فهرست
برانکو چگونه فرشته نجات فوتبال ایران شد؟
برانکو چگونه فرشته نجات فوتبال ایران شد؟

برانکو چگونه فرشته نجات فوتبال ایران شد؟

آی اسپورت - آنهایی که از ماجراهای جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بی‌خبرند شاید نمی‌دانند پس از آن اتفاقات تلخ، برانکو ایوانکوویچ سرمربی وقت تیم ملی از آلمان به کرواسی و سال‌های سال به ایران برنگشت. او در جام جهانی، نظم و انضباط تیم ملی از دستش در رفت و به‌هیچ‌وجه در آلمان موفق نبود. برانکو در آن زمان چهره ای نه چندان محبوب در فوتبال ایران بود که کمتر کسی تصور می کرد روزی دوباره سر از اینجا دربیاورد. با این همه از آنجا که فوتبال یک ورزش غیر قابل پیش بینی است، برانکو دو مرتبه پس از ۲۰۰۶ به عنوان فرشته نجات در فوتبال ایران معرفی شد.

بار نخست، او برای مربیگری در پرسپولیس بحران زده با نژاد فلاح مدیرعامل وقت پرسپولیس به توافق رسید و چند سال روی نیمکت این تیم نشست. کارنامه ای خوب و قابل توجه هم از برانکو در فوتبال ایران و یک فینال لیگ قهرمانان به جا ماند. دفعه دوم نیز که ایوانکوویچ کارکرد فرشته نجات را پیدا کرد همین داستان اختلاف فدراسیون فوتبال با ویلموتس است؛ درست نقطه ای که فدراسیون احساس می کند به بن بست رسیده و نیاز به یک مربی خارجی دارد که زیر و بم فوتبال ما را می شناسد.

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-12-05 15:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امیرسلیمانی
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۰۵
چه خوب برای برانکو بازاریابی میشه خوش بحالش دیگه فقط فرشته نشده بود که اونم شد بسلامتی!
۶
KEAN
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۲۴
خبرناهارا دارن یواش یواش خودشونو نشون میدن !!برانکو فرشته نجات فوتبال ایران؟یا للعجب،جلل الخالق!برانکو فرشته نجات هم باشه یه تیم باشگاهی رو بعد از ده سال از فلاکت وبدبختی نجات داد چه ربطی به فوتبال ملی داره که میگی فوتبال ایران؟صنعتی و سنتی رو قاطی نزن ،یا از ساقیتو عوض کن،یارو هنوز نیومده لقب فرشته نجات گرفت،خدایا اینا دیگه کی ان؟بخاطر یه ناهار ببین چی میگه!!!!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر