فهرست
چگونه ذوب‌آهن بازی برده را باخت؟
چگونه ذوب‌آهن بازی برده را باخت؟

چگونه ذوب‌آهن بازی برده را باخت؟

آی اسپورت – قلعه‌نویی بعد از برد فولادشهر که نخستین شکست شفر بعد از یازده هفته بود، روی کوچینگ حین بازی تاکید داشت تا به درستی تصمیماتش اشاره کند. بعد از شکست دیروز می‌توان گفت که او کوچینگ حین بازی را به جمال بلماضی باخت و خودش هم در کنفرانس خبری اعتراف کرد که تعویض‌های تیمش نتوانسته به اهداف تیم کمک کند. با این حال ذوب‌آهن ایرادهای دیگری هم داشت که برای موفقیت در ادامه مسیر باید بتواند آنها را برطرف کند.

مهم‌ترین مشکل ذوب نقشه بازی قابل پیش‌بینی و تکراری‌اش بود که در شروع بازی جواب داد، ولی در نیمه دوم کارآیی نداشت. ذوب‌ با استنلی در نوک حمله و تبریزی در گوش چپ روی توپ‌های بلند تکیه داشت و با همین روش به گل رسید، ولی در نیمه دوم وقتی الدحیل برای گلزنی جلو کشید، خط حمله این تیم سرعت نداشت تا بتواند از فضای پشت دفاع استفاده کند.

ذوب‌آهن با این ترکیب «پلن بی» ندارد و نمی‌تواند روی ضدحملات حساب کند. استنلی تنها در شرایطی که ذوب‌آهن سوار بازی باشد برای دفاع حریف دردسرساز است و به شرطی می‌تواند در ضدحملات هم اثر بگذارد که کنارش مهاجمی سرعتی بازی کند. در ترکیب دیروز ذوب‌آهن خبری از مهاجمان سرعتی نبود و در دقایقی که الدحیل برای زدن گل تساوی تلاش می‌کرد، این تیم نتوانست هیچ خطری روی دروازه میزبان بسازد.

مشکل بزرگ دیگر ذوب‌آهن شکنندگی ساختار دفاعی بود. قلعه‌نویی بعد از بازی گل‌های الدحیل را نتیجه اشتباهات فردی بازیکنانش دانست، ولی قبل از این گل هم دفاع این تیم بارها به دردسر افتاد و روند نیمه دوم نشان می‌داد که دروازه مظاهری سرانجام باز می‌شود. بازیکنان ذوب در پوشش یکدیگر ناموفق بودند و الدحیل بارها با حرکات ترکیبی و سانترهای سریع خطرساز شد. در این دقایق هافبک‌های ذوب نتوانستند به کمک خط دفاع بیایند و مدافعان کناری کاملا تنها بودند. تعویض‌های قلعه‌نویی هم بیشتر در خط میانی بود، ولی بازیکنان تازه‌وارد نتوانستند خط میانی ماهر الدحیل را از کار بیندازند.

 

ایران ورزشی

۵ ۳  
آی اسپورت
2018-02-13 09:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
قلي
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۵۵
1-دو تا توپ آوردند و سه تا گل زدند
2-اشتباهات فردي بود
3-از كجي زمين هم غافل نشويد
4-مربيان بي نقص بودند
۷
فرهاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
متاسفانه تیمهای ایرانی معمولا بعد از گلی که میزنند فقط فکر حفظ اون گل هستن و از بازی غافل میشن . دفاع اتوبوسی لذت دیدن بازی خوب رو از تماشاچی گرفته . طرز تفکر دفاع اتوبوسی بیشتر مخصوص ایرانیهاست
۴
محسن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۴
مهم بردن استقلال بود که انجام شد.فقط نفهمیدیم چرا قلعه فکر کرده نهایت فوتبال،بردن استقلال است!!!!! باقی مانده لیگ؟لیگ آسبا؟ آخییییی طفلک،همه هنر و انرژی خودش را در آن بازی خرج کرد.طبق پیش بینی من،بازیکنان ذوب بعد از بازی استقلال،مشغول سرویس دهی به بقیه حریفان هستند.خسته نباشید:سه تا و چهارتا.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر