فهرست
سکوت مرموز طارمی؛ شماره 9 رفتنی است؟
سکوت مرموز طارمی؛ شماره 9 رفتنی است؟

سکوت مرموز طارمی؛ شماره 9 رفتنی است؟

آی اسپورت - درخشش مهدی طارمی در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین رقابت‌های مقدماتی جام جهانی با پیراهن تیم ملی باعث شد یکی از ایجنت‌های ایرانی که ارتباط خوبی با مدیران باشگاه دینامو زاگرب دارد این بازیکن را به آنها معرفی کند. مدیران باشگاه دینامو زاگرب نیز وقتی متوجه می‌شوند طارمی شاگرد برانکو ایوانکوویچ مربی هموطن‌شان است با او تماس گرفته و در موردش اطلاعات کسب می‌کنند. این در حالی است که خبرنگاران اهل کرواسی نیز در تماس با بوژیدار رادوشوویچ هموطن‌شان راجع به طارمی از او سوال می‌کنند. تعریف‌هایی که برانکو و رادوشوویچ از طارمی می‌کنند باعث می‌شود مدیران باشگاه دینامو زاگرب که از علی کریمی در تیم خود سود می‌برند، برای جذب آقای گل ملی‌پوش لیگ برتر ایران مصمم شوند.

البته با وجود این علاقه مندی‌ها نماینده باشگاه دینامو زاگرب وقتی متوجه می‌شود طارمی تحت قرارداد باشگاه پرسپولیس است، در تماس با این باشگاه پیشنهاد خود را برای جذب او مطرح می‌کنند. طبیعی است که باشگاه پرسپولیس در این شرایط حساس حاضر نباشد رضایتنامه طارمی را برای تیمی صادر کند مگر اینکه باشگاه خواهان او حاضر شود مبلغ سنگینی برای جذب او بپردازد و از این طریق به درآمد کلانی دست یابد.

البته حضور پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انگیزه خوبی برای طارمی است تا هم تعداد گل‌های خود را در این رقابت‌ها بالا ببرد و هم اینکه با فینالیست کردن تیمش شانس کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا را داشته باشد اما برخی از لژیونرهای موفق تیم ملی تلاش زیادی می‌کنند تا طارمی را راضی کنند به فوتبال اروپا راه پیدا کند. آنها اعتقاد دارند طارمی می‌تواند در فوتبال اروپا سطح بازی خود را بالا ببرد و از این‌رو تلاش می‌کنند انگیزه لژیونر شدن را در او ایجاد کنند. اینکه حالا این توصیه‌ها چقدر روی تفکرات طارمی تأثیرگذار باشد، مشخص نیست.

حال اگر خود طارمی هم بخواهد از پرسپولیس جدا شود مانع بلندی به نام رضایتنامه و آنچه باشگاه پیش پای او خواهد گذاشت باعث خواهد شد تا این انتقال سخت شود. شایعات جدید حاکی از این است که آقای گل لیگ در سال منتهی به جام جهانی خیلی بی‌میل نیست تا فضای حاکم بر فوتبال خارج از کشور را تجربه کند و به همین خاطر در روزهای گذشته با تماس و دیدار حضوری و همچنین واسطه قرار دادن برخی از افراد شناخته شده در فوتبال خواستار دریافت رضایتنامه شده اما پاسخ مسوولان پرسپولیس در جواب این درخواست منفی بوده است.

طارمی البته روز شنبه برای گرفتن یک نامه به ساختمان باشگاه پرسپولیس رفت چرا که برای پرداخت مالیات قراردادش به مسوولان اداره مالیات عنوان کرده صددرصد قرارداد خود را دریافت نکرده است و از سوی سازمان مالیاتی به طارمی گفته شده تا با آوردن نامه از سوی باشگاه دقیقا مشخص شود او چه میزان از پرسپولیس دریافتی داشته تا بر اساس آن مالیات پولی که دریافت کرده را بپردازد. حضور طارمی در ساختمان باشگاه و پیشنهادهایی که از برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا به دست این بازیکن رسیده این شائبه را به وجود آورده که این بازیکن در آستانه جدایی است اما به دلیل قراردادی که آقای گل دو فصل اخیر فوتبال کشورمان با باشگاه پرسپولیس دارد برای لژیونر شدن باید منتظر تصمیم مسوولان پرسپولیس باشد.

مطابق انتظار پندار خمارلو درباره شایعات به وجود آمده درباره ترانسفر مهدی طارمی به یکی از تیم‌های اروپایی می‌گوید: «چنین چیزی نیست. این شایعه‌ای است که منتشر شده و خبری از رفتن طارمی نیست. تاکنون چنین صحبتی در میان نبوده است و باشگاه هم از ماندن طارمی استقبال می‌کند.»

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس درباره پیشنهاد دیناموزاگرب کرواسی به طارمی هم می‌گوید: «مهدی بازیکن توانمندی است و طبیعی است پیشنهاداتی داشته باشد اما نمی‌توانیم درباره تک تک اسامی تیم‌هایی که به بازیکنانمان پیشنهاد می‌دهند صحبت کنیم و پاسخگو باشیم. مهم‌ترین موضوع درباره این بازیکن، ماندنش در پرسپولیس است و تا این لحظه صحبتی درباره رفتن طارمی نداشتیم.»

دیروز مدیر برنامه‌های این بازیکن به کلی از دسترس خارج شده بود و با توجه به سکوت عجیب طارمی و وکیلش در قبال این پیشنهادها هیچ کس خبر ندارد تصمیم او چیست و این سکوت زیاد از حد مرموز به نظر می‌رسد.

 

ایران ورزشی

۲ ۲  
آی اسپورت
2017-06-19 11:16:00
نظر دهید

۲ نظر
شاهین پرسپولیسی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۳۰
لیست رسانه های ضد پرسپولیس را به یاد بسپارید. ایران ورزشی خبرورزشی همشهری و میزان و آی اسپورت... البته شاید عده ای بگویند از بی سوژه ای و برای کلیک خوردن و فروش رفتن مجور هستند چنین مطالب سخیفی را بنویسند حتی به قیمت ترساندن هواداران اما ما از یاد نخواهیم برد آنهایی را در که در بی شرفی رکوردها را جابجا کردند و مرزهای وقاحت را در نوردیدند
م.
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۰۷
فقط خبر ورزشی و ایران ورزشی.
این دوتا از هر صدتا خبرشون 99 تا علیه پرسپولیسه. یعنی هیچ خبری هم نباشه یه تحلیل من دراوردی میکنن تا یه چیزی علیه برانکو یا بازیکنای پرسپولیس بنویسن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر