فهرست
بدرود مرد صورت یخی
بدرود مرد صورت یخی

بدرود مرد صورت یخی

آی اسپورت - مهاجرت به خودی خود کار طاقت‌فرسایی است‌.‌ اما مهاجرت از وطنت به آن سر دنیا‌، ‌وقتی که بدانی شاید دیگر بازگشتی در کار نباشد‌،‌ چیزی فرا‌تر از کلمه‌ی مهاجرت است‌.‌ ترک کردن شاید واژه‌ی شایسته‌تری برای بی‌رحمی و تلخی این کار باشد‌. پس «مزدک میرزایی» که باشی‌، احتمالاً چند ماه سختی را پشت سر گذاشته‌ای‌‌، آن‌جا که حتی کم‌رنگ شدن و نادیده‌گرفته‌شدنت هم به‌‌سان تمام سال‌های حضور فعالت در سازمان‌، زیر سایه‌ی اسمی به‌‌نام «عادل فردوسی‌پور» قرار بگیرد و کسی حتی پیگیر این نبوده ‌باشد که در روز‌های حضور پررنگ میثاقی و احمدی و یوسفی در برنامه‌های مختلف‌، آخرین گزارش درست درمانی که به تو سپرده‌اند، چه بوده؟

سپس در یک لحظه به ذهنت خطور می‌کند که نکند این همان گذرگاه تاریخی عمرت باشد که حالا در آن قرار داری؟ ‌‌هنگامه‌ی جان‌کاه تصمیم‌گیری‌، آن هم تصمیمی متعلق به همه‌ی ادامه‌ی زندگی‌. رفتن به لندن و کار در یک شبکه‌ی ماهواره‌ای‌. ترس از تکرار سرنوشت نه‌چندان خوش مجریان‌ جدا‌شده از سازمان از یک‌سو و حس‌ گزنده‌ی نادیده‌ گرفته ‌شدن و پشیمانی از تمامی تلاش‌هایت در دو دهه‌ی اخیر در سازمان‌ صدا و سیما از سویی دیگر‌.

اما بالاخره خودت را از شر کنکاش درونی‌ات خلاص می‌کنی و انتخابت را می‌کنی‌. تو که در تمام این ‌سال‌ها کمترین ریسک‌ها را در گزارش‌هایت به ‌جان خریده‌ای‌، این‌بار متفاوت عمل می‌کنی و ریسک‌پذیری را به محافطه‌کاری ترجیح می‌دهی‌ و می‌روی‌‌. می‌روی و شاید در خلوتت زمزمه می‌کنی که: «ای‌کاش آدمی وطنش را هم‌چون بنفشه‌ها می‌شد با خود ببرد هر‌کجا که خواست».

شما را به‌خاطر خواهیم سپرد با گزارش‌های یکنواخت اما کم نقص‌تان‌، با اطلاعات بی‌نظیرتان از خانواده و پیشینه‌ی فوتبالیست‌ها و با صورت روشن و یخی‌تان که کمتر خم به‌ابرو راه می‌داد یا حتی لبخندی به لب. خیر پیش!

۴۵ ۲  
آی اسپورت
2019-07-24 00:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
پدرام
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۳۸
میبینم که همه روزنامه نگارا دارن یکصدا تیکه میندازن....مواجب بگیر ها بیکار ننشستن و پشت سر هم سازماندهی شده مقاله میدن بیرون...برو خجالت بکش نویسنده...همه اتون توی تعریف هاتون تیکه های سنگین انداختین و میخوای خراب کنید مزدک میرزایی رو...شما فقط به قشر کم سواد و بی سواد جامعه خط دهی میکنید...البته هدفتون هم همینه...
Saeed
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۰۷
بدرود بی خاصیت انشالله از دست پیمان یوسفی هم خلاص بشیم باند 26 میلیاردی دارن در میرن دلال کرمانی رو هم ببرین برنامه هخا رو اجرا کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر