فهرست
آخرین تیم عربی در آستانه حذف از جام جهانی!
آخرین تیم عربی در آستانه حذف از جام جهانی!
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

آخرین تیم عربی در آستانه حذف از جام جهانی!

آی اسپورت – رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه امروز وارد روز دهم خود می‌شود. تا به اینجا تیم‌های 5 گروه بازی‎های دوم خود را انجام داده‌اند و برخی صعودکرده‌ها یا حذف‌شده‌ها قطعی شده‌اند. در این روزها حذف تیم‌های ملی عربستان، مصر، مراکش، پرو و کاستاریکا در دور دوم مرحله گروهی مسجل شده است.

همانطور که از اسامی کشورهای فوق مشخص است، 3تا از تیم‌هایی که خیلی زود با جام خداحافظی کرده‌اند، از کشورهای عرب‌زبان هستند. در این دوره از رقابت‌ها چهار تیم عرب‌زبان حضور پیدا کرده‌اند که به نوعی یک رکورد جالب برای جهان عرب به حساب می‌آید؛ اما نتایج این تیم‌ها بسیار ناامیدکننده بوده و به قدری ضعیف ظاهر شده‌اند که 3تای آنها زودترین وداع را با تورنمنت داشته‌اند.

مصر و عربستان با 2 شکست مقابل اروگوئه و روسیه به این حال و روز افتاده‌اند و مراکش هم در مقابل ایران و پرتغال دو باخت را تجربه کرده و از صعود به دور حذفی بازمانده است. امروز هم آخرین نماینده عرب‎زبان‌‎ها بازی مرگ و زندگی را تجربه می‌کند. از ساعت 16:30 امروز تیم‌های بلژیک و تونس در شهر مسکو به مصاف هم می‌روند. با توجه به اینکه تونس در بازی اول خود شکست خورده و به احتمال زیاد تیم انگلیس فردا پاناما را شکست می‌دهد، در صورتی که شاگردان نبیل معلول مقابل بلژیکِ قدرتمند نتیجه را واگذار کنند، از جام جهانی 2018 حذف می‌شوند.

بنابراین اگر تونس به بلژیک ببازد، به احتمال فراوان چهارمین تیم عربی جام جهانی هم در همین دور دوم مرحله گروهی از رقابت‌های جام جهانی کنار می‌رود و حتی قبل از رسیدن بازی‌های آخر گروهی، هیچ امیدی برای عرب‌زبان ها در ادامه رقابت‌ها باقی نخواهد ماند.

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-06-23 15:24:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
جواد
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
خیلی جالبه! الان که تیم های عربی اوضاعشون خوب نیست، از اونها مطلب می ذارید. ولی حالا که ژاپن و استرالیا بازی های درخشان انجام می دن، خبری از اونها نیست!
چرا یک مطلب نمی ذارید و از بازی ژاپن به عنوان بهترین تیم آسیایی تعریف نمی کنید؟!
چرا از بازی های بسیار خوب استرالیا جلوی تیم های قوی چیزی نمی نویسید؟!
می دونم به نفع شما و کی روش جونتون نیست؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر