فهرست
انتظارات زیاد از آتزوری و فشار روی دی بیاجو
انتظارات زیاد از آتزوری و فشار روی دی بیاجو

انتظارات زیاد از آتزوری و فشار روی دی بیاجو

آی‌اسپورت – وقتی به تیم جوانان ایتالیا نگاه می‌کنیم اصلا عجیب نیست آن را با تیم اصلی اشتباه بگیریم. فقط نگاهی به اسم‌های همین حالا معروفی که این فصل پدیده‌های اول سری آ بوده‌اند بیندازید: نیکولو زانیولو، نیکولو بارلا، فدریکو کیزا و البته مویسی کن. کنار این نام‌های شناخته شده، پدیده‌های مستعد دیگری هم قرار دارند: الساندرو مورجا، الساندرو باستونی و کوین بونیفاتزی.

ایتالیا پرافتخارترین تیم تاریخ این تورنمنت است. آن‌ها پنج بار فاتح یورو زیر ۲۱ ساله‌ها شده‌اند، از جمله سه دوره پیاپی بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۶. اسکوادی که در این بازه بر فوتبال جوانان اروپا حکمفرمانی می‌کرد برخی از بزرگ‌ترین ستاره‌های تاریخ آتزوری را در خودش می‌دید، بازیکنانی چون الساندرو نستا، بوبو ویری و فرانچسکو توتی.

با توجه به این اسکواد پر مهره و امتیاز میزبانی، طبیعی است که همه فوتبالی‌های ایتالیا انتظار قهرمانی از تیمشان در تورنمنت امسال دارند. این سطح بالای انتظارات عاملی است که لوئیجی دی بیاجو، هافبک سابق رم و اینتر باید باهاش کنار بیاید و نگذارد تمرکز تیمش را به هم بزند. دی بیاجو از سال ۲۰۱۱ تا امروز در رده‌های سنی مختلف رهبری ایتالیا را بر عهده داشته. او دو سال مربی زیر 20 ساله‌ها بود و بعد سکان کشتی زیر ۲۱ ساله‌ها را در دست گرفت. در این میان دی بیاجو حتی برای مقطعی کوتاه مربیگری تیم بزرگسالان را هم تجربه کرد.

تورنمنت امسال فرصت مناسبی برای تجربه یک افتخار بزرگ برای این نسل بسیار جذاب فوتبال ایتالیا است، تجربه‌ای که در ادامه راه می‌تواند به تیم اصلی منتقل شود، دقیقا همان اتفاقی که برای نستا و پیرلو و توتی در نهایت در جام جهانی ۲۰۰۶ رخ داد. از منظری دیگر این رقابت‌ها همیشه نمایشگاهی برای کشف پدیده‌های نوظهور و انتقال آن‌ها به تیم‌های بزرگ اروپایی بوده. ساندرو تونالی، ملقب به «پیرلوی جدید» یکی از این چهره‌هاست که با وجود نداشتن تجربه بازی در سری آ، امسال به واسطه دعوت شدنش به تیم ملی توسط روبرتو مانچینی، به نامی شناخته شده در مطبوعات ورزشی ایتالیا تبدیل شده است.

اما ایتالیا برای رسیدن به هدف نهایی راه به هیچ وجه آسانی پیش رو نمی‌بیند. شاگردان دی بیاجو در دور گروهی باید با اسپانیا، بلژیک و لهستان بازی کنند. اولین بازی آن‌ها امشب برابر اسپانیاست، تیمی که دو سال پیاپی در ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ این تورنمنت را فتح کرد و در دوره قبلی (۲۰۱۷) هم به مقام نایب قهرمانی رسید.

بلژیک برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ بدین سو حضور در دور نهایی یورو زیر ۲۱ ساله‌ها را تجربه می‌کند، اما با توجه به اینکه تیم بزرگسالانشان، با نسلی طلایی و پر از ستاره، در رده اول رده‌بندی فیفا قرار گرفته، دی بیاجو و پسران جوانش به هیچ وجه نباید آن‌ها را دست کم بگیرند.

ایتالیا به واسطه میزبانی نیازی به شرکت در بازی‌های مقدماتی نداشت و همین مسئله فرصت کمتری برای جا افتادن این بازیکنان کنار هم برایشان پدید آورد. آخرین بازی‌های دوستانه آتزوری جوان هم به ماه مارچ برمی‌گردد، مقابل کرواسی و اتریش. بنابراین دی بیاجو باید از دو هفته گذشته بیشترین استفاده را برده باشد و امید به بالا رفتن هماهنگی بازیکنانش در طول تورنمنت پیش رو داشته باشد.

۱    
آی اسپورت
2019-06-16 12:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر