فهرست
نامه‌ای برای ال‌نینو
نامه‌ای برای ال‌نینو

نامه‌ای برای ال‌نینو

آی اسپورت - «فرناندو تورس» مهاجم افسانه‌ای فوتبال اسپانیا بالاخره کفش‌های خود را برای همیشه به دیوار آویخت و از فوتبال خداحافظی کرد، یک خداحافظی تلخ. تلخ نه از این جهت که تیمش درست در روز خداحافظی او شکست سنگینی را متحمل شد بلکه از این نظر که جهان فوتبال از تماشای یک ستاره پرفروغ، با استعداد، درخشان و بسیار دوست‌داشتنی محروم شد و حالا تنها امید به بازگشت او در قامت مربیگری می‌تواند مرهمی بر دل‌های زخم‌خورده هواداران و دوست‌داران «ال‌نینو» باشد.

ستاره 35 ساله که آخرین تیم حرفه‌ای او «ساگان توسو» ژاپن بود، روز جمعه پس از دیدار برابر »ویسل کوبه» که «آندرس اینیستا» و «داوید ویا» را در ترکیب خود می‌‎دید، از فوتبال خداحافظی کرد و از این به بعد به عنوان یکی از مسئولان جی-لیگ ژاپن فعالیت خواهد کرد.

در همین راستا اینیستا برای همبازی سابق خود در تیم ملی اسپانیا نامه‌ای احساسی نوشته؛ دو اسطوره‌ای که در سطوح مختلف ملی هم‌بازی بودند و با هم به قهرمانی اروپا و جهان رسیدند اما هرگز در سطح باشگاهی پیراهن یک تیم را برتن نکردند ولی در عوض در طول این هجده سال، بارها برابر هم قرار گرفتند.

آندرس برای هموطن خود که در کارنامه‌اش ۲۵۵ گل دیده می‌شود اینگونه نوشت:

«ماجراجویی بسیار اعجاب‌انگیزی بود. چقدر عجیب، با من مخالفت نکن فرناندو. این بسیار عجیب است، به طرز زیبایی عجیب است. ما هر دو اینجا هستیم و در آخرین دیدار حرفه‌ای تو به میدان رفتیم. البته من هنوز قصد بازی کردن دارم. ما اینجا، در سوی دیگر جهان در کنار هستیم. گویی زندگی این همه راه ما را به ژاپن کشاند تا اینگونه خداحافظی کنیم. فوتبال، بیش از ۲۰ سال پیش ما را کنار هم قرار داد؛ زمانی که هر دو هنوز کودک بودیم. تو همیشه ال‌نینو خواهی ماند. ما هرگز جدا نخواهیم شد. تو در مادرید بودی و من در بارسلونا زندگی می‌کردم اما هرگز دشمن هم نبودیم و برای هم دوستانی شدیم که فقط پیراهنی متفاوت بر تن داشتیم. هیچ اهمیتی ندارد که روزگاری تو از مرزها عبور کردی و راهی لیگ برتر انگلیس - جایی که استعدادت را یافتند - شدی و برای لیورپول و سپس چلسی به میدان رفتی. وقتی به اتلتیکو بازگشتی من همانند همه فوتبال‌دوستان یک بار دیگر تحت تاثیر اراده، قدرت، توانایی و مهارت‌هایت قرار گرفتم چرا که فوتبال ورای موفقیت و ناکامی، راهی برای درک بهتر  و دقیق زندگی است. و تو فرناندو به این ورزش، به ورزش ما بزرگی بخشیدی. این یک ماجراجویی و سفر اعجاب‌انگیزی بود. فوتبال ما را به هر گوشه دنیا برده و نگاه کن که حالا کجا هستیم. در توسو، تو و من باز هم مقابل هم به میدان رفتیم اما این نه یک مسابقه بلکه جشن خداحافظی و تقدیر از تو بود. چه کسی می‌دانست که تو در آخرین دیدارت برابر من و ویا به میدان بروی؟ باید بدانی که توپ بازی فردا از امروز ناراحت‌تر خواهد بود. فرناندو از امروز به بعد زندگی‌ات لذت ببر و خوشحال باش اما چه عجیب است که من از هم‌اکنون دلتنگ تو شده‌ام

تورس فوتبال را در اتلتیکومادرید آغاز و طی تنها شش سال خود را به عنوان یکی از با استعدادترین مهاجمان حاضر در لالیگا به جهان فوتبال اثبات کرد. او در سال ۲۰۰۷ پیراهن سرخ تیم پرافتخار لیورپول را پوشید و با این تیم بهترین لحظات باشگاهی‌اش را پشت سر گذشت؛ 81 گل در چهار فصل. سپس بار سفر از بندر لیورپول بست و راهی چلسی شد، جایی که لیگ قهرمانان اروپا را در آغوش کشید و پس از یک فصل بازی در میلان، در میان استقبال بی‌نظیر هوداران به اتلتیکو بازگشت و در دربی حساس مادرید، دروازه رئال  را فرو ریخت و هواداران روخی‌بلانکو را به اوج آسمان‌ها رساند. او سال گذشته پایتخت اسپانیا را هم به قصد ژاپن ترک کرد و حالا در همین ژاپن از فوتبال خداحافظی کرد.

 

جوردن سیوارد

۱    
آی اسپورت
2019-08-25 17:14:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر