فهرست
دردسر شیرین والورده در خط میانی
دردسر شیرین والورده در خط میانی

دردسر شیرین والورده در خط میانی

آی‌اسپورت-  خط هافبک بارسلونا از همیشه شلوغ تر شده و اکنون ۹ بازیکن آماده آن هستند تا برای ۳جایگاه میانی ترکیب بجنگند. ورود فرانکی دی‌یونگ تعداد هافبک های در دسترس ارنستو والورده را افزایش داده و مربی سابق اتلتیک بیلبائو اکنون با دردسر شیزین انتخاب ۳ بازیکن از بین این بازیکنان سراسر استعداد روبه رو است. به همین بهانه مارکا نگاهی به وضعیت ۹ هافبک بارسلونا برای فصل ۲۰۱۹ پرداخته سعی کرده شانس آن ها را برای حضور در ترکیب اصلی بررسی کند. البته همه این ها در شرایطی است که تمامی این بازیکنان تا پایان نقل و انتقالات در نیوکمپ بمانند و راهی باشگاه های دیگر نشوند.

سرخیو بوسکتس

با انجام ۵۴ بازی در تمامی رقابت ها، بوسکتس بهترین فصل خود را از نظر تعداد بازی در بارسلونا پشت سر گذاشت، با این حال از نظر کیفی بسیاری فصل ۲۰۱۸ را ضعیف ترین فصل بوسکتس با پیراهن بارسلونا قلمداد می‌کند. با وجود تمامی این شرایط او قدیمی ترین هافبک بارسلونا محسوب می‌شود و بهتر از تمام بازیکنان حاضر در این فهرست سبک باشگاه را درک می‌کند. بعید به نظر می‌رسد در فصل ۲۰۱۹ جایگاه او در ترکیب ۱۱ نفره والورده تهدید شود. 

ایوان راکیتیچ

راکیتیچ با کرواسی تا فینال جام جهانی ۲۰۱۸ هم صعود کرد تا با کمترین استراحت ممکن پای به فصل ۲۰۱۸ بگذارد. با این حال، استراحت کم خللی در کار او ایجاد نکرد و با انجام 54 بازی (در کنار جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس و فیلیپه کوتینیو) پرکار ترین بازیکن بارسلونا در این فصل بود. والورده روی او حساب باز می‌کند اما باید این را هم در نظر گرفت که در طول تابستان از راکیتیچ به عنوان یکی از خروجی های احتمالی آبی اناری ها یاد شده است.

آرتور

در سال ۲۰۱۸ با انتقالی ۴۰ میلیون یورویی از گرمیو به بارسلونا پیوست و فراتر از انتظارات ظاهر شد. او تمجیدهای زیادی را برانگیخت و با ژاوی هرناندز مقایسه شد. آرتور اکنون شماره ۸ را به تن دارد که پیش از او برای ۱۱ فصل بر تن هافبک بزرگی چون آندرس اینیستا بود. آرتور در فصل ۲۰۱۸، ۴۴ بازی در تمامی رقابت ها برای بارسلونا انجام داد و نشان داد شایسته حضور در ترکیب اصلی ارنستو والورده است.

آرتورو ویدال

ویدال در تابستان ۲۰۱۸ با قراردادی ۱۹ میلیون یورویی از بایرن مونیخ به بارسلونا پیوست و شاید در آن زمان، کمتر کسی باور می‌کرد که او قرار است در فصل پیش رو، ۵۳ بازی برای بارسلونا انجام دهد. ویدال شیلیایی که معمولا بازیکن نیمکت نشین بارسا در لیگ قهرمانان بود، در ماه های پایانی فصل به بازیکن ثابت آبی اناری ها تبدیل شد. او شاید به سبک بارسلونا نخورد، اما به نظر می‌رسد توانسته اعتماد والورده را کسب کند.

فرانکی دی‌یونگ

هافبک ۲۱ ساله هلندی قطعا جایگاه پررنگی در برنامه بلندمدت بارسلونا خواهد داشت، اما شاید او در همین فصل هم یک بازیکن ثابت در ترکیب بارسلونا باشد. دی‌یونگ فصل گذشته ۵۲ بازی برای آژاکس انجام داد و رهبر خط میانی تیمی بود که علاوه بر کسب دوگانه داخلی هلند، به یک قدمی فینال لیگ قهرمانان هم رسید. بارسلونا در رقابتی سنگین با برخی از بزرگترین باشگاه های اروپایی موفق به جذب دی‌یونگ شده و برای جذب او ۷۵ میلیون یورو هم به آژاکس پرداخت کرده است، بنابراین شاید نیمکت نشینی او اتفاق تعجب برانگیزی باشد. 

کارلس آلنیا

شاید تردد بازیکن در خط میانی بیشترین اثر را بر این پرورش یافته لاماسیا بگذارد. آلنیا که از ۷ سالگی تاکنون در بارسا حضور دارد، در فصل ۲۰۱۸ بالاخره راه خود را به تیم اول باز کرد و ۲۷ بازی در تمامی رقابت ها برای بلوگرانا انجام داد. او قصدی برای ترک بارسا ندارد و آماده جنگیدن برای جایگاهی ثابت در خط میانی است. اما شاید در بهترین حالت، آلنیا بتواند به اندازه فصل گذشته به میدان رود.

رافینیا

بعد از گذراندن یک نیم فصل امیدوارکننده در اینترمیلان، رافینیا با امیدواری زیادی به بارسلونا بازگشت اما وضعیت او تغییر چندانی نکرد و بعد از انجام ۸ بازی در تمامی رقابت ها، با مصدومیت رباط صلیبی در بازی مقابل اتلتیکومادرید فصل خود را در همان ماه نوامبر تمام شده دید. اگرچه او از آن دست بازیکنانی است که مورد علاقه والورده است، اما شاید بازیکن ۲۶ ساله نیوکمپ را برای به دست آوردن فرصت بازی بیشتر ترک کند.

فلیپه کوتینیو

کوتینیو یکی از گزینه های قرارگرفتن در سمت چپ خط حمله است اما حضور او در این فهرست، به دلیل بازی هایی است که در فصل ۲۰۱۸ در خط میانی انجام داد. از مجموع ۵۴ بازی کوتینیو برای بارسلونا در فصل گذشته، او 8 بازی را به عنوان هافبک آغاز کرد و با ثبت آمار ۲ گل و ۲ پاس گل در این بازی ها، در مجموع عملکرد امیدوارکننده ای را به نمایش نگذاشت. بارسلونا مدت هاست که به دنبال بازگزداندن نیمار است و قصد دارد در این قرارداد، دو بازیکن خود را هم در ازای نیمار به پاریسن‌ژرمن واگذار کند؛ 2 بازیکنی که البته کوتینیو هم یکی از آن هاست.

سرخی روبرتو

پیش بینی می‌شود که روبرتو زمان بیشتری را در پست دفاع راست نسبت به خط میانی بگذراند. اما او از مجموع ۴۴ مسابقه خود در فصل گذشته ۱۰ مسابقه را در خط میانی (هافبک تدافعی و هافبک راست) گذراند و به همین دلیل هم در این فهرست حضور دارد. با این حال ترافیک خط هافبک بارسلونا در فصل ۲۰۱۹ احتمالا دیگر فرصتی را برای حضور روبرتو در این بخش از میدان فراهم نخواهد کرد. 

۱    
آی اسپورت
2019-07-19 00:14:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر