فهرست
چالش بزرگ قلعه‌نویی‎؛ ذوب‌آهن یا سپاهان؟
چالش بزرگ قلعه‌نویی‎؛ ذوب‌آهن یا سپاهان؟

چالش بزرگ قلعه‌نویی‎؛ ذوب‌آهن یا سپاهان؟

آی اسپورت - داستان امیر قلعه‌نویی در نقل و انتقالات جذاب‌تر از بسیاری از سال‌های دیگر خواهد بود. او دوباره به ستاره نقل و انتقالات تبدیل شده و پیشنهادهای فوق‌العاده‌ای به او می‌رسد. نتایج امیر قلعه نویی در ذوب آهن دوباره او را به بالاترین سطح قرارداد برای یک مربی ایرانی می‌رساند و قابل پیش بینی است که او شاید رکورد قرارداد مربیان ایرانی در تابستان را بشکند.

واقعیت این است که قلعه نویی به جز فصل جاری، چند فصلی بود که اوج را تجربه نکرده بود. نتایجی که در استقلال هرگز باب میلش نبود، جدایی از استقلال و همه اتفاقاتی که برای مردی در قواره قلعه‌نویی خوشایند نبود. فوتبال اما همین است. پایانی ندارد و دوباره می‌توان در آن به اوج برگشت. قلعه نویی بر پایه همین قاعده تحمل کرد و دوباره تیمی تحسین برانگیز ساخت، تیمی دوست داشتنی به نام ذوب آهن که با قلعه‌نویی پس از سال‌ها دوری از ادعاهای پیشین‌اش، دوباره به اوج برگشته است. قلعه نویی نشان داده که به این آسانی‌ها و تحت تاثیر انتقادات کم نمی‌آورد. او می‌جنگد و جانانه هم می‌جنگد و سرانجام گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد.

شاید اگر شفر به استقلال نیامده بود و این تغییرات را در تیم به وجود نمی‌آورد، قلعه نویی در نقل و انتقالات امسال بازگشتی آسان به استقلال را تجربه می‌کرد اما شفر این در را به روی قلعه نویی بست. قلعه نویی البته شاید فعلا تمایلی هم به بازگشت نداشته باشد و همه چیز را به گذر زمان سپرده باشد. به همین دلیل پیشنهادهای ذوب آهن و سپاهان و شاید تیم‌های دیگر برای او دلنشین‌تر است. اینکه یک مربی را در فوتبال اصفهان هر دو قطب بخواهند معنای روشنی دارد. یعنی تو به اوج برگشته‌ای و قرار است فصل آینده نیز پروژه‌ای سنگین را در لیگ برتر پیش ببری.

کار قلعه نویی شاید در سپاهان سخت‌تر از ذوب آهن باشد. ادامه کار با ذوب آهن منطقی‌تر به نظر می‌رسد، چون تیم خودش است و می‌تواند با کمی ترمیم فصل بعد را با فکر قهرمانی شروع کند. سپاهان اما چالش بزرگتری برای قلعه نویی خواهد بود. این سپاهان افت کرده و بازنده را باید از نو ساخت و این کار ساده‌ای نیست. قلعه نویی را اما از همین حالا می‌توانیم در اصفهان تصور کنیم مگر اینکه او تصمیم دیگری در سر داشته باشد.

۱    
آی اسپورت
2018-04-26 12:26:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر