فهرست
تونی نادال: فدرر آنقدر هم منضبط نیست
تونی نادال: فدرر آنقدر هم منضبط نیست

تونی نادال: فدرر آنقدر هم منضبط نیست

آی‌اسپورت- تونی نادال، مربی و عموی رافائل نادال اسپانیایی به تازگی مصاحبه‌ای را با روزنامه ال پاریس انجام داده و نکات جالبی را در مورد راجر فدرر و موفقیتش در مسابقات ویمبلدون امسال مطرح کرده. تونی نادال درباره‌ی ملاقات سال گذشته‌اش با مدیر برنامه‌های راجر فدرر به روزنامه‌ی ال پاریس گفت: «سال گذشته همین موقع من این فرصت را داشتم که با تونی گادسیک، مدیر برنامه‌های راجر فدرر، و همسرش مری جو فرناندز در آکادمی تنیس رافا نادال گفت‌و‌گو کنم. من همیشه مایلم بدانم که اشخاص موفق در سطوح حرفه‌‌ای چه کارهایی انجام می‌دهند. به همین خاطر ما در مورد راجر صحبت کردیم، و درست بر خلاف چیزی که فکر می‌کردم او آنقدر‌ها هم بازیکن منضبط و منظمی نیست و آن‌چنان به رژیم غذایی و استراحت توجه نمی‌کند.»

«گادسیک به من گفت که هر موقع او می‌خواهد اطلاعات و داده‌های خاصی را که امروزه به واسطه تکنولوژی داشتن‌شان ممکن شده، در اختیار راجر بگذارد، او رغبتی نشان نمی‌دهد. او گفت که فدرر دوست دارد با تنوع بیشتری تنیس بازی کند و علاقه‌ای به دیدن آمار و ارقام در مورد کاری که انجام می‌دهد، ندارد.»

«چیزی که مدیر برنامه‌های فدرر بارها به من گفت این بود که تنیس، زندگی راجر و تنها دل‌مشغولی‌اش است و تنها چیزی است که به آن اهمیت می‌دهد. البته به گمانم او در مورد دوم کمی اغراق می‌کرد؛ به نظرم راجر زمان زیادی را با همسر و فرزندانش می‌گذراند. تنها چند ورزشکار توانسته‌اند مثل فدرر در ورزش حکمرانی کنند. بازی او هیچ ضعفی ندارد و بسیار چشم‌نواز است. در سال ۲۰۱۳ بسیاری فکر می‌کردند که او تمام شده و کارش در ۳۱ سالگی پس از سپری کردن یک دوران ورزشی پرفروغ به پایان رسیده است. اما بعدا خلاف این را شاهد بودیم؛ همان سال فدرر استفان ادبرگ را به تیمش اضافه و راکتش را عوض کرد و استراتژی جدیدی اتخاذ نمود که به او اجازه داد تا امتیازها را کوتاه‌تر کند، و بیشتر و سریع‌تر به روی تور بیاید.»

نادال در خصوص تغییراتی که یک بازیکن به منظور افزایش عمر ورزشی‌ خود باید انجام بدهد، گفت: «من به این موضوع بیشتر یک دید عاطفی دارم تا یک دید مشخص منطقی. من از ایجاد تغییر استقبال می‌کنم، حتی اگر آن تغییر در زمینه‌‌ای صورت بگیرد که شما در آن موفق بوده‌اید. این هوشمندی شما را نشان می‌دهد و هم‌چنین کلید داشتن یک دوران حرفه‌ای طولانی مدت خواهد بود.»

۳    
آی اسپورت
2017-07-23 02:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر