فهرست
سپاهان و تراکتور، مدعیان شهرستانی لیگ برتر
سپاهان و تراکتور، مدعیان شهرستانی لیگ برتر

سپاهان و تراکتور، مدعیان شهرستانی لیگ برتر

آی اسپورت - فصل جدید لیگ برتر در شرف آغاز است و در بین تیم‌های شهرستانی می‌توان از دو تیم به عنوان مدعی جدی قهرمانی یاد کرد. سپاهان فصل گذشته نایب‌قهرمان شد و در جام‌حذفی هم تا یک‌قدمی فینال پیش آمد، اما در مصاف با قهرمان لیگ برتر نتیجه را واگذار کرد و از حضور در بازی نهایی جام‌حذفی محروم شد. طبیعی است سپاهان این فصل هم مدعی قهرمانی باشد به این خاطر که بیشتر مهره‌های کلیدی خود را حفظ کرد و شاهد حضور بازیکنان خوبی در ترکیب جدید این تیم بودیم. بازیکنانی، چون محمد‌رضا حسینی و جورج ولژیانی. در آخرین روز‌های منتهی به شروع لیگ برتر امید نورافکن هم سپاهانی شده و حتی اگر امیر قلعه‌نویی قول قهرمانی هم ندهد انتظار از او قهرمانی است. سپاهان یک تیم پرمهره است و برای قهرمانی در لیگ برتر هزینه کرده است.

فصل گذشته تراکتور تا هفته‌های پایانی مدعی قهرمانی در لیگ برتر بود، اما در بازی با سپیدرود همه آوار بر سر این تیم خراب شد و پس از آن دیگر نتوانست خود را پیدا کند و در هفته‌های پایانی این‌قدر امتیاز از دست داد که در نهایت سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم به دست نیاورد! تراکتور این فصل برای جبران به میدان می‌آید و از همه مهمتر مصطفی دنیزلی به تبریز نیامده که با تیم جدیدش تنها یکی از تیم‌های نیمه بالای جدول باشد. تراکتور بیشتر مهره‌های کلیدی خود را حفظ کرده و چند مهره خوب هم به ترکیب این تیم اضافه شده‌اند به خصوص در خط دروازه که فصل گذشته و در برخی بازی‌ها به تیم ضربه زد. تراکتور هم همانند سپاهان چاره‌ای جز این ندارد که برای قهرمانی بجنگد.

فولاد تاکنون دوبار در لیگ برتر قهرمان شده است. ذوب‌آهن اگر چه در لیگ برتر قهرمان نشده، اما در چند فصل جزو تیم‌های خوب لیگ برتر بوده و در جام‌حذفی هم قهرمان شده است. شهر خودرو فصل گذشته ارائه‌گر بازی‌های خوبی در لیگ برتر بود و در نهایت سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. این تیم‌ها داعیه قهرمانی در لیگ برتر ندارند، اما بدشان نمی‌آید در این مسیر حرکت کنند و اگر قهرمانی نشدند دست‌کم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورند.

صنعت نفت و نساجی فصل گذشته تجربه خوبی از حضور در لیگ برتر به دست آوردند و متوجه شدند در صورت ارائه بازی‌های خوب حتی می‌توانند تنه به تنه تیم‌های بزرگ حرکت کنند. این دو تیم به نظر می‌رسد این فصل به چیزی بیشتر از بقا فکر کنند. حضور در نیمه بالای جدول و حتی تلاش برای آسیایی شدن به خصوص که در فوتبال قانونی وجود ندارد که قهرمانی و کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا فقط برای تیم‌های بزرگ است.

پارس جنوبی جم، شاهین شهرداری بوشهر، گل‌گهر سیرجان، ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان ۵ تیمی هستند که ادامه حضورشان در جدول بازی‌ها برای آن‌ها راضی‌کننده خواهد بود به خصوص تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و گل‌گهر سیرجان که از دسته اول به لیگ برتر آمده‌اند. هر چند این تیم‌ها توانایی بیش از این را هم دارند و حتی می‌توانند به دنبال ماجراجویی در بازی‌های این فصل لیگ برتر باشند.

 

خبر ورزشی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-08-21 15:02:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۲
البته قهرمانی را نه تلاش تیم وبازیکنان بلکه تصمیمات مافیای فوتبال ووزارت ورزش وکمیته داوران وکمیته اخلاق تعیین می کند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر