع هم بهتر نشد و کار برای گواردیولا به خوبی پیش نرفت.

سرمربی کاتالانی داوید سیلوا 30 ساله را هم به زمین فرستاده بود و 90 دقیقه به او بازی داد. اما این هم برای شکست تیم دوست قدیمی اش کافی نبود. تیم پپ تیکی تاکای خوبی  را اجرا می کرد، اما همیشه پاس آخر را کم می آورد. پاسی که اگر در محوطه جریمه ارسال می شد می توانست موقعیتی خطرناک باشد. سیستم بازی پپ این است که یک بازیکن پاس آخر را مقابل دروازه به مهاجم برساند و مهاجم برای گل زدن راحت ترین کار را پیش رو داشته باشد. اما وقتی بازیکنان میانی قوی در اختیار نداشته باشد خبری از این سبک هم نیست. پپ تاوان این موضوع را در بایرن مونیخ و فینال لیگ قهرمانان هم داد.

در بازی مقابل اورتون اما همه چیز برعکس شده بود و تیم حریف بود که مقابل من سیتی پاس های خوب ارسال می کرد. یانیک بولاسی توپ را پخش می کرد و روملو لوکاکو خطر ایجاد می کرد. برای پپ شب وحشتناکی بود و فلسفه اش بیشتر شبیه به خانه پوشالی شده بود. هرچه توپ مستقیم ارسال می شد توسط دفاع حریف بازگردانده می شد.

پپ قبلا گفته بود همیشه از چالشی بودن لیگ برتر شنیده ام، اما هیچ یک از شما نمی دانید لالیگا و بوندسلیگا چقدر چالشی هستند. حالا باید دید باز هم نظر پپ همین است یا نه. آیا خبری از بردهای 7 گله و 8 گله است؟ پپ از این به بعد بیشتر با بی رحمی های لیگ برتر جزیره آشنا می شود. برنامه ریزی بازی ها هم پرفشار است و باید در ژانویه هم بازی کنند. پپ باید برای این ها آماده تر شود.

3 بازی پشت سر هم است که سیتی نبرده است. این اتفاق فقط یک بار برای پپ در بایرن افتاده بود. اما زمانی که دیگر قهرمانی اش مسجل شده بود. حالا او و بازیکنانش باید با ساق های خسته به نیوکمپ بروند، اما شاید قلب هایشان خسته تر از ساق هایشان باشد.

 

۱۱ ۳  
آی اسپورت
2016-10-16 20:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
برزو
يكشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۵
جمله ي اخر چرت بود.
۳ ۱
سعید
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۱۲
حتا اینجا و در مورد گواردیولا هم نظر میدی شما؟ ‎:)‎)))
۲
یوسف
يكشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۸
پپ کی با بایرن تونست بره فینال لیگ قهرمانان؟!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر