فهرست
جوکوویچ در فینال ویمبلدون؛ پایان کابوس‌ها
جوکوویچ در فینال ویمبلدون؛ پایان کابوس‌ها

جوکوویچ در فینال ویمبلدون؛ پایان کابوس‌ها

آی‌اسپورت- نواک جوکوویچ با شکست رافائل نادال در دیداری نزدیک و نفس‌گیر، پس از دو سال به فینال یک گرند اسلم رسید. در ادامه دیدار نواک جوکوویچ و رافائل نادال در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ویمبلدون که شب گذشته به دلیل تاریکی هوا نیمه‌تمام مانده بود، تنیس‌باز صرب موفق شد پس از ۵ ساعت و ۱۴ دقیقه حریف اسپانیایی خود را با نتیجه ۳ بر ۲ ( ۸-۱۰ ۶-۳ ۶-۷ ۶-۳ ۴-۶) شکست دهد و برای پنجمین بار به فینال این رقابت‌ها راه یابد. این دیدار شب گذشته در پایان ست سوم و در حالی‌که نتیجه ۲ بر یک به سود جوکوویچ بود، به دلیل تاریکی هوا متوقف و به امروز موکول شد.

جوکوویچ که با شکست مرد شماره یک تنیس جهان، بزرگترین پیروزی خود را پس از ناکامی‌هایش در دو سال گذشته به دست آورد، درباره این بازی گفت: «هر دوی ما می‌توانستیم در این مسابقه پیروز شویم. تنها چند امتیاز فرق بین برنده و بازنده را مشخص کرد. دشوار است که در این شرایط بتوانم کلمات مناسب را برای توصیف احساساتم پیدا کنم؛ الان همه اتفاقات ۱۵ ماه اخیر دارد از ذهنم عبور می‌کند، همه مشکلاتی که داشتم.»

نادال نیز پس از شکست در این مسابقه نزدیک گفت: «هنوز فرصت نکرده‌ام که بازی را تحلیل کنم. اما فکر می‌کنم این مسابقه، نمایشی هیجان‌‌انگیز برای هواداران و تماشاچیان بود. خوشحالم که من هم سهی در آن داشتم. من و نواک در مسابقه‌های زیادی با هم بازی کرده‌ایم و لحظات بزرگی را در زمین با یک‌دیگر شریک شده‌ایم. نواک فوق‌العاده بازی کرد و فکر می‌کنم به دوران اوجش بازگشته است. امروز روز من نبود و روز جوکوویچ بود. به او تبریک می‌گویم.»

ستاره اسپانیایی که امید داشت پس از سال‌ها ناکامی در ویمبلدون مجددا طعم حضور در فینال این رقابت‌ها را بچشد، ادامه داد: «امروز ضربات فوق‌العاده‌ای زدم و در عین حال اشتباهاتی هم مرتکب شدم. اما هر چه در توان داشتم را در زمین گذاشتم. نواک از من بهتر بود و توانست مرا شکست دهد.»

جوکوویچ فردا در دیدار پایانی مسابقات ویمبلدون به مصاف کوین اندرسون از آفریفای جنوبی می‌رود.

 

تنیسفا

     
آی اسپورت
2018-07-14 22:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر