فهرست
پاسخ خاکپور به کی‌روش؛ نمی‌توانیم شخصیتت را بخریم
پاسخ خاکپور به کی‌روش؛ نمی‌توانیم شخصیتت را بخریم

پاسخ خاکپور به کی‌روش؛ نمی‌توانیم شخصیتت را بخریم

آی اسپورت - بزدل خواندن علی کریمی توسط کارلوس کی‌روش در برنامه 90 دیشب، جو سنگینی را علیه سرمربی تیم ملی ایجاد کرده است. از دیشب تقریبا همه اقشار جامعه حمایت خود را از علی کریمی به شیوه‌های مختلف نشان داده‌‎اند اما یکی از حساب‌شده‌ترین و خواندنی‌ترین پاسخ‌ها را محمد خاکپور به کی‌روش داده. دلنوشته کاپیتان اسبق تیم ملی در حمایت از کریمی و انتقاد از کی‌روش را بخوانید.

«هر بنی‌بشری از خزانه وجودی خویش می‌بخشد چنانکه آن چیز که در ذات او نهفته است را به دیگران بخشیده یا به عبارتی صفات خود را به دیگران می‌دهد حال اگر این صفات حسن و نیکویی باشد یا زشت یا پلید.

ایران کشوری است با هزاران سال تمدن و اسطوره‌هایی که تاریخ بشریت به آنها و دستاوردهایشان می‌بالد. در تمامی این ادوار این اسطوره‌ها با توانایی‌های مختلف و در لباس‌های مختلف باعث فخر ایران و ایرانی شده‌اند از حضرت مولانا و سعدی و حافظ تا ابن سینا و ذکریای رازی و خیام، از فردوسی و رستم و سهراب تا دکتر حسابی و پرفسور سمیعی و از شهید فهمیده و باکری تا علی دایی،‌مهدوی‌کیا و علی کریمی.

هر یک در لباسی و هر یک در جبهه‌ای اما با یک هدف مشخص و آن تنها سربلندی و عزت و افتخار ایران و ایرانی... می‌دانید نقطه مشترک تمامی این اساطیر چه بوده؟ شجاعت، جسارت، و شهامت آنها را از دیگران متمایز و تبدیل به اسطوره ساخته است.

بزدلی صفتی است که در جوهره وجودی این بزرگان یافت نمی‌شود و همانگونه که گفتم آنهایی که این صفات و القاب را به دیگران نسبت می‌دهند از خزانه وجود خود می‌بخشند زیرا خودشان چیزی غیر از این در ذات خود ندارند. بزدل از ترس بزدلی خویش دیگران را بزدل می‌خواند در صورتی که آن کس که شجاع و دلیر است نیازی به تحقیر دیگران و به کار بردن القاب ندارد.

این آقای متشخص! درست می‌فرمایند استعداد را می‌توان خرید (البته استعداد ذاتی است ومی‌توان آن را پرورش داد) اما شخصیت را نه به همین دلیل هم ما پول دادیم و شما را خریدیم تا از استعدادت استفاده کنیم و نمی‌توانیم شخصیت تو را تغییر دهیم.

در ایامی به سر می‌بریم که مسئولین بسیار به آن می‌بالند و شعارهایی را در این چهل سال گذشته شنیده‌ایم که امروز اکثر قریب به اتفاق مسئولین به آن عمل نمی‌کنند. اما بچه‌های انقلاب که در فدراسیون نشسته‌اند. ریاست محترم فدراسیون فوتبال که خود را بچه انقلاب و جنگ می‌خواند آیا به این درک رسیده که چرا انقلاب کردیم؟ یا چرا هشت سال جنگیدیم؟ اگر هم فراموش کرده‌اید یادآوری می‌کنم. فلسفه جنگ و انقلاب مبارزه با استعمار و سلطه بود، فلسفه جنگ و انقلاب دفاع از حق و مبارزه با ظلم بود، فلسفه انقلاب و جنگ دفاع از کیان ایران و ایرانی و مبارزه با تجاوزگر خارجی بود.

اما به کجا رسیده‌ایم که اسطوره یک ملت را بزدل می‌خوانند و ما در مقابل کارمند خارجی که استخدام کرده‌ایم و دستمزد گزافی نیز به او پرداخت می‌کنیم تا کمر تا می‌شویم و جرات و جسارت حرف زدن نداریم. کدام یک بزدلیم؟ تاریخ و مردم ایران حقارت شما را در مقابل این منفعت‌خواهی و ریاست‌طلبی‌تان فراموش نخواهد کرد همچنان که اسطوره‌ای چون علی کریمی را به خاطر خواهد سپرد.»

۱۶۶ ۴۴  
آی اسپورت
2018-02-13 16:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴۴ نظر
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
یه اب دزدک دیگه از سوراخش اومد بیرون...گوزو تو که با انهمه امکانات بی نظیری که برای امیدها فراهم کردن و گند زدی دیگه چی میگی..یه نگاهی به قیافه کریه ات تو آینه بینداز....
آنتی شومن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
کیسه کشهای بدبخت شما اینقدر دچار توهم و عقده هستید که شعورتون قوه درک حق و حقیقت رو نداره و عقده ها و کینه هاتون داره براتون تصمیم میگیره! تو همین یک روز کلی از بزرگان فوتبال و حتی هنر ایران از کریمی حمایت و کلاش موزامبیکی رو محکوم کردند ولی شما همچنان نفرت و کینه قی میکنید! انتظاری نداریم: از کوزه همان برون تراود که در اوست!
مجيد كمتر برو بالا
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
مجيد انقدر از مال كيروش بالا ميري چيزيم بهت ميده يا فقط اب ميخوري مياي پايين، البته از كيسه كشاي دستمال كش ازين بيشتر انتظار نيست
داریوش
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۱۱
مجید!!!!!!
در یک جمله اگر بخواهم توصیفت کنم
"اوج حقارت و پستی هستی"

دهان بدبویت را بشوی اسم بزرگان را بر دهانت جاری نساز.
کلانی
کاشانی
زادمهر
پروین
دادکان
دهداری
دائی
باقری
مهدوی کیا
کریمی
و....
هزاران نام دیگر ستاره های آسمان ایران هستند
تو و اسطوره های عرب پرستت خموش باشید
خموش میفهمی خموش!!!!!
حمید
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۰۸
درود بر آقا مجید
آقا مجید من یک پرسپولیسی از جام تخت جمشید هستم و بهیچوجه حرفای کریمی رو در مورد کی روش قبول ندارم و البنه پاسخ کی روش رو . کریمی و فردوسی پور و سایت های وابسته مثل همین آی اسپورت ، تیم ملی رو به حاشیه بردند . تیم ملی بزرگترین بازنده این منازعه و نه مناظره بود .
۳
سوشاتاجی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
و باز امت جوگیر و سوار برموج هیجان و احساسات .خدا شفاتون نده بذارتون تو همین ......‌‌‌‌‌‌عجب ننه من غریبم بازی راه افتاده عجبا
آنتی شومن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
کیسه کشهای بدبخت شما اینقدر دچار توهم و عقده هستید که شعورتون قوه درک حق و حقیقت رو نداره و عقده ها و کینه هاتون داره براتون تصمیم میگیره! تو همین یک روز کلی از بزرگان فوتبال و حتی هنر ایران از کریمی حمایت و کلاش موزامبیکی رو محکوم کردند ولی شما همچنان نفرت و کینه قی میکنید! انتظاری نداریم: از کوزه همان برون تراود که در اوست!
امیر
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
بالاخره یه نفر پیدا شد به این نکته مهم اشاره کنه ما داریم به کیروش پول بودیم و اون کارمند ماست نه ما کارمند اونا
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
اوففففف.... دمت گرم خاکپور واقعا با خاک یکسانش کردی! عالی بود! یعنی اگر کسی وجود داشته باشه و این متن رو برای دلال موزامبیکی تعریف کنه اگه دوزار شخصیت داشته باشه باید دمش بذاره رو کولش بذاره و گورشو همین الان برای همیشه گم کنه!
ميلاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
شما برو شاهكارت با تيم اميد رو انجوي كن.
چقدر حرف ميزني تو
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲
تو خسته نشدي انقدر ميري زير همه خبرا كامنت ميذاريو از مال كيروش ميري بالا، بي غيرت
ناصر
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۶
به شاهکار داشعلی و حاجیلوی شما به تیم امید نمیرسه
امیر
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۶
عالی
سوشاتاجی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۷
من موندم سه ماه مونده به جام جهانی این حجم چرت وپرت وتهمت وتوهین از طرفین چه آورده ای برای تیم ملی داره؟آقاعلی کریمی که جوگیرشدی و راست دروغ ب هم میبافی و ی مشت نوجوون تو صفحات مجازی برات غش میرن همین فدراسیون تورو بی مدرک مربیگری گذاشت مربی تیم ملی !بی مدرک شدی مربی نفت!ظرف دوهفته حکم محکومیت دومیلیاردی مدیرعامل نفت برات گرفتن درحالی که من موندم چطور وچرا نفت محکوم ب پرداخت پولی شده که مربوط ب سال بعد قراردادته حالا فدراسیون شد بد!؟!و حالا تو این بلبشو شدی مربی سپیدرود و شک ندارم بمونی آخرفصل باید با معجزه بمونن تولیگ .این حجم طلبکاری و نقش قاضی القضات درآوردن رو ازکجا آوردی!؟مناظره ات منو یاد بگم بگم های ریاست جمهوری مینداخت و عملا حرفی براگفتن نداشتی و فقط ی موج منفی برعلیه تیم ملی درست کردی .و اما بعد کی روش وارد بحثی شد که تو چپ و راست داشتی بهش میپروندی و پیام داد حالا اگه ترجمه درست شده باشه و واقعا بهت گفته رفتار بزدلانه مورد تایید هیچ کس نیست و ادبیات نادرستی بوده ک میشد ب سبک خودش جوابشو داد ولی این حجم ننه من غریبم بازی و حمایت های عقده ای های بی سوادوطنی و پیرهن عثمان کردن این کلمه و فراموش کردن خدمات کی روش که منجر به اقتدارتیم ملی شده ناجوانمردیست ‌.محض رضا خدا ی بار جوگیر نشید جو چیز بدیست
محمد
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۴۳
راست گفتی. هر وقت کیروش از ایران بره اون وقت میفهمیم چه بلایی سرمون اومده
۸
عباس
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۸
عالی بود ,اما خاک پور عزیز نسل عوض شده و الان عده ی از تا شدن برای دیگران نه تنها هیچ ناراحت نمیشن بلکه اگه اون طرف خارجی باشه حاضرن کارهای دیگه هم بکنن ,
اس اس
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۹
نیگاه کن چه آشغال هایی سر و کله شون پیدا شده ... خاکپور مربی هر تیمی بوده اون تیم رو خاک کرده !!
داریوش
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۱۴
آشغال وجود کثیف تو و اسطوره عرب پرستت هستید
خموش خموش خموش
دسته سومی مسترآبی
خاطره بازی با الهلال: عمر خریبین و پنالتی چیپ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۱
بدون شرح!
خخخخخخخخخخخخ
۶
عرفان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۶
بالاخره عقده تیم امید فوران کرد و بدون هیچ ناکامی تیم ملی از شرایط سو استفاده میکنن آفرین آقای خاکپور گه میدونی کجا موج سواری کنی
فرشاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۲
مسلما کی روش دیر یا زود از ایران خواهد رفت خدا یه عمری به هممون بده ببینیم خاکپور ها و علی کریمی ها و ... چکار خواهند کرد ؟؟ زمان روشن خواهد کرد
مرتضی سلطان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۱
حاج ممد خیلی سالاری...
فدااااااایی داری..
رامین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۴
دونفر با هم دعواشون شده به هم چارتا حرف زدن. چرا فیلم سینماییش می کنین؟
فوتبال ما فاسده، اینم چیزی نیست که دیشب فهمیده باشیم. واقع بین باشیم، چارنفر با هم درافتادن سر لج و لجبازی پت همو ریختن رو آب. این دیگه اسطوره ساختن نداره! البته منم علی کریمیو دوست دارمو دمشم گرم که اومد این حرفارو زد، علی دایی هم خیلی دوست دارم چون واقعا انسان بخشنده و بزرگیه، ولی داستان نسازین توروخدا. علی کریمی یکی از بهترین فوتبالیستهای ما بوده ولی دیگه کنار ابوعلی سینا و مولانا نذارینش. یکم آرام تر، یکم واقع بین تر. یه دعوای صنفیه. بیایید سوارش نشیم.
علی کریمی رو خیلی دوست دارم. کیروش هم همینطور. یادمون نره به خاطر کیروشه که چندین ساله تو آسیا اولیمو بدون باخت رفتیم جام جهانی. دونفر آدم با هم دعواشون شده. جناییش نکنین.
در پاسخ به آنتی شومن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۳
من کجا حرف از رنگ زدم که شعور نداشته ات رو نشون میدی!؟ما با علی دایی تیم ملی رو دیدیم با قلعه هم دیدیم .من برای کریمی احترام قائلم و عقده ای ندارم و بحث رنگی ندارم .تو متوجه نمیشی و فهم درک موضوع را نداری من چیکارت کنم .کی روش میره و یاد این روزا می مونه م ما اصولا امت کم حافظه ای هستیم که چندسال بعد میگیم یادش بخیر فقط کافیه یکی از همین مربیای پرمدعای بیسوادوطنی بذارن بالا سرتیم ملی .
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۶
باشه حالا بذار بره ووو اگه بعدا دلمون براش تنگ شد مياييم از تو عذرخواهي ميکنيم! ولي هر وقت دل مردم براي احمدي نژاد تنگ شد براي کيروش هم ميشه! لمپن هميشه لمپنه!
بی طرف
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۹
از یک مربی بی شخصیت نباید انتظار داشت که هواداران منطقی داشته باشه.
مسعود
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۹
وای به حال ملتی که اسطوره اش یک فوتبالیست و علی کریمی است.
Mohammad
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۹
وای به حال ملتی که اسطورشون یه اجنبی پرستی باشه که فیروز کریمی خوب درباره اش گفت
فیروز کریمی:فرهاد مجیدی رو 3 جلسه هم تنبیه کنی عین خیالش نبست ولی اسم میلیون که میاد فرهاد مجیدی چهارچوب بدنش میلرزه
soltan
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۷
کیروش بزرگه ! کوچیک نمیشه
Mohammad
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۴
تا چهارتا امثال شماها باشه نباید کوچیک باشه
همیشه در حال مالش هستید و همیشه راست قامت و بزرگ!!!
گرفتی که چی میگم!!!؟؟؟
الف
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۳۸
به محمد
تو دقیقا چکار میکنی اما
تو گرفتی چی میگم
۳
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
برای کامنت نویس سوم...
۲
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۴
بند آخری فقط
یا خدا
اینا دیگه کی اند؟
تمام حرفاش فقط توهین بود توهین
خوبه سالها تو امریکا زندگی کرده بودی
اونجا آیا با توی ایرانی این رفتار را داشتند؟
خدای بزرگ
چه خوبه که هیچی نیستیم و هیج جا نمی رسیم ، یعنی اگه فقط دستمون بر میومد همه رو نابود می کردیم !!!

خدا رحم کنه !
کیا اسطوره ی ملت ایران شدند؟
خدایا مارا ببخش!
اسغفراله
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
ریاست محترم فدراسیون فوتبال که خود را بچه انقلاب و جنگ می‌خواند آیا به این درک رسیده که چرا انقلاب کردیم؟ یا چرا هشت سال جنگیدیم؟ اگر هم فراموش کرده‌اید یادآوری می‌کنم. فلسفه جنگ و انقلاب مبارزه با استعمار و سلطه بود، فلسفه جنگ و انقلاب دفاع از حق و مبارزه با ظلم بود، فلسفه انقلاب و جنگ دفاع از کیان ایران و ایرانی و مبارزه با تجاوزگر خارجی بود.

به جنابعالی که بد نمی گذره
۸ ۲
اميرحسين
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
از نظر تو هم که همه در اشتباه و حماقت هستند فقط کيروش حونت راست ميگه! چقدر متعصب و کور دل شديم که تو روز روشن اين هم گندکاري کيروش رو نميبينيم!
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۴۹
من کی دیگران خدای نکرده احمق فرض کردم ، همه مون داریم نظر میدیم
امیر حسین
هیج وقت خودم را صائب تر از دیگران ندیدم .
مسئله این است که کسی جواب نمی دهد ، بیشترا مخالفان خودشون را احمق و عقب مانده و متعصب می خوانند (مرا که دائما)
ولی باید بدونید که همونطور که شما روی عقیده ات مصر هستی و به دلائلی آن را قبول داری من هم برداشت خودم را دارم.
من که از ابتدا دارم فریاد میکنم که باباجان
قرمزا
دعوای اینارو به خودشون واگذارید ، دو روز دیگه همدیگر را راضی میکنند و دور هم چایی می خورند
بهتراست ما به تیم خودمون که داره خوب زندگی میکنه فکر کنیم.
امروز آیا کسی علی علیپور را دید ؟ پاس عالی سد جلال را
سر شکسته ی شجاع و ناز آفرینی صادق جوان را

کو
کسی چیزی برای این دردانه های فعلی نوشته
کریمی و کریمی ها دوران خودشون را داشتند کیفش را هم بردند نمی خوان کنار برن
شما یکبار ندیدی که به کسی اهانت کنم اما داری می بینی که این جماعت به پدر و مادر هم رحم نمی کنند اما امروز رگ گردنشان ورم کرده که چرا به کریمی گفتند "تلاش بزدلانه"
می لینی برادر
منطق ما در احساس ماست .
کریمی دیروز عذرخواهی کرده که عصبانی بوده و میکروفون را پرت کرده ، چه تضمینی هست که دوباره این اتفاق نیفتد.
مگر دایی و کاشانی با هم آشتی نکردند.
مگر دادکان سر کسی را برید
مگر قلعه و رحمتی دوست نشدند ،
۵
ناصر شجاعی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۸
این دو قطبیِ اشتباهِ کریمی-کیروش باعثِ عقده گشاییِ همیشه بازنده ها شده و همه شون میخان از نمدِ شجاعت ، صداقت و محبوبیتِ #علی_کریمی واسه خودشون کلاه بدوزن .
هدفِ شون زمین زدنِ #کیروش حتی به قیمتِ زمینگیر کردنِ #تیم_ملی مونه
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
لنگ اسپرت چرا کامنت اخری منو رو نقطه چین گذاشتی اما برای کامنت نویس حرام زاده ردیف سه عینا درج نمودی...
۵
اریایی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۴۲
بزدل توبی
که جرات نداری مسعود دعوت کنی
Nazar 3
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۴۹
شرم بر افراد خاين كة كينة و خواست شخصي را ارجح بر منافع ملي ميكنند انهم با هوجيكري و ايجاد تفرقة ٤ ماه قبل از رويدادي بة بزركي جام جهاني: علي كريمي، محمد خاكبور، محمد مايلي كهن و دوستان. تاريخ در مورد شما قضاوت خواهد كرد.
محمد
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۰۷
شرم بر وجودت
Nazar 3
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۰۷
به ليست بالا اضافه كنيد: بيزن دولفقارنسب
۹
Nazar 3
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۰۹
به ليست بالا اضافه كنيد: بيزن ذولفقارنسب
فرشید
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۰
خدمت های کیروش فراموش نشه اگر پول گرفته کار کرده در حالی که بقیه پول گرفتند ، دزدی کردند و.. کای هم نکرده اند البته ما همیشه مردمان نمک نشناسی بودیم هرکی بیشتر و بهتر کار کرده در آخر محکوم میشه و مجبور میشم برگردیم به مایلی کهن ها و....روزی بیاد که همش یاد کیروش کنیم و از جوگیری خودمان در این دوران بخندیم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر