فهرست
رویای پرسپولیس در آزادی: پایان طلسم 42 ساله
رویای پرسپولیس در آزادی: پایان طلسم 42 ساله

رویای پرسپولیس در آزادی: پایان طلسم 42 ساله

آی اسپورت - پیروزی مقابل سپاهان در اصفهان، طلسم 12 ساله پرسپولیس در این شهر را شکست. حالا پرسپولیسی‌ها، دنبال پایان رکورد 42 ساله این باشگاه هستند. در تمام ادوار گذشته لیگ برتر، لیگ آزادگان،‌ لیگ قدس، لیگ سراسری و لیگ تخت جمشید، پرسپولیس فقط دو بار موفق به دابل کردن سپاهان در دو بازی رفت و برگشت شده است. 5 بازی اول پرسپولیس و سپاهان در لیگ سراسری ایران، با برد پرسپولیس تمام شد و آن‌ها دو سال پیاپی نماینده اصفهان را در خانه و زمین حریف، شکست دادند. از آن زمان تا امروز، سپاهان هیچوقت مقابل پرسپولیس دابل نشده است.

بر خلاف این طلسم طولانی، آخرین باری که پرسپولیس مقابل سپاهان دابل شد همین دو فصل پیش و در لیگ چهاردهم بود. پرسپولیس بازی رفت را با گل دقایق پایانی شریفی باخت و بازی برگشت، با دو گل دقایق آخر شکست خورد. قبل از آن و در لیگ پنجم هم سپاهان توانسته بود پرسپولیس را رفت و برگشت ببرد. در آن دو مسابقه، رسول خطیبی سه بار دروازه پرسپولیس را باز کرد.

بازی فردا، بهترین فرصت پرسپولیس برای انتقام از سپاهان و دابل کردن این تیم پس از 4 دهه خواهد بود. البته لیست طولانی غایبین پرسپولیس، نشان می‌دهد آن‌ها باز هم بدموقعی به پرافتخارترین تیم لیگ برتر رسیده‌اند.

  ۴  
آی اسپورت
2017-02-15 16:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
سکه لای گز
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۸
برا خودتون می بافین همینجوری؟
دائم رکورد و طلسم من دراوردی درست می کنید که پرسپولیس اونا بشکنه.
می خواید بار روانی درست کنید برای تیم.
رکورد و طلسم مال نویسنده و هم مسلکاش، قهرمانی مال ما
میثم
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۱۸
به جای پرافتخارترین تیم لیگ برتر بنویسید پر سکه ترین لای گز تیم لیگ برتر
2 تا در 2 دقیقه و یکی هم برا پس انداز بیمه
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۲۴
بزرگترين طلسم مربوط به بي‌شكستي استقلال برابر پرسپوليس به آذرماه سال 1356 تا خرداد سال 1365 برمي‌گردد. اين اتفاق طي هشت سال و شش ماه رخ داده است. 102 ماه بي‌شكستي در حالي رخ داد
۲ ۱
m
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۷
افرین پسر خوب دیگه چیا بلدی؟عزیزم این زمانی که شما میگی مربوط به زمان جنگه که چهار سال فوتبال تعطیل بود.بعدشم کلا در این تاریخ 5 تا بازی شده که 2 تاش هم دوستانه بوده.مجبوری مگه اطلاعات ناقصت رو به رخ بقیه بکشی.رکورد رو با تعداد بازی محاسبه میکنن نه سال.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر