فهرست
گزینه‌های تیم ملی، یکی یکی ‌می‌پرند
گزینه‌های تیم ملی، یکی یکی ‌می‌پرند

گزینه‌های تیم ملی، یکی یکی ‌می‌پرند

آی اسپورت - بعد از پایان قرارداد کارلوس کی‌روش در ایران و توافق مربی پرتغالی با فدراسیون کلمبیا، سرنوشت نیمکت تیم ملی به موضوع داغی برای رسانه‌ها تبدیل شده. با استناد به مصاحبه مهدی تاج که سرمربی بعدی تیم ملی را یک مربی در اندازه کی‌روش یا بزرگتر دانست و بر اساس اخبار غیررسمی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها، نام‌های متفاوتی مطرح شد که توافق با هرکدام از آنها می‌تواند خیال هواداران تیم ملی را تا حد زیادی راحت کند. با این حال میان مطرح کردن نام یک مربی و توافق با او فاصله خیلی زیادی است. برت فان‌مارویک، مربی هلندی یکی از نام‌ها بود که اولین بار یک خبرنگار عربستانی شایعه مذاکره‌اش با فدراسیون فوتبال ایران را مطرح کرد، ولی خیلی زود مشخص شد که او به کادر فنی آیندهوون پیوسته و با داماداش، فان‌بومل همکاری می‌کند.

هروه رنار، سرمربی مراکش دیگر گزینه‌ای بود که رسانه‌ها از او نام بردند. این شایعه از آنجا قوت گرفت که مربی فرانسوی در جام ملت‌ها شاهد دو بازی تیم ملی بود. در روزهای گذشته رسانه‌های عربی نوشتند که فدراسیون فوتبال امارات هم رنار را به عنوان گزینه در نظر گرفته. این شایعات مربی فرانسوی را وادار به واکنش کرد و گفت: «هیچ توافقی با فدراسیون فوتبال امارات انجام نشده. من همچنن سرمربی مراکش هستم و روی بازی‌های بعدی تیم تمرکز کرده‌ام. این اطلاعات غیرمنطقی است، وقتی من با مراکش قرارداد دارم، چطور می‌توانم با تیم دیگری قرارداد ببندم؟» البته رنار گفت که تماس‌هایی از طرف فدراسیون امارات برقرار شده، ولی به کارش در مراکش ادامه می‌دهد و به این ترتیب حضورش در تهران هم منتفی است.

لوران بلان دیگر مربی مطرحی است که این روزها تیم ندارد و نامش در میان نامزدهای جانشینی کی‌روش مطرح شد، ولی او یکشنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که منتظر فصل جدید فوتبال اروپاست تا به دنیای مربیگری برگردد: «امیدوارم فصل آینده با باشگاهی به توافق برسم، وگرنه ممکن است مسیر دیگری را انتخاب کنم.» بلان در سال 2016 از هدایت پاری‌سن‌ژرمن برکنار شد و بابت باقی‌مانده قراردادش 22 میلیون یورو غرامت گرفت.

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-02-11 23:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۰۴
فدراسیون رسماً اعلام کرد هیچ گزینه ای نداره و با هیچ مربی مذاکره نکرده و فعلاً هیچ برنامه ای هم نداره. شما دنبال چی هستید!!؟ همه کارشناسان متفق القول گفتند برنامه مهمتر از نام سرمربی است. اول باید برنامه فدراسیون و وزارت ورزش برای آینده فوتبال ایران مشخص بشه بعد دنبال سرمربی باشند. تیم ملی هم تا 6 ماه دیگه بالاخره سرمربی خودش را معرفی میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر