فهرست
برنامه‌های ورزشی تلویزیون، تعطیل نمی‌شود
برنامه‌های ورزشی تلویزیون، تعطیل نمی‌شود

برنامه‌های ورزشی تلویزیون، تعطیل نمی‌شود

آی اسپورت - همانطور که می دانید ویروس کرونا باعث لغو تمام مسابقات ورزشی شده است. اتفاقی که طبیعتا روی برنامه‌های تلویزیونی هم تاثیرگذار خواهد بود و آنها خوراک اصلی‌شان که از مسابقات گرفته می‌شد را از دست داده‌اند منتهی قرار نیست که ویروس کرونا، کنداکتور برنامه‌های ورزشی شبکه مختلف را تغییر دهد و پیگیری‌های خبرنگار فوتبالی حاکی از آن است که برنامه‌های ورزشی سیما، به مانند گذشته پخش خواهند شد. با دستور رییس سازمان صدا و سیما به مدیران شبکه های مختلف پخش برنامه های ورزشی و سرگرم کننده در دستور کار همه شبکه ها قرار گرفته است. این گزارش نگاهی دارد به وضعیت برنامه‌های سیما که قرار است در پایان تعطیلات نوروزی روی آنتن برود:

شبکه یک: برنامه ورزش و مردم به مانند گذشته پخش خواهد شد و البته از جمعه هفته بعد شاهد اولین برنامه ورزش و مردم با تهیه کنندگی و اجرای پیمان یوسفی در سال جدید خواهیم بود. برنامه‌ای که مطمئنا سوژه اش ویروس کرونا و تاثیر آن در ورزش خواهد بود.

شبکه سه: اگر چه محمدحسین میثاقی در آخرین برنامه فوتبال برتر در سال 98 اعلام کرد که شرط ادامه این برنامه در سال جدید، برگزاری مسابقات فوتبال است، منتهی طبق اطلاعات فوتبالی، این برنامه قرار است علیرغم تعطیلی مسابقات، در هفته اول بعد از تعطیلات نوروزی هم روی آنتن شبکه سه برود و سوژه اولین فوتبال برتر سال 99، تاثیر کرونا در لیگ برتر و دیگر لیگهای فوتبال ایران و آینده فصل نوزدهم خواهد بود. البته ظاهرا شنبه درباره زمان پخش اولین برنامه فوتبال برتر در سال ۹۹ تصمیم گیری می شود. این برنامه قرار است میزگرد با موضوعات مختلف فوتبالی را روی آنتن ببرد و البته گفت و گو با بازیکنان و مربیان و مدیران را همچنان ادامه دهد. البته قرار است شبکه سه مثل دیگر شبکه های خارجی پخش بازیهای قدیمی جذاب داخلی و خارجی را در دستور کار قرار دهد. دربی پایتخت و بازیهای بزرگ خارجی و حتی مستندهای ورزشی هم در کنداکتور پخش قرار می گیرند.

شبکه ورزش: این شبکه در ایام تعطیلات نوروز، برنامه نوروز فوتبالی را داشت که هر روز میزبان یکی از فوتبالیستها بود. یکی از برنامه‌های پرمخاطب این شبکه فوتبال 120 است. اگر چه ماهیت این برنامه خبری است و فعلا خبری از برگزاری فوتبال در هیچ کجای دنیا- به جز بلاروس- نیست منتهی عادل فردوسی‌پور به عنوان تهیه کننده فوتبال 120 به همراه تیم تولید محتوایش مطمئنا قصد دارند با استفاده از آرشیو خوبی که در اختیار دارند، برنامه جذابی را برای مخاطبشان در سال جدید آماده کنند. فوتبال 120 تجربه چنین تعطیلی هایی را دارد و در این مواقع مستندهای خوبی را با صدای فردوسی پور و دیگر عوامل فوتبال ۱۲۰ روی آنتن شبکه ورزش برده است. به این نکته هم اشاره کنیم که برنامه شبهای فوتبالی، تا از سرگیری مسابقات لیگ، پخش نخواهد شد.

سایر شبکه‌ها: شبکه مستند که مستندهای ورزشی جالبی پخش کرده و قرار است این روند را ادامه دهد. شبکه پنج هم که احتمال زیاد برنامه ورزشگاه را در سال جدید هم روی آنتن خواهد برد

حوصله مخاطبان سر نخواهد رفت

با توجه به آنکه ویروس کرونا باعث شده خیلی‌ها بالاجبار خانه‌نشین شوند، مسئولان سیاستگذار سازمان صداوسیما تصمیم گرفته‌اند با پخش برنامه‌ها مناسب کاری کنند که حوصله مخاطبشان در روزهای قرنطینه سرنرود. همانطور که گفتیم یکی از راهکارهای آنها بازپخش مسابقات قدیمی داخلی و خارجی است. مسابقاتی که در زمان پخش بینندگان زیادی داشته مثل دربی‌های هیجان انگیز و یا مسابقات خارجی جذاب که قرار است دوباره روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما برود. البته این کار فقط مختص تلویزیون ایران نیست و شبکه‌های ورزشی بین‌المللی هم در ایام کرونایی سراغ بازپخش مسابقات قدیمی نظیر ال‌کلاسیکو رفته‌اند تا بتوانند بیننده‌هایشان را در خانه نگه دارند!

     
آی اسپورت
2020-04-01 23:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر