فهرست
رد پای علیپور در ناکامی/ سوگلی گل‌نزن
رد پای علیپور در ناکامی/ سوگلی گل‌نزن

رد پای علیپور در ناکامی/ سوگلی گل‌نزن

آی‌اسپورت-  یک گزارشگر عرب که در حال تفسیر زنده و مستقیم فینال رفت لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما بود در همان دقایق اولیه بازی ماجرا را به درستی حدس زد؛علیپور در همان دقیقه سه موقعیت عالی گلزنی را از دست داد و او گفت: اگر پرسپولیس دستش به جام نرسد باید سراغ این موقعیت سوزی ویژه در ابتدای بازی را بگیرد. توپی که می توانست به کل نتیجه را تغییر دهد،عقب اقتادن کاشیما در خانه اش به معنای عوض شدن کل روند بازی بود. اما علیپور به بدترین شکل ممکن ضربه زد طوری که مدافع ژاپنی که فقط او و توپ بین تور بودند، مانع وردش به دروازه شد. بقیه قصه را هم بقیه می دانند. پرسپولیس دو گل خورد و در تهران هم باز این علیپور بود که یکی دوتایی را خراب کرد تا برانکو در بازی آخر بفهمد آن جلوعیار چند است. پنجره باز شد؛ منشا به بدترین شکل ممکن با بی احترامی تمام اخراج، هموطن برانکو به عنوان بازیکن کناری به علیپور پیوست و مهدی شریفی که در ۱۸ سالگی ستاره لیگی بود که هنوز علیپور را کسی در آن نمی شناخت، این روزها ذخیره ثابت مهاجم مورد علاقه برانکوست.

ردپای علیپور در همه جا مشهود است. می توان او را به صف بازیکنانی برد که زندگی شان را مدیون برانکو هستند. بازیکنانی مثل ستار زارع، علوی و کاملی و حتی همین ربیع خواه. خوشبختی علی علیپور زمانی قابل فهم است که بدانید در صورت حضور بازیکنانی مثل طارمی، امیری و سایرین او تنها یک بازیکن ذخیره بود.اما همگی رفتند، مهاجم بزرگی آورده نشد و اینچنین است که این روزها برانکو همه تخم مرغ هایش را در یک سبد ریخته است. در سبد مهاجمی که از هر چهار موقعیت عالی، شاید یکی از آنها را تبدیل به گل کند. بازیکنی که برای فهم سخت گلزنی اش می بایست بازی پرسپولیس و نساجی در قائمشهر را مجددا دید و دید که چگونه از فاصله یکی دو متری دروازه خالی را رها می کند و محکم به کنارش می کوبد.این یک اتفاق نبود یک واقعیت تلخ از یک پدیده خاص بود.

 شرایط گلزنی او چگونه بوده؟

شاید هم کمی بی انصافی باشد نتایج دو فصل گذشته پرپسولیس در آسیا و لیگ برتر را نادیده بگیریم، گل های علیپور را نشمریم و به خاطر شرایط افت کرده امروزش او را مورد نقد قرار دهیم. اما واقعیت در مورد علیپور چییست؟ مهاجمی که بیش از ۶ سال است در سطح اول فوتبال ایران فعالیت می کند و هنوز به گفته خودش سن ۲۳ را رد نکرده است.مهاجمی که به راحتی گل نمی زند و حتما می بایست قبلش کلی توپ به در و دیوار بزند تا گرم شود. از ابتدای لیگ هجدهم مشخص بود پرسپولیس احتیاج مبرمی به تقویت خط حمله دارد. پنجره باز شد و درست در همان روزهایی که شفر در حال خرید مهاجم بود،ایسما را آورد، منشا را از سبد فروش حریف ربود و بازیکن خلاقی مثه پاتوسی که همه ارسال هایش بوی گل می دهد را جذب کرد، مرغ برانکو یک پا بیشتر نداشت و گفت؛ همین بودیمیر برای ما کافیست. مهدی شریفی را کلا قبول ندارد و باقی جوانان هم می گذارد دقیقه ۹۰ به بعد برای اتلاف وقت.درست شبیه همین تعویض آخرش مقابل السد که بعدا بگوید من بازیکن ۱۸ ساله را برابر السد بازی دادم. حالا اینکه کلا یک دقیقه در میدان باشد و پایش هم به توپ نخورد کوچکترین اهمیتی ندارد. درست شبیه دولت ها در پایان کارشان که بارش باران از آسمان را هم به اسم خودشان می نویسند.

مردی که عاشق زمین خوردن است

این مقدمه طولانی لازم بود تا به این برسیم که اصولا چرا پرسپولیس این روزها اینگونه امتیاز از دست می دهد و می بازد؟ چرا در بازی با السد که در خانه حریف بود باید بازیکنش چند موقعیت عالی گلزنی را بخاطر بی کیفیت بودن محض از دست دهد و دست آخر یکی مثه بغداد بونجاح از راه برسد و حتی گل افساید بزند؟ چرا باید تیمی که بغداد را دارد بازنده مقابل تیمی باشد که در آن علیپور تک به تک را هم در چارچوب نمی زند؟  کار پرسپولیس برای صعود از گروه بسیار سخت شده و کار بزرگترش که تکرار قهرمانی در لیگ برتر است بسیار سخت تر از اولی. دلیل هم کاملا مشخص ؛ برانکو اعتقاد عجیبی به علیپور دارد و علیپور که خودش بهتر از هرکسی می داند شم گلزنی ندارد،حتی در حالت تک به تک هم عوض ریسک زدن ضربه به سوی دروازه آنقدر تعلل می کند تا خودش را به در و دیوار بکوباند و یک پنالتی بگیرد و بعد از پشت نقطه پنالتی گلزنی کند.

Iاین عادت زشت و پرغلطی است که هر بازی تکرار می شود و گویا مورد علاقه برانکو هم است چون او مرتب تکرارش می کند. یک بار پیش از این در بازی حساس نیمه نهایی فصل قبل مقابل السد این روش گرفت و علیپور که با دروازه بان تک به تک شده بود خودش را به زمین کوباند و پنالتی گرفت اما در بازی سه شنبه شب ترفندش نمی گرفت. از میانه میدان یک متر جلوتر از مدافع حریف بود اما در ذهنش هیچ نقشه گلی را مرور نمی کرد. تنها می خواست به هجده قدم برسد سپس خودش را در مسیر توپ و مدافع قرار دهد و با کوچکترین برخوردی پنالتی‌اش حمایت می شود.علیپور نمی خواهد ضربه زدن درست و اصولی را یاد بگیرد یا می داند تبحری در این کار ندارد پس چه چیزی بهتر از پنالتی؟ مروری به کارنامه اش نشان می دهد در چند مصاف مهم هم با همین ترفند موفق به گلزنی از روی نقطه پنالتی شد. مثل اولین داربی شفر که علیپور فرصت گلزدن به حسینی را داشت اما آنقدر معطل کرد تا روزبه چشمی تکل بزند و او پنالتی بگیرد. شاید مدافعان حریفهم این را فهمیدند، می دانند او شهامت ضربه زدن ندارد، منتظر برخورد است و دیگر کسی تن به این تله نمی دهد.

پایان این اعتماد چیست؟

همیشه معجزه و کامبک در کار نیست. پرسپولیس به السد با گل آفساید باخت اما همان داور در نیمه اول ،گل صحیح السد را خورد تا اینچنین عدالت بی رحمانه رعایت شود. چسبیدن به اشتباه داوران و توجیه ناکامی،فقط یک خروجی دارد؛همانطور که از حالا باید پرسپولیس را حذف شده گروه دانست؛ دست کم اگر معجزه ای در کار نباشد در لیگ هم آنها کار را به رقبا واگذار می کنند. برانکو آنقدر به علیپور اعتقاد دارد که حتی او را تعویض هم نمی کند اما مهاجم همیشه زیر بیست و سه سال قرمزها در هر بازی باید صاحب چند موقعیت عالی شود شاید یکی را گل کند. با این روند زور پرسپولیس به رقبا می رسد ؟

در استقلال هیچکس نمی داند کدام مهاجم ثابت است در تراکتور هم تقریبا دست مربی اینگونه باز و سپاهان منهای کی روش چند گزینه خوب در خط حمله دارد اما در اینجا برانکو فقط یک علیپور دارد که هوادار پرسپولیس مجبور است تحملش کند.هواداری که باید دست به دعا شود جانشین طارمی کمتر گل خراب کند.بودیمیرهم تنها یک گل زده و بی اهمیتی به مهدی شریفی آنقدر وسیع و مشهود بوده که علیپور خیالش جمع است در هر حالتی نه تنها ثابت است که برانکو حتی یک دقیقه هم تعویضش نمی کند.

این حکایت این روزهای پرسپولیس و مهاجم مورد علاقه برانکو است. درست شبیه همان شروع بازی فینال رفت در ژاپن. توپی که می توانست سرنوشت یک باشگاه را عوض کند هدر رفت و ۱۷۷ دقیقه بعدش هم کاری از دست کسی بر نیامد. نه کار پرسپولیس در آسیا تمام شده و نه لیگ برتر به پایان رسیده است اما اعتماد اینچنین به مهاجمی که پنالتی گرفتن و زمین خوردن را بیشتر از گلزنی مردانه دوست دارد، کمی تا قسمتی برای آنهایی که فوتبال را زیر پوستی تر دنبال می کنند ، واقعیت را تلخ تر نمایان می کند.کسی چه می داند شاید هم یک کامبک تاریخی در کار باشد اما اگر قرار بود کامبک هر بار اتفاق بیافتاد که دیگر کسی به آن تاریخی نمی گفت.

۲۷ ۱۷  
آی اسپورت
2019-03-13 02:18:00
نظر دهید

۱۷ نظر
حمید
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۲۵
دربی نزدیکه. بزار بگذره اگه سلامت از دستش عبور کردین بعد بیا اراجیف بباف.
//
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۰۲
اینا بازی فوق العاده پرسپولیس مقابل السد که دست کمی از تیم ملی قطر نداشت رو با بازی کیسه مقابل الدحیل که کیسه گل شد مقایسه کردن و از فرط حسادت زدن به سیم اخر. ادعا داشتن پاختاکور تیم خوبی نیست ولی همین تیم الاهلی رو برد ولی درمقابل العین نصف و نیمه و نتونستن تو ازادی ببرن
۲
حمید پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۲۹
منم قبول دارم اما با این قیمت دلار نمیتونیم مهاجم خارجی درجه یک بخریم قیمت بونجاح با قیمت دلار روز بیش از صد میلیارد میشه
ولی خدایی این پرسپولیس با این دفاع و با این خط هافبک یک مهاجم مثل بغداد بونجاح یا یوسف العربی یا گومیس یا سرجینیو را کم داره. یکی از اینا امروز در ترکیب پرسپولیس بود شک نکنید پرسپولیس دو سه تا میزد. واقعا امروز چند تا موقعیت خوب داشتیم که فقط یک مهاجم حرفه ای کم داشتیم تا گلشون کنه
شاهین ممسنی ❤❤
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۳۰
باز تیم محبوب خبردلاران نتیجه نگرفته و قلم های خودفروخته ها برای انحراف افکار عمومی از واقعیت پرهزینه ترین باشگاه فوتبال ایران و عملکرد فاجعه بار به سمت بهترین مهاجم لیگ برتر چرخید!
احتمالا فردا بعد از علیپور به احمد نور و سروش و بودیمیر حمله میشه تا هواداران فوتبال در این گیر ودار قضاوت بازیکنان پرسپولیس از یاد ببرند دست‌پخت بدمزه اما چرب و چیلی تیم شوفرجان را!
احتمالا شوفر با بردن نساجی دوباره برای رقیبان خط و نشان می کشه و رسانه های خودفروخته برایش سینه چاک می کنند تا واقعیت های تلخ پیرامون باشگاه استقلال پنهان شود!
علیپور فوق العاده خوب بوده برای ما و هیچ وقت مهدی طاهرخانی و گنده تر از این انچوچک ها نمی تونن باعث تفرقه و اختلاف افکنی میان هواداران و بازیکنان باشگاه پرسپولیس بشوند!
شما لطف کن به تیم خودت بپرداز و فرصت سوزی های مکرر مثلث بلاهت و اسطوره های تازه ظهور باشگاه محبوبت که در مصاف با العین و الدوحیل مثل کریم شیره ای تر زدند
آقای طاهرخانی نون حلال باارزش تر از هزاران لقمه مورددار و بهتون سفارش می کنیم ادامه دهنده راه خودفروخته های رسانه ای نباشین
کیسه ی ۴۷کوروموزومی
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۴۳
خدا چه وقیح هستین شما!!کیسه کشها!!بابا خفه شو .تو برو به فکر کیسه گلتون باش داری حرف مفت میزنی مثلا میخای با این نوشته به علیپور هوادارها بد و بیراه بگن!!وایسا دربی خدمت زنده و مرده ات میرسه همین علیپور. در ثانی ما میخاستیم همون تبریزی رو میخاستیم ولی وزارت اجازه نداد بگیریم و طبق معمول کیسه گرفت.اشغال عوضی مثلا خبرنگاره اون پولی که میدی به زنت باعث میشه که از زیر این و اون درش بیاری.
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۵۰
تک تک جملات ختم میشه به برانکو
سوگلی برانکو
رد کردن منشا با بی احترامی :))
بازیکنی که بخاطر برانکو در پرسپولیس فیکس شده و جام ها را از پرسپولیس می گیره
پرسپولیس در آسیا حذف شده
در لیگ هیچی نمیشه
علیپور تمارض می کنه و برانکو حمایت
تا علیپور و برانکو هست پرسپولیس هیچی نمیشه

ختم ِ ...... عالمین:)))
محمد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۵۴
خیلی جالبه کیسه تو تهران جلوی تیم نصفه و نیمه ی العین تر میزنه و پرسپولیس السد رو که قهرمان جام ملتها ی اسیا شده رو با گل افساید و اونهمه موقعیتت میبازه رو دارن میکوبن!!!اخه حرومزادگی شما کیسه کشها تا کجاست!!دربی میبینیمتون.
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۰۸
چه کنیم ؟ پول صرفا در اختیار تیم محبوب سردار سعید قاسمی و شاهزاده سید احمد خمینی است . آنها با سه میلیارد تومن و تماس مستقیم وزیر پرسپولیسی نفر دوم آقای گل لیگ برتر را خریدند و به نیمکت تبعیدش کردند تا امروز علیپور خسته و تنها باشد
چه کنیم ؟ «شاه کی‌روش لنگی کش کبیر» به سودای نابود کردن برانکو ، مهدی طارمی را راهی قطر کرد . باشگاه هم پول نداشت باید میفروختیمش . تا با پولش بر هزار زخممان مرحم بگذاریم
چه کنیم ؟ دو میلیون دلار پول نداریم ایسما و پاتوسی و منشا را بخریم . این هزینه ها فقط برای تیم حکومت تاج دیروز و عمامه امروز است .
بزرگترین عیب برانکو شاید همین است : غر نمی زند و گریه نمی کند بلکه بازیکنانش را رشد می دهد . همین دشمنان حقیر و سرتاپا آلوده اش را وادار می کند از سکوتش سو استفاده کنند
پ .ن : قرار بود بهنام برزای کاپیتان وقت تیم ملی جوانان به پرسپولیس بیاید و علی علیپور به تیم محبوب دوره کودکی اش برود . اما دقیقاً اوضاع برعکس شد .
کسی از بهنام هازارد خبر دارد؟!
پرسپولیس ❤
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۰۸
من فکر می کردم فقط شقایق اشک ریز ته ......‌ ..... عالم اما تازه با این اعجوبه آشنا شدم و علی میریزی قطعا و یقینا به شقایق میگم برو ته صف:))

مرتیکه تیمت امروز دو تا تیرک خورده
دو تا گل نخورده
و تساوی مسخره ای جلوی ضعیف ترین تیم گروه گرفته اومدی به پرسپولیس و علیپور و برانکو حمله می کنی؟!
یعنی نه بی شرافت های عالم هستین!
منشا انشا هم نیست و امروز دیدیم در نهمین بازی برای باشگاه بزرگ درو پیکرت چه گندی زد و گل خالی رو به اوت زد!
خدایان شکرت دشمنان ما در زمره احمق ترین انسانهای روزگارن
کیسه ی ۴۷ کوروموزومی
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۳۹
امروز دو تا بازی نماینده های ایران انجام دادن یکی ما با السد قطر که تیم ملیشون با نود درصد همین بازیکنها قهرمان اسیا شدن و یکی هم کیسه با تیم نصفه و نیمه ی العین که مربیشو تازه از دست داده و رفته الهلال و شحاته رفته و کایو مصدوم بود و سه نفر دیگشون هم نبود که ما تو قطر بود و کیسه تو تهران و همه هم بازی ها رو دیدن و دیدن که چقدر موقعیت از دست دادیم و در اخر گل افساید خوردیم ولی سیاست همین سایت ای اسپرت نسبت به دو نتیجه خیلی جالبه و همین طور این روزنامه نگارهای حرومزاده .نگاه به سرتیترهای همین سایت نسبت به نمایش دو تیم میکنیم :رد پای علیپور در ناکامی و سوگلی گلنزن دو_در بن بست اسیایی که عکس تیم مارو زدن رو این نوشته۳_رادو ذخیره ی ۳/۵ میلیاردی۴_این گل السد سالم بود(داره القا میکنه که داور به نفع ما گرفته)۵_فتح سه گانه شاید همه چیز شاید هیچ چیز که متن رو بخونین فقط منفی بافی این مطالب که همه مثل مطلب این حرومزاده مهدی طاهر خانی همه به ضد تیم ما که امروز فوق العاده بازی کرد اما برای کیسه که امروز جلوی ضعیف ترین تیم غرب اسیا که نصفشون هم نبودن که بعدا ثابت میشه که کیسه گل میشه تو گروهش۱_افسوس بزرگ دانشگر و باقری گل بوووووووود(چه حسرتی دارن میخورن)۲_تیم شفر باید گل دوم رو میزد(که مطلبش سراسر حمایت از کیسه و نتیجه نگرفتنشو به ضعف قوای جسمانی دونسته و نه استراتژی اشتباه شفر که بعد گل به دفاع میره همیشه)۳_ادعای احمدی نژاد که کیسه باید چهار گل میزد۴_استقلال اسیر احساسات و اشتباهات۵_گل العین غافلگیری در محوطه ۱۶/۵ متر۶_در کورس ماندیم از تقوی۷_راز کرنرهای پاتوسی چیست؟۸_گل استقلال هم سالم بود!!!!(با فوتوشاپ داره ثابت میکنه سالم بود!!!!!!)۹/میتوانیم صعود کنیم.این سر تیترهای این سایت هست برای دو بازی نمایندگانمون!!یکی با السد تو قطر و دیگری با العین تو تهران!!تو حدیث مفصل بخوان از این مجمل!!بعد متوجه میشی که چرا حرومزاده ای مثل طاهرخانی این خزعبلات رو نوشته و ای اسپرت سریع چاپ میکنه ولی منشا لایق ستایشه!!!!!!
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۱۷
سه تا نماینده ایران بازی داشتند یکیشون با کلی بازیکن جوان و بدون ریخت پاش تیم دوم عربستان را سراخ کرد همان عربستانی که تیم اولش السد بقول شما تیم ملی قطر را برد. اشکال کار اینست که شماها متوهم هستید و فقط از روی تعصب حرف می زنید هیچ تیمی در غرب اسیا شکست ناپذیر نیست چه السد چه ادحیل چه الهلال . فقط قهرمان واقعی نیاز است نه قهرمان پوشالی و باد شده توسط فضای مجازی .
۱
پرفسور دلالویچ
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۶:۰۲
سیستم لنگیا پشتک واروه و این رو شگردشون مبدونند. طارمی هم معروف به دایومی بود و دقیقا همین شیوه رو شگردش کرده بود. لنگیپور مشفق این شگرد بود و سال اولی که دایومی برای لنگ بازی میکرد نیم ساعت از برنامش رو به همین موضوع اختصاص داد که داورا رو تحت فشار قرار بده و مجاب کنه تمارضهای دایومی رو پنالتی بگیرند. وقتی همه سازمان فوتبالی کشور در اختیارت باشه، ناخن بازیکن هر تیمی به زلفت بخوره پنالتی میشه و دلال کروات پرفسور!.
۱
امید از تفت
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۶:۴۳
مزخرف گویی ممنوع. ما به برنامه ریزی ناجوانمردانه و جهت دار فدراسیون اصفهانی باختیم. علی پور همون بازیکنی است که همین چندما پیش با همین السد دقیقه 85 یکی از سریع ترین استارت های 40-50 جهان را زد و پنالتی گرفت و گل کرد ولی چرا این بازی کم آورد!!؟ چون خسته بود. جالبه یه نفر به سازمان لیگ و فدراسیون با این برنامه ریزی ایراد نمیگیره. ماشاالله علی پور ماشالله پرسپولیس که عالی بازی کرد. پرسپولیس روز به روز در حال پیشرفت است و ما قوی تر از گذشته برمی گردیم و چهارگانه را کسب می کنیم انشاالله
۲
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۱۳
این را قول می دهم همین اقای نویسنده ازکسانی بوده که پارسال برای علیپور هورا می کشیده و از کیروش انتقاد می کرده چرا به ازمون بازی می دهد و علیپور دعوت نشده. این جماعت علیپور را حتی لایق تیم باشگاهی خودشان نمی دانند ولی توقع داشتند در تیم ملی فیکس باشد. البته که روزگار ج.اب این قماش را داد و در روزهایی که ازمون در معتبرترین لیگ دنیا به تیم های اروپایی گل میزند و بازیکن هفته میشود بازیهای ضعیف علیپور داد هواداران را دراورده. ولی جناب فوتبال فهم مهم اینست که عیب را زمانی تشخیص دهی که دیگران تشخیص ندادند همان پارسالم مشخص بود گلهای علیپور شانسی پنالتی و کلا مهاجم شش دانگی نیست . چرا انزمان این مقاله را ننوشتی و به هم کیشانت یاداوری نکردی که علیپور در حد تیم ملی نیست و همین ضعفها را بیان نکردی؟ انزمان قربون صدقه علیپور می رفتی و حتی برخی پا فراتر گذاشته او را مدعی اقای گلی اسیا و بهترین بازیکنی می دانستند خوشبخانه دنیای مجازی حافظه دارد و براحتی می توان در ان به گذشته برگشت
۱
پرسپولیسی ۶ آتیشه
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷
ای خاک توو سر برانکو که منشا رو مفت داد رفت که الان تیم محبوبم لنگ این علیکور دوزاری باشه واسه تر زدن توو موقعیتا
۳
پرسپولیسی ۶ آتیشه
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۵۳
خطاب به مهریار:پول نداریم ایسما و پاتوسی بخریم،ولی چرا منشا رو از دست داد این پرفسور خاک بر سر،طارمی رو چرا نخواست که الان تیممون به این وضع دچار شه
۲
خدابنده
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۰:۳۹
عزیزم شما برو سایت پارس فوتبال رو سرچ کن میبینی طاهرخانی که همکار خودم هم هست ، پرسپولیسی هست.خب دل نویسنده داره میسوزه. من اعتقاد به حمایت دارم از تیم اما باید فصل بعد مهاجمی در اندازه طارمی بیاد و علیپور نیمکت نشین بشه. خدایش شما پرسپولیسی ها دیشب حرص نخوردید؟ چقدر خراب کرد علیپور. واقع بین باشیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر