فهرست
نفت-استقلال؛برخورد نزديك از نوع سوم!
نفت-استقلال؛برخورد نزديك از نوع سوم!

نفت-استقلال؛برخورد نزديك از نوع سوم!

 آي اسپورت- سومين برخورد فصلِ نفت و استقلال تهران، يكي از حساس‌ترين مسابقه‌هاي هفته شانزدهم ليگ برتر را خواهد ساخت. دو تيم تهراني كه فصل را در تقابل با هم آغاز كرده بودند، حالا در اولين هفته از نيم‌فصل دوم به مصاف هم مي‌روند تا بعد از يك وقفه نسبتا كوتاه، هيجان و حرارت را دوباره به ليگ برتر بازگردانند. هر دو مسابقه قبلي آبي‌ها و قرمزهاي تهران، تماشايي و مهيج از آب درآمدند. اولين بازي دو تيم در ليگ، همه پيش‌بيني‌ها در مورد استقلال و نفت را دستخوش تحول كرد. تصور مي‌شد استقلال منصوريان فصل را با يك نتيجه روحيه‌بخش آغاز خواهد كرد و براي شكست‌دادن نفت كه ديرتر از همه تيم‌هاي ديگر بسته شده مشكل چنداني نخواهد داشت اما خوشحالي آبي‌ها از روبرو شدن با تيم دايي در هفته اول، با گل ارسلان مطهري از بين رفت. نفت تيم برتر زمين بود و موقعيت‌هاي به مراتب بيشتري ساخت و در نهايت مسابقه را با نتيجه تساوي ترك كرد. نبرد بعدي دو تيم، در يك چهارم نهايي جام حذفي اتفاق افتاد. يك تريلر نفس‌گير كه حدس تيم برنده‌اش تا آخرين ثانيه‌ها ممكن نبود. نفت خيلي زود به گل رسيد اما استقلال بالاخره اين گل را جبران كرد و حتي در وقت‌هاي اضافه از حريف پيش افتاد اما دو كرنر مبعلي، همه آرزوهاي عليمنصور در جام حذفي را بر باد داد و مشت‌هاي گره‌كرده دايي را در مقابل سكوهاي استقلالي به احتزاز درآورد.

در چند سال گذشته، دوئل‌هاي نفت و استقلال هميشه چيزي فراتر از يك رقابت معمولي بوده‌اند و هميشه بيشتر از سه امتياز داشته‌اند. در روزهاي حضور يحيي روي نيمكت اين تيم، وجهه پرسپوليسي او به اين مسابقه حساسيت مي‌بخشيد، در دوران عليمنصور، اين مربي به عنوان آلترناتيو مظلومي و قلعه‌نويي به هر قيمتي به دنبال شكست‌دادن استقلال بود و حالا دايي نيز با درگيري اخيرش با هواداران آبي، جدال نفت و استقلال را به نقطه جوش رسانده است. شاگردان منصوريان در ليگ شانزدهم ضعيف‌تر از حد انتظار ظاهر شده‌اند، پسران علي دايي فراتر از حد انتظار عمل كرده‌اند و به نظر مي‌رسد نبرد امروز، نبرد دو انگيزه متفاوت باشد. انگيزه استقلال براي پايان دادن به روند ناكامي و انگيزه نفت براي اثبات اينكه نتايج نيم‌فصل اول، تصادفي به دست نيامده‌اند.

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-01-12 14:15:00
نظر دهید

۱ نظر
سعید
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۳
یه توضیح بدید تیتر مطلب چه ربطی به موضوع داره؟ برخورد نزدیک ازنوع سوم اسم یکی از فیلم های اولیه استیون اسپیلبرگه در مورد بشقاب پرنده هایی که به زمین اومدند و آمریکایی ها با استفاده از یه زبان سنتی سعی دارند باهاشون ارتباط برقرار کنند .
هر تیتری به صرف جالب بودن نمی تونه مناسب هر مطلبی باشه .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر