فهرست
چرا کوتینیو گزینه مناسبی برای بارسلوناست؟
چرا کوتینیو گزینه مناسبی برای بارسلوناست؟

چرا کوتینیو گزینه مناسبی برای بارسلوناست؟

آی‌اسپورت- بارسایی‌ها مصرانه خواهان جذب کوتینیو هستند، چرا که می‌دانند او بهترین گزینه برای جانشینی نیمار است. بعد از جدايي نيمار از بارسلونا و پيوستن به پاري‌سن‌ژرمن، آبي‌‌اناري‌ها سخت در تلاش هستند تا قبل از موعد قانوني نقل و انتقالات تابستاني فليپه كوتينيو را از ليورپول خريداري كنند اما با وجود مخالفت قرمزهاي مرسي‌سايد، چرا بارسا به جذب اين بازيكن برزيلي اصرار دارد؟

سابقه درخشان

كوتينيو از همان ژانويه 2013 كه از اينتر به ليورپول آمد خودش را به يك مهره ارزشمند در تيم تبديل كرد. او اما در فصلي كه گذشت نمايش فوق‌‌العاده‌اي داشت. بازيكن تكنيكي تيم ملي برزيل 13 گل به‌ثمر رساند، 7 پاس گل داد، 70 دريبل موفق داشت، 65 موقعيت گلزني خلق كرد، 38 شوت به چهارچوب زد و 37 سانتر موفق براي هم‌تيمي‌هايش ارسال كرد تا به تنهايي ستاره بي‌چون و چراي ليورپول باشد.

فاكتور جواني

براي بارسلونا خيلي مهم است كه بازيكني كه جذب مي‌كند تا چه حد براي اين تيم كارايي داشته باشد؛ اين كارايي هم مي‌تواند توانايي باشد و هم سن و سال. آبي‌اناري‌ها اعتقاد دارند هنوز روزهاي درخشان كوتينيو نرسيده و با 25 سال سني كه دارد مي‌تواند براي ساليان سال در بارسلونا كنار ليونل مسي و لوئيس سوارس بدرخشد.

شبيه به نيمار

بارسلونا در حال حاضر بدون نيمار بازي مي‌كند و بايد جاي خالي اين بازيكن را پر كند. گزينه‌اي كه آنها مي‌خواهند بايد مثل نيمار بازي كند. پس چه كسي بهتر از كوتينيو؟ فليپه مثل نيمار برزيلي است، تكنيكي بازي مي‌كند، قدرت دريبل‌زني بالايي دارد (ميانگين 2/8  دربيل موفق در 90 دقيقه) و به بازي در مركز زمين هم علاقه نشان داده است.

هماهنگي با سوارس

براي كاتالان‌ها سرعت هماهنگي بازيكن جديد با مسي و سوارس خيلي مهم است. در اين مورد باز هم مي‌توان روي كوتينيو حساب ويژه‌اي باز كرد. كوتينيو و سوارس قبلاً در ليورپول با هم همبازي بودند و نزديك بود قهرماني ليگ برتر را در فصل 14-2013 به‌دست بياورند. همان موقع بود كه كوتينيو به سوارس كمك كرد تا با 31 گل آقاي گل شود.

خبرورزشی، علیرضا روش

 
۲    
آی اسپورت
2017-08-11 01:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر