فهرست
زلاتان؛ بهترین گلزن سری آ در 39سالگی
زلاتان؛ بهترین گلزن سری آ در 39سالگی

زلاتان؛ بهترین گلزن سری آ در 39سالگی

آی اسپورت - آث میلان که دیشب در خانه اش سن سیرو به مصاف آ اس رم رفته بود در پایان یک بازی پر افت و خیز مقابل این تیم به تساوی 3-3 رسید تا اولین امتیازها در فصل جاری را از دست بدهد.

زلاتان ابراهیموویچ ستاره بزرگ سوئدی میلان در این دیدار بار دیگر درخشان ظاهر شد و با دو گلی که به ثمر رساند روسونری را از شکست نجات داد. زلاتان که چند روز پیش جشن تولد 39سالگی اش را پشت سر گذاشت در مقابل رم پنجمین و ششمین گل خود در فصل جاری را به ثمر رساند.

زلاتان در حالیکه تنها دو دقیقه از بازی دو تیم در سن سیرو می گذشت سانتر زیبای رافائل لیائو را از میرانته دروازه بان رم عبور داد تا اولین گل بازی را به ثمر برساند. این پنجمین گل او در فصل جاری سری آ بود. پنجمین گل در سه بازی چرا که زلاتان ماه گذشته به دلیل مثبت شدن تست کرونایش دو بازی میلان را از دست داده بود.

زلاتان به این ترتیب 5 گله شد تا در کنار شش بازیکن دیگر از جمله روملو لوکاکو بهترین گلزنان سری آ باشند. اما این پایان کار زلاتان نبود. او در اواخر بازی در دقیقه 79 گل دوم خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا ششمین گل فصلش را به ثمر رسانده و یک تنه بهترین گلزن سری آ لقب بگیرد.

به ثمر رساندن 6 گل در سه مسابقه در سری آ برای زلاتان 39 ساله یک آمار خارق العاده به حساب می‌آید. بعد از زلاتان سه بازیکن 5گله در رتبه دوم قرار دارند که کاپوتو از ساسولو، بلوتی از تورینو و لوکاکو از اینتر هستند. در رتبه بعدی شاهد حضور 6 بازیکن چهار گله هستیم که عبارتند از گومز از آتالانتا، کاسترویلی از فیورنتینا، لوزانو از ناپولی، کوالیارلا از سامپدوریا، سیمئونه از کالیابری، فروتوت از رم.

نزدیک به دو دهه از گلزنی های زلاتان ابراهیموویچ در تیمهای بزرگ اروپایی می گذرد و به نظر می رسد دوستداران فوتبال به این زودی از تماشای فریادهای او بعد از گلزنی هایش محروم نخواهند شد.

 

ورزش سه 

۳    
آی اسپورت
2020-10-27 12:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر