فهرست
تبر و جوانۀ سرخ
تبر و جوانۀ سرخ

تبر و جوانۀ سرخ

آی اسپورت - پسران ماجراجوی برانکو باز کاری کردند کارستان. آن هم در شرایطی که سازمان لیگ در حرکتی بی‌سابقه لشکر بی‌ساز و برگ پرسپولیس را در روزهای فیفا به مقابل پیکان سرپنجه فرستاد. تیم خسته‌ای که هنوز از رباط دادن دفاع راستش قد راست نکرده بود که با مصدومیت دفاع میانی‌اش کمرش خم شد. باخت پرسپولیس حتمی به نظر می‌رسید. گل بدی که رادو در نیمه اول خورد انگار خامه‌ی‌ روی کیک بود تا بدخواهان برانکو جشن بگیرند و برای درهم شکستن تیم بی‌شکست پروفسور، رقص شاطری کنند. نیمه دوم هم شاهنامه‌ای بود که پایانش خوش به نظر نمی‌رسید، چرا که ابزار مربی بازیکن است و تیم بی بازیکن به شیر بی یال و دم و اشکم می‌ماند.

پروفسور اما برای جلالی و پیکان خواب‌ های دیگری دیده بود؛ ربیع به دفاع راست رفت و سیامک یک خط جلو آمد تا نفس تازه‌ای به حملات بی‌رمق پرسپولیس بدهد. این تغییر شکل بازی را چنان متحول کرد که آه از نهاد تماشاگران بلند شد که ای کاش مرد شماره ۸۸ قرمزها کمی خویشتندار بود و با آن حرکت کودکانه، فینال را از خودش و چه بسا جام را از تیمش دریغ نمی‌کرد. هرچه بود نعمتی و همتی از راست و عالیشاه و شایان از چپ عرصه را بر پیکان چنان تنگ کردند که دفاع منظم این تیم سرانجام تسلیم شد. سانتر تماشایی عالیشاه با ضربه سر هوشمندانه‌ای از «کمال» همراه شد تا پرسپولیس «کامیابی» را در آغوش بکشد. نباید از فداکاری امید عالیشاه هم غافل شد که در این بازی به روزهای خوبش بازگشت؛ دوید و جنگید و توپ گرفت و بارها مدافعان پیکان را مقهور سرعت و تکنیک خود کرد.

امید پرسپولیس حالا بیشتر از همیشه به ساق‌های عالیشاهی است که مصدومیت هم نتوانست مانع درخشش او شود. امید با خونش چمن ورزشگاه را رنگین کرد اما یک گام به عقب نگذاشت تا در انتهای بازی هواداران بازی فداکارانه او را ارج بنهند. بازی می‌رفت که با نتیجه مساوی به پایان برسد اما یک نفر اجازه نداد. شوت سرکش علیپور گویی همان اراده پرسپولیس بود که هیچ بی عدالتی و ظلمی جلودارش نیست. نه دست‌های شیخ‌ویسی، نه تمهیدات فتاحی نتوانست مقابل قدرت اراده و اشتیاق لشکر سرخ ایستادگی کند. «پرسپولیس خسته» از این آزمون هم سربلند بیرون آمد تا روسیاهی بماند برای آنان که از پا افتادنش را دوست داشتند. پرسپولیس با زبان بی زبانی به دشمنانش گفت «هرچه تبر زدی مرا زخم نشد، جوانه شد.»

 

جمله ورزشی

۳۵۰ ۸  
آی اسپورت
2018-11-20 17:24:00
نظر دهید

۸ نظر
هاشم
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۳۳
اشک ما رو درآوردی
مرحبا
U
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۳۸
سوتی دادی
وقتی سیامک رفت جلو محسن رفت دفاع راست
بازیکن ۲۶ حسبن پور جای همتی اومده بود تو زمین که بشدت بازیکن خوبی هم هست...امیدوارم جای همتی و علوان زده به این جوون و طاهرخوانی بیشتر بازی برسه
مهدی ک
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۴۴
آقای غفوری نشاشیده شب درازه .خیلی خیلی زود باختهای زنجیره ای لنگ هم فرا می رسه پس این مدت کوتاه را خوش باشید.
۹
داماد برانکو
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۰۳
خخخخخخخ. معلوم نیست چی میکشه
عری ب لنگ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۰۵
لنگ کی با ریال مادرید بازی میکنه؟
۹ ۱
کیسه ترسو
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۱
الان به مناسبت این نمکی که ریختی میتونی ستاره حلبی_جعلی سوم رو نصب کنی نمکدون!
نادر
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۲
آقا یکی بیاد یه پرس سلطانی به این شیکم گنده بده بلکه به دهنش مزه کنه و انقدر بابت کوبیده های برانکارد قلمشو مفت نفروشه. گنده بگ علی الحساب فعلا تو هر بازی دارن نه با پنبه بلکه با تبر سر حریفان لنگو داورای لیگ میبرن. چقدر بردهای مفت و حروم و کثیف مثل کوبیده های برانکارد بهت مزه کرده نه؟
۴
لنگ بی ریشه
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۴
مردک خودت خری همه رو به چشم خودت میبینی از خرداد ماه تا الان هفت ماه این تیم لجن کلا 16بازی کرده یعنی هر دو هفته یه بازی مردک نفهم همه رو دارید نابود میکنید به خاطر چی شک نکن این تیم امسال نابود
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر