فهرست
ماراتن بی سابقه و جهنمی در انتظار لیونل مسی
ماراتن بی سابقه و جهنمی در انتظار لیونل مسی

ماراتن بی سابقه و جهنمی در انتظار لیونل مسی

آی اسپورت - شنبه دو هفته دیگر در زمین مایورکا، بارسا با لیونل مسی پس از ۹۸ روز به میادین باز خواهد گشت. در پی شیوع کرونا لالیگا از اواخر اسفند نیمه تمام ماند ولی چند روز پیش تقویم بازی های باقیمانده اعلام شد که بر این اساس، بارسا مثل دیگر تیم ها باید ۱۱ بازی را در ۳۶ روز برگزار کند. آخرین بازی بارسلونا به مصاف با سوسیداد بر می گردد که توانست به لطف پنالتی مسی برنده از زمین خارج شود. آبی اناری ها با دو امتیاز اختلاف نسبت به رئال صدرنشین هستند و برای قهرمانی مثل همیشه چشم به درخشش لئو مسی دوخته اند.

بارسا در ۱۱ بازی باقیمانده از لالیگا باید به مصاف مایورکا، لگانس، سویا، بیلبائو، سلتا، اتلتیکو مادرید، ویارئال، اسپانیول، وایادولید، اوساسونا و آلاوس برود. این اولین بار نیست که لیونل مسی در طور دوران فوتبالش مجبور است چندین بازی را در طی مدت زمانی اندک انجام دهد. در زیر نگاهی داریم به حضور مسی در تورنمنت های ملی که در مدت زمانی محدود باید چندین بازی را انجام می داد:

سال ۲۰۰۷، کوپا آمه ریکا... هر ۲.۶۶ روز یک بازی

سال ۲۰۰۵، جام جهانی زیر ۲۰ سال.... هر سه روز یک بازی

سال ۲۰۰۸، المپیک پکن....هر ۳.۲ روز یک بازی

سال ۲۰۱۹، کوپا آمه ریکا، هر ۳.۳۳ روز یک بازی

سال ۲۰۱۸، جام جهانی روسیه و سال ۲۰۱۵  کوپا آمه ریکا....هر ۳.۵ روز یک بازی

سال ۲۰۱۱، کوپا آمه ریکا... هر ۳.۷۵ روز یک بازی

سال ۲۰۱۴، جام جهانی برزیل... هر ۳.۸۵ روز یک بازی

سال ۲۰۱۶، کوپا آمه ریکا... هر ۴ روز یک بازی

سال ۲۰۱۰، جام جهانی آفریقای جنوبی... هر ۴.۲ روز یک بازی

سال ۲۰۰۶، جام جهانی آلمان... هر ۶.۶۶ روز یک بازی

این ماراتن بازی با پیراهن بارسا برای لیونل مسی برای اولین بار است که رخ می دهد. او هرگز شرایطی مشابه را در رده باشگاهی تجربه نکرده است. ۱۱ بازی در ۳۶ روز یعنی هر ۳.۲۷ روز یک بازی که در مقایسه با فهرست بالا تنها پایین تر از سه تورنمنت قرار می گیرد البته با این تفاوت که لئو مسی در این سه تورنمنت بازی هایی به مراتب کمتر را انجام داده و اینکه در آن مقطع تنها ۲۰ سال داشت.

در کوپا آمه ریکای ونزوئلا ۲۰۰۷، لئو مسی در فاصله بازی اول برابر آمریکا تا بازی فینال برابر برزیل، شش بازی را در ۱۶ روز انجام داد. ۴۵۷ دقیقه از ۵۴۰ دقیقه ممکن را نیز در زمین بود. در جام حهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۰۵ هم مسی بازی اول برابر آمریکا را از روی نیمکت شروع کرد و نیمه دوم وارد زمین شد. او تا بازی فینال برابر نیجریه که آرژانتین با دو گل او برنده از میدان خارج شد، متوسط یک بازی در هر سه روز را انجام داد. ۵۷۱ دقیقه از ۶۳۰ دقیقه ممکن و شش گل نیز به ثمر رساند. او تنها ۲۸ سال داشت. در المپیک پکن نیز مسی هر ۳.۲ روز یک بازی انجام داد و با انجام 5 بازی از شش بازی کمک کرد تیم ملی المپیک کشورش قهرمان شود.

۱    
آی اسپورت
2020-06-02 21:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر