فهرست
پولدارترین ورزشکاران جهان؛ مسی بالاتر از رونالدو
پولدارترین ورزشکاران جهان؛ مسی بالاتر از رونالدو

پولدارترین ورزشکاران جهان؛ مسی بالاتر از رونالدو

آی اسپورت – لیونل مسی با سبقت گرفتن از کریستیانو رونالدو به صدر جدول رده‌بندی نشریه فوربس از پردرآمدترین ورزشکاران در سال ۲۰۱۹ صعود کرد. مهاجم آرژانتینی بارسلونا در یک سال گذشته ۱۲۷ میلیون دلار درآمد داشته - با احتساب حقوق و دستمزدهای جانبی و تبلیغاتی‌اش - که ۱۸ میلیون دلار بیشتر از کریستیانو رونالدو (۱۰۹ میلیون دلار) بوده است.

نیمار، مهاجم برزیلی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن در این فهرست سوم است. او فصل گذشته ۱۰۵ میلیون دلار درآمد داشت. این بازیکن ملی‌پوش در سال گذشته ۷۵ میلیون دلار حقوق گرفت که ۱۰ میلیون دلار بیشتر از رونالدو بود. حقوقی که مسی سال گذشته گرفت از هر دو بیشتر بود و به ۹۲ میلیون دلار رسید. با این حال دستمزدهای مهاجم پرتغالی یوونتوس از محل عقد قراردادهای جانبی و تبلیغاتی بیشتر از نیمار و مسی بود و به ۴۴ میلیون دلار رسید. مسی ۳۵ میلیون دلار درآمد داشته و نیمار هم ۳۰ میلیون دلار.

درآمد مسی نسبت به سال گذشته‌اش ۱۶ میلیون دلار افزایش داشته است. او سال ۲۰۱۸، ۱۱۱ میلیون دلار درآمد داشت و در آن سال بعد از فلوید می‌ودر بوکسور سبک‌وزن آمریکایی که ۲۸۵ میلیون دلار درآمد کسب کرده بود، در رده دوم پردرآمدترین ورزشکاران دنیا قرار گرفت. رونالدو سال گذشته با ۱۰۸ میلیون دلار نفر سوم، کانر مک‌گرگور از رشته مبارزه آزاد ((UFC با ۹۹ میلیون دلار چهارم و نیمار با ۹۰ میلیون دلار پنجم بودند.

رده‌بندی ۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا در سال ۲۰۱۹

۱- لیونل مسی (فوتبال) ۱۲۷ میلیون دلار

۲- کریستیانو رونالدو (فوتبال) ۱۰۹ میلیون دلار

۳- نیمار (فوتبال) ۱۰۵ میلیون دلار

۴- سائول کانلو آلوارس (بوکس) ۹۴ میلیون دلار

۵- راجر فدرر (تنیس) ۹۳.۴ میلیون دلار

۶- راسل ویلسون (فوتبال) ۸۹.۵ میلیون دلار

۷- آرون راجرز (فوتبال) ۸۹.۳ میلیون دلار

۸- لبران جیمز (بسکتبال) ۷۹.۸ میلیون دلار

۹- استفن کری (بسکتبال) ۷۹.۸ میلیون دلار

۱۰- کوین دورانت (بسکتبال) ۶۵.۴ میلیون دلار

 

تسنیم 

     
آی اسپورت
2019-06-12 11:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر