فهرست
آغاز جام ملت‌های آفریقا/ نسل جدید جواهرات
آغاز جام ملت‌های آفریقا/ نسل جدید جواهرات

آغاز جام ملت‌های آفریقا/ نسل جدید جواهرات

آی اسپورت- جام ملت‌های آفریقا از ساعتی پیش با بازی گابن میزبان مقابل گینه‌بیسائو افتتاح می‌شود. این گزارش اطلاعات کاملی از این مسابقات در اختیار شما قرار می‌دهد.

تیم‌های صعود کرده  

۱۶ تیمی که در این مسابقات حاضرند امیدوارند جانشین ساحل عاج، قهرمان دوره قبلی مسابقات شوند. مسابقات در چهار گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و دو تیم برتر هر گروه به مرحله حذفی صعود می‌کنند. همه تیم‌های بزرگ آفریقا به جز نیجریه موفق شده‌اند به این مسابقات صعود کنند. عقاب‌ها در مرحله مقدماتی به دست مصر حذف شدند؛ کشوری که بعد از غیبت در سه دوره اخیر جام ملت‌ها توانسته به جمع مدعیان برگردد. گروه B با حضور الجزایر، تونس و سنگال گروه مرگ مسابقات نام گرفته است. گروه‌بندی مسابقات را در اینجا می‌بینید.

گروه A: گابن، گینه بیسائو، بورکینافاسو، کامرون

گروه B: الجزایر، زیمباوه، تونس، سنگال

گروه C: ساحل عاج، توگو، جمهوری دموکراتیک کنگو، مراکش

گروه D: غنا، اوگاندا، مالی، مصر

مدعیان

ساحل عاج، مدافع عنوان قهرمانی در این دوره هم یکی از مدعیان قهرمانی است. این در حالی است که فیل‌ها با نسل جدیدی به مسابقات آمده‌اند. یحیی توره (بازنشسته) و ژروینیو (مصدوم) در این تیم غایبند و در عوض نگاه‌ها به بازیکنانی مثل سرژ اوریه، مدافع پاریس، اریک بیلی، مدافع منچستر و ژان‌میشل سری، هافبک نیس است.

الجزایر هم با وجود مشکلاتی که در مقدماتی جام جهانی داشته همچنان یکی از مدعیان است. غنا، فینالیست دوره قبل امیدوار است این بار تا آخر راه برود. گابن میزبان هم می‌تواند نتیجه خوبی بگیرد. کنگو، مصر و مراکش را هم باید مدعیان ردیف دوم دانست.

ستاره‌های جام

رياض محرز، ستاره لستر اميد الجزاير براي موفقيت در اين جام است.

 ریاض محرز، بازیکن سال آفریقا و ستاره لستر پیش‌قراول الجزایر در این مسابقات است. اوبامیانگ، نفر دوم این فهرست امید گابن میزبان در این تورنمنت به شمار می‌رود. سادیو مانه، مهاجم لیورپول و نفر سوم این فهرست قرار است با درخشش در خط حمله سنگال تماشاگران را به وجد آورد. به جز این سه نفر، مجموعه‌ای از بازیکنان دوملیتی (متولدین فرانسه که برای کشورهای دیگر بازی می‌کنند) هم چهره‌های مطرح این تورنمنت هستند. کالیدو کولیبالی (سنگال، ناپولی) و مهدی بن‌عطیه (مراکش، یوونتوس) از این جمله‌اند. آندره آیو، مهاجم غنا (وستهم) و سدریک باکامبو و مهاجم کنگو (ویارئال) را هم نباید فراموش کرد.

غایبان جام

‍ژروینیو، مهاجم ساحل‌عاج به دلیل مصدومیت در این تورنمنت غایب است.

 نسل غول‌هایی مثل اتوئو، دروگبا و یحیی توره سپری شده و در گابن خبری از آنها نخواهد بود. ژروینیو، مهاجم ۲۹ ساله ساحل‌عاج به دلیل مصدومیت در ترکیب هبی‌فورچون چین فرصت بازی در این تورنمنت را از دست داد. یونس بلهاندا، هافبک نیس هم به دلیل شکستگی انگشت پا نمی‌تواند مراکش را همراهی کند. سوفیان بوفال، مهاجم تکنیکی ساوتهمپتون دیگر غایب بزرگ مراکش در این مسابقات است. کنگو هم بدون ستاره‌اش یانیک بولازی وارد تورنمنت می‌شود. مهاجم اورتون با آسیب‌دیدگی شدید زانو ماه‌ها غایب خواهد بود. الجزایر هم ریاض بودبوز، مهاجم‌ آماده مون‌پلیه را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. سوفیان فقولی، مهاجم وستهم هم از سوی جرج لیکنز کنار گذاشته شده و در گابن غایب خواهد بود. کوادو آساموا، مدافع چپ یوونتوس هم در بازگشت از مصدومیت به تیم ملی غنا دعوت نشده.

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-15 05:16:00
نظر دهید

۱ نظر
علی
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۴۱
ساحل عاج دیگه اون ساحل عاج قدرتمند سابق نیست. به نظرم نیمه نهایی هم نمیرسه.
این دوره خیلی دوره ضعیفیه غنا ساحل عاج وکامرون از همیشه ضعیفترند نیجریه همیشه مدعی هم نرسیده به نظرم جام رو امسال عربا میگیرند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر