فهرست
 احتمالات روز آخر لیگ قهرمانان؛ کی حذف میشه؟
 احتمالات روز آخر لیگ قهرمانان؛ کی حذف میشه؟

 احتمالات روز آخر لیگ قهرمانان؛ کی حذف میشه؟

آی اسپورت- با برتری 4-0 روز چهارشنبه مقابل قره باغ در باکو، چلسی بعد از منچسترسیتی و تاتنهام به سومین تیم انگلیسی تبدیل شد که مجوز حضور در دور حذفی لیگ قهرمانان را کسب می‌کند. منچستریونایتد و لیورپول هم در صورت نباختن در روز آخر به جمع این تیم ها می‌پیوندند تا انگلستان با داشتن 5 تیم در مرحله یک هشتم، رکورد شکنی کند. پی‌اس جی، بارسلونا، بایرن مونیخ، بشیکتاش و رئال مادرید هم دیگر تیم هایی هستند که قبل از هفته آخر، حضور خود در جمع 16 تیم پایانی را تضمین کرده اند. ما در آی اسپورت به وضعیت گروه های هشت گانه و احتمال صعود و حذف تیم ها در روز آخر خواهیم پرداخت. بازی های روز پایانی، سه شنبه و چهارشنبه، 14 و 15 آذر برگزار خواهد شد.

گروه A

منچستریونایتد: یک امتیاز در بازی پایانی برابر زسکا مسکو در اولدترافورد، صعود یونایتد به دور بعد به عنوان سرگروه را قطعی می‌کند. تنها نتیجه ای که باعث حذف یونایتد می‌شود، شکست با اختلاف بیش از 6 گل است.
بازل: هم شانس صعود و هم شانس حذف دارند. می‌توانند با شکست در مقابل بنفیکا هم صعود کنند و ممکن است حتی در صورت پیروزی نیز با مسابقات وداعی تلخ داشته باشند. پیروزی 4 یا 5 گله زسکا مقابل منچستر، می‌تواند برتری خفیف بازل مقابل بنفیکا را خنثی کند و موجب حذف تیم سوییسی شود.
زسکا مسکو: در صورت شکست مقابل یونایتد، حذف آن ها قطعی است.تساوی آن ها اگر با شکست بازل همراه باشد، صعود زسکا را در بر خواهد داشت. اما اگر بازل پیروز باشد، پیروزی زسکا نیز متضمن صعود آن ها به دور بعد نخواهد بود.
بنفیکا: با شکست در 5 بازی گذشته، هیچ شانسی حتی برای رفتن به لیگ اروپا نیز ندارند اما در معادلات این گروه، بازی آن ها برابر بازل نقش چشم گیری خواهد داشت.

گروه B

پاری سن ژرمن: صعود آن ها قطعی شده و نباختن به بایرن در آلیانز آرنا، صدرنشینی آن ها را نیز تضمین می‌کند.
بایرن مونیخ: باواریایی ها نیز به همراه پی اس جی راهی مرحله حذفی شده اند. برای سرگروهی، بایرن باید در بازی آخر با نتیجه ای بهتر از 3-0 پی اس جی را مغلوب کند.
سلتیک: شانسی برای صعود به دور حذفی ندارند اما عدم شکست در بازی خانگی مقابل آندرلخت، لیگ اروپا را برای آن ها حفظ خواهد کرد.
آندرلخت: شکست خانگی 3-0 در مقابل سلتیک به این معناست که آندرلخت باید در روز پایانی در سلتیک پارک با نتیجه ای بهتر تیم اسکاتلندی را شکست دهد تا بتواند سوم شده و به لیگ اروپا راه یابد.

گروه C

چلسی: با پیروزی چهارشنبه شب به مرحله یک هشتم صعود کردند و پیروزی مقابل اتلتیکو مادرید در استمفوردبریج، آبی ها را از صدرنشینی مطمئن خواهد کرد.
رم: پیروزی قابل پیش بینی در بازی آخر مقابل قره باغ در المپیکوی رم، شاگردان دی فرانچسکو را به دور بعد می‌فرستد. پیروزی جالوروسی اگر با نبردن چلسی همراه باشد، رم را به عنوان صدرنشین گروه سوم معرفی خواهد کرد.
اتلتیکو مادرید: هیچ نتیجه ای به جز برد، امیدهای اتلتیکو را زنده نگه نمی‌دارد. از آن جایی که رکورد بازی های رودرروی اتلتیکو مقابل رم بهتر است (تساوی 0-0 در رم و پیروزی 2-0 در مادرید)، عدم موفقیت رم در پیروزی مقابل قره باغ به همراه برتری روخی بلانکو مقابل چلسی، مردان سیمئونه را به دور بعد می‌فرستد.
قره باغ: با 2 امتیاز از 5 بازی، هیچ شانسی برای سوم شدن نیز ندارند. شاید بزرگترین دستاورد مردان قربان قربانف، گرفتن دو تساوی از اتلتیکو مادرید و اذیت کردن رم در باکو بوده باشد.

گروه D

بارسلونا: بدون توجه به این که در بازی مقابل اسپورتینگ چه اتفاقاتی رخ دهد، بارسلونا به دلیل بازی های رودررو مقابل یوونتوس (برتری 3-0 در نیوکمپ و تساوی بدون گل در تورین) به عنوان سرگروه پای به مرحله حذفی خواهد گذاشت.
یوونتوس: پیروزی مقابل المپیاکوس در پیرایئوس، جایگاه یووه در بین 16 تیم برتر قاره را تضمین خواهد کرد.
اسپورتینگ لیسبون: پیروزی مقابل بارسلونا اگر با نبردن یوونتوس در یونان همراه باشد، سبز و سفیدها را به دور بعد می‌فرستد. تساوی مقابل بارسا و شکست یووه، دو تیم را هم امتیاز خواهد کرد اما این یوونتوس خواهد بود که به خاطر بازی های رودررو به مرحله بعدی می‌رود. (پیروزی 2-1 یووه در تورین و تساوی 1-1 در لیسبون)
المپیاکوس: با کسب تنها 1 امتیاز از 5 بازی و 6 امتیاز اختلاف با تیم سوم، این تیم حتی به لیگ اروپا نیز نخواهد رفت.

گروه E

لیورپول: پیروزی مقابل اسپارتاک در آنفیلد، لیورپول را به عنوان صدرنشین به دور بعد می‌فرستد. تساوی مقابل اسپارتاک نیز صعود لیورپول به دور بعد را تضمین خواهد کرد.
سویا: با برتری مقابل ماریبور به دور بعد خواهند رفت. در صورت تساوی مقابل ماریبیور، اسپارتاک نباید لیورپول را شکست دهد تا سویا صعود کند. برتری سویا مقابل ماریبور و عدم پیروزی لیورپول، شاگردان بریتزو را صدرنشین خواهد کرد.
اسپارتاک مسکو: با توجه به تساوی مقابل لیورپول در خانه، پیروزی در آنفیلد به معنای صعود اسپارتاک و حذف لیورپول خواهد بود. در صورت کسب هر نتیجه ای به جز برد، شاگردان کاررا باید با لیگ قهرمانان خداحافظی کنند و به لیگ اروپا بیندیشند.
ماریبور: با کسب تنها 2 امتیاز، تحت هر شرایطی به عنوان تیم آخر گروه با رقابت ها وداع خواهند کرد. 

گروه F

منچسترسیتی: صدرنشینی سیتیزن ها در این گروه قطعی شده و آن ها با خیالی راحت در بازی آخر در خارکیف به مضاف شاختار می‌روند.
شاختار دونتسک: کافی است در خانه به منچسترسیتی نبازند تا به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی برسند. سیتی در هر 5 بازی خود به برتری رسیده، از جمله برتری 4-2 مقابل ناپولی در سن پائولو، و این کار مردان پائولو فونسکا را تا حدودی سخت جلوه می‌دهد.
ناپولی: باید در روتردام مقابل فاینورد به برتری برسند و آن گاه منتظر باشند تا شاختار به سیتی ببازد. در این صورت برابری امتیازات ناپولی و شاختار، حکم به صعود ناپولی به دلیل برتری در جدال رودررو را می‌دهد. (شاختار 2-1 ناپولی، ناپولی 3-0 شاختار)
فاینورد: هر 5 بازی خود را باخته اند و برای سوم شدن در گروه هم هیچ شانسی نخواهند داشت. شاگردان جیوانی فن برونکهورست که به عنوان قهرمان هلند به رقابت ها آمده بودند، ضعیف تر از حد انتظار ظاهر شدند.

گروه G

بشیکتاش: تساوی مقابل پورتو، صدرنشینی مردان شنول گونش را تثبیت کرد و بازی هفته آخر در لایپزیش، برای عقاب ها تشریفاتی خواهد بود.
پورتو: پیروزی خانگی مقابل موناکو در دراگائو، صعود پورتو به دور بعد را تضمین خواهد کرد.
لایپزیش: باید در خانه لایپزیش را ببرند و امیدوار باشند پورتو مقابل موناکو پیروز نشود. تساوی لایپزیش اگر با شکست پورتو همراه باشد، آلمانی ها به مرحله حذفی می‌روند. در صورتی که لایپزیش و پورتو نتایج مشابهی کسب کنند و در روز پایانی نیز امتیازات برابری داشته باشند، پورتو راهی مرحله حذفی خواهد شد. (لایپزیش 3-2 پورتو، پورتو 3-1 لایپزیش)
موناکو: شگفتی ساز فصل قبل که با صعود به نیمه نهایی، اروپا را به تحسین واداشته بود، با 2 تساوی و 3 شکست عملکرد بسیار ضعیفی داشته و حتی به لیگ اروپا نیز نخواهد رسید.

گروه H

تاتنهام: تساوی 1-1 در برنابئو و برتری 3-1 در ومبلی، تاتنهام را 3 امتیاز از رئال پیش انداخته و سرگروهی این تیم را یک هفته زودتر قطعی کرده است.
رئال مادرید: تحت هر شرایطی به عنوان تیم دوم صعود می‌کند و نتیجه بازی آخر مقابل دورتموند تاثیری در سرنوشت شاگردان زیدان نخواهد داشت.
دورتموند: هیچ شانسی برای صعود به مرحله حذفی ندارند اما با توجه به نتایج رودررو مقابل آپوئل (2 تساوی 1-1 در دورتموند و نیکوزیا) لازم است نتیجه ای بهتر از آپوئل، یا مانند آن، در بازی آخر بگیرند تا به لیگ اروپا راه پیدا کنند.
آپوئل: تساوی مقابل تاتنهام و شکست دورتموند مقابل رئال، آپوئل را به لیگ اروپا می‌فرستد. تساوی دورتموند در سانتیاگو برنابئو، به معنای آن است که آپوئل حتما باید در ومبلی برنده شود. در صورت کسب نتیجه ای مشابه با دورتموند، زنبور ها به دلیل تفاضل گل بهتر سوم شده و به لیگ اروپا می‌رسند.

۹    
آی اسپورت
2017-11-23 16:43:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر