فهرست
شهرت از مسیر انتقاد؛ تو بزن، تبر بزن!
شهرت از مسیر انتقاد؛ تو بزن، تبر بزن!

شهرت از مسیر انتقاد؛ تو بزن، تبر بزن!

آی اسپورت - انتقادات محمدجواد محتشمیان گزارشگر تلویزیون از ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال اتفاق تازه‌ای نیست. گزارشگر سیما در نقد از کولاکوویچ ید طولایی دارد و بارها و بارها این را به زبان آورده: «من منتقد کولاکوویچ هستم» گویی نقد ایگور یک اتیکت و یک پرستیژ است که آقای گزارشگر همه جا با افتخار آن را جار می‌زند و در دفاع از آن می‌گوید هیچ‌گاه چشم به مربیگری تیم ملی ندارد پس انتقاداتش وارد است! ظاهراً محتشمیان به اندازه‌ای از اعتماد به نفس برخوردار است که خود را در اندازه‌های نیمکت تیم ملی می‌بیند اما تواضع و خشوع به او اجازه نمی‌دهد که به این نیمکت چشم داشته باشد!

جمله محتشمیان که نقادی سرمربی تیم والیبال را با افتخار جار می‌زند، همان نکته‌ای‌ است که به نظر ریشه تمامی انتقادات آقای گزارشگر است. جایی که سرمربی تیم ملی را با همه اعتبارش زیر تازیانه بی‌رحمانه انتقادات می‌گیرد و به صورت او چنگ می‌زند، برای آقای گزارشگر یک مدینه فاضله است. آنجا که مطمئن است همه این انتقادات را می‌بینند و می‌شنوند و درباره آن بحث می‌کنند. بحثی درباره یک چهره نه چندان معروف و شناخته شده که شاید کمتر کسی او را بشناسد و جدی بگیرد اما به مدد این نقدهای آتشین و تکان دهنده نامش بر سر زبان‌ها می‌افتد و ترند می‌شود. آنچه یک وسوسه بزرگ برای هر فردی از جمله محتشمیان به شمار می‌رود.

محتشمیان از همان فرمول قدیمی استفاده کرده؛ صحبت، نقد و مجادله با فردی که مشهور و بزرگ است و در تیررس افکار عمومی قرار دارد و هر اتفاقی پیرامونش بولد می‌شود و در ویترین قرار می‌گیرد. در این میان چه باک که این اتفاق به بدنامی و حتی نفرت بدل شود چون در این وادی خیلی‌ها به این گزاره اعتقاد دارند که بدنامی از گمنامی بهتر است!

این همان مسیری است که سرهنگ علیفر در فوتبال رفته و حالا بدل به یک چهره شده که به رغم همه اشتباهات مضحک و خنده‌دارش، مخاطبان او را سر دست می‌برند چرا که در طول 90 دقیقه با عبارات عجیب و استعاره‌های حیرت انگیز و البته اشتباهات مضحک برایشان لحظات مفرحی را می‌سازد که شاید در پلاتوهای طنز مهران مدیری نیز یافت نشود!

محتشمیان اما از همان عبارات و استعاره‌های علیفر هم بی‌بهره است و گزارش‌هایش هیچ طنزی ندارد و تنها اسلحه باقی مانده، همان تبر انتقادات است. تبری که محتشمیان تصور می‌کند هر اندازه آن را محکم‌تر بکوبد، نتیجه بهتری خواهد گرفت و بیشتر سر زبان‌ها خواهد افتاد.

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-10-07 22:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیروس
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۰۰
نوشته کاملاغیرکارشناسی و احساسی است.لطفاسایت آی اسپورت هرمطلب چرندراچاپ نکندحداقل قبلش ادیت شود.ممنون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر