فهرست
بندهای قانونی؛ خیال پرسپولیسی‌ها راحت است
بندهای قانونی؛ خیال پرسپولیسی‌ها راحت است

بندهای قانونی؛ خیال پرسپولیسی‌ها راحت است

آی اسپورت – مهدی طارمی در گفت‌وگوی اخیر و جنجالی خود از مسائلی پرده برداشته که هنوز ثابت نشده است، اما حاشیه‌های زیادی به راه انداخت. موضوعی که مطرح شد، بحث جعل تاریخ قرارداد طارمی با پرسپولیس بود و این بازیکن اعلام کرد برای اینکه باشگاه ریزه‌اسپور مشکلی برای او ایجاد نکند با هماهنگی باشگاه تاریخ توافقش با پرسپولیس را تغییر دادند. با توجه به این صحبت، موضوعی مطرح شد مبنی بر اینکه طبق بند 4 و 5 ماده 74 آیین نامه کمیته انضباطی دیدارهایی که این بازیکن برای پرسپولیس به میدان رفته، 3 بر صفر به سود حریفان این تیم اعلام خواهد شد. بر اساس چنین مسئله‌ای برخی باشگاه‌ها نظیر تراکتورسازی قصد دارند با اقدام قانونی چنین حکمی را علیه باشگاه پرسپولیس بگیرند تا بلکه موفق شوند قهرمانی شانزدهمین دوره لیگ برتر را کسب کنند.

با این حال یکی از افراد مطلع و حقوقی در خصوص این بند از آیین نامه و تخلف احتمالی صورت گرفته از سوی باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی (جعل تاریخ قرارداد) گفت: «آیین نامه کمیته انضباطی دچار تغییراتی شده و این بندها از ماده 74 آیین نامه کمیته انضباطی مربوط به آیین نامه قدیمی است. با این حال اگر تخلفی در زمان اجرای آیین‌ نامه قدیمی صورت گرفته باشد، با همان آیین نامه نیز به موضوع رسیدگی خواهد شد، اما طبق آیین نامه قدیمی کمیته انضباطی نیز، اگر تیمی از بازیکنان غیر قانونی استفاده کرده باشد، تیم مقابل تا دو ساعت پس از بازی می‌تواند اعتراض کند که چون همه تیم‌های از تخلف احتمالی پرسپولیس و طارمی بی‌اطلاع بودند، کسی هم اعتراضی نکرده است.»

این فرد حقوقی درباره نوع تخلف احتمالی باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی گفت: «حتی اگر تاریخ قرارداد طارمی جعل شده و تخلفی صورت گرفته باشد، این تخلف جنبه بین المللی دارد و جابجایی تاریخ برای پاسخگویی به باشگاه ریزه اسپور ترکیه بوده است. به این موضوع هم فیفا رسیدگی کرده، اما صلاحیت حضور مهدی طارمی در زمین مسابقه و آن چیزی که باعث شده کارت بازی دریافت کند و در مسابقات همراه پرسپولیس باشد، ربطی به تاریخ قراردادش ندارد. یعنی چه تاریخ قرارداد طارمی جعل و چه به درستی نوشته شده باشد، ارتباطی به همراهی او با پرسپولیس نداشته است. احتمال جعل تاریخ قرارداد طارمی و دستکاری باشگاه در تاریخ، فقط و فقط برای جواب به باشگاه ترکیه‌ای بوده است.»

موضوع آیین نامه جدید کمیته انضباطی هم جالب توجه است که این فرد مطلع در این خصوص گفت: «بر اساس آیین نامه جدید قانون اعتراض به استفاده از بازیکن غیر قانونی از دو ساعت پس از بازی به 24 ساعت افزایش یافته است. این اعتراض در صورتی است که تیمی از بازیکن محروم، سه کارته یا مواردی اینچنینی استفاده کرده باشد، اما اگر بازیکنی جعل مدرک کرده باشد، اعتراض محدود به مهلت زمانی 24 ساعته نمی‌شود و در صورت جعل‌های اینچنینی تا زمانی که آن دوره از مسابقات لیگ در جریان باشد، باشگاه‌ها می‌توانند اعتراض خود را مطرح کنند.»

به این ترتیب و با توضیحاتی که این فرد مطلع و حقوقی اعلام کرد، اول از همه موضوع جعل تاریخ قرارداد مهدی طارمی با باشگاه پرسپولیس در صورتی که محرز شود، ارتباطی به لیگ برتر سال گذشته نداشته و برای پاسخگویی به باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه بوده که شامل محکومیت داخلی نمی‌شود و فیفا در این خصوص رأی صادر کرد. موضوع دوم نیز بر اساس آیین نامه کمیته انضباطی قدیم حریفان پرسپولیس باید تا دو ساعت پس از مسابقه اعتراض می‌کردند که این اتفاق رخ نداده است. نکته دیگر اینکه حتی اگر تیم‌ها بر اساس آیین نامه جدید بخواهند با موضوع جعل سند، اعتراضی داشته باشند، چون لیگ شانزدهم به پایان رسیده، مهلت قانونی اعتراض گذشته است. از سوی دیگر در موضوع جعل تاریخ قرارداد طارمی با باشگاه پرسپولیس، فیفا این باشگاه را به عدم شفافیت محکوم و از دو پنجره نقل و انتقالاتی نیز محروم کرده است.

 

تسنیم

۹ ۲۰  
آی اسپورت
2018-01-24 13:28:00
نظر دهید

۲۰ نظر
ژان والژان
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۳
اون کسی که این خزعبلات رو بافته احتمالا حسین قدوسی و خمارلوی لنگی بوده
وگرنه اگر این یارو اندکی حقوق میدونست می فهمید که استناد استقلال و تراکتورسازی به بند 74 است و در اون بند در مورد جعل صحبت شده و جعل سند نیازی به 2 ساعت یا 24 ساعت زمان نداره و هر گاه باشگاهی متوجه جعل رقیب شد می تونه شکایت کنه .
الکی خودتون رو دلداری ندین
احمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
.. .
اینم قهرمانی که میخواید.
مهدی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۴
برید شکایت کنید تا بازم مثل همیشه ضایع بشید.
کامران
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
خودمون رو دلداری نمدیدم.
تو رو دلداری میدیم.
که از فرط سوزش ماتحتت داره اتیش میگیره .
آرش
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۵
الانه که بنگیها زمین و زمان رو به پرسپولیسی بودن متهم کنن، فکر کردن اینجا کارتل فتل ترقست که به شیوه قبایل کولوکولو مسائل بررسی میشه. اوسکولا نمیتونن تو زمین رقابت کنن هرهفته با همدستی اون بی شرف فردوسی پور حاشیه میسازن برای پرسپولیس.
راستی بنگیا جام که بهتون نمیرسه، لااقل گریه کنید ثواب ببرید یه کم
reza
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۷
پس قهرمانی پرسپولیس علاوه از لابیگری عابدینی و حمایتهای بی دریغ کمیته داوران و الطاف بیکران فدراسیون در سایه کلاهبرداری نیز بوده است
کیسه مفلوک پس از مصرف جک تریدی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۷
کمیته اخلاق پرسپولیسی و کمیته انضباطی پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم
آرش6
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
تر تری ها و اس اسی ها

برید پیج فیفا حمله کنید
خود اینفانتیو همه رو میخورنه و براتونرمیاد از منیریه جام میگیره

شاید هم اون جام پارسال رو که زیر فرش قایم کردیم و شیث و نصرتی ازش مراقبت میکنند داد پندار و اجرلو براتون بردارند

حمله کنید اونجا
اینزاگی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
ما خیالمون راحت بود منتهی یه عده بنگ زده بودن رفته بودن تو توهم از جمله یه دهه هفتادی به اسم مهریزی.
اینزاگی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
ما خیالمون راحت بود منتهی یه عده بنگ زده بودن رفته بودن تو توهم از جمله یه دهه هفتادی به اسم مهریزی.
امید از تفت
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
خوشم میاد طارمی یه عده جام ندیده را خوب سرکار گذاشته خخخخخخ
اقای تاج هستم تو فدراسیون
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
حالا کیسه کشا پیام بدین ب اینفانتینو بازم شاد ی موزی چیزی گرفتین بعد شیششششش سال خخخ اون ترتر عزیز ک کلا تو ی دنیای دیگن خخخخ کیسه کشاا چقدر ذلیل شدین ک تو زمین نمیتونین نزدیک سرورتون بشین ب درو دیوار چنگ میزنین بزنین بزنین مام داریم از دور میخندیم بهتون
خشایار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۰
مهم اینه که مشخص بشه بعد قرنها با چه گندکاری و مافیایی قهرمان شدن بزور. وگرنه همه میدونیم توی ایران عمرا جرات کنن نتیجه عوض کنن.
۴
معین
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
دوست عزیز پرسپولیسی که این مطلبو صرفا بخاطر علایق رنگیت نوشتی و حرفای حقیرانه ات رو از دهان یک باصطلاح مطلع حقوقی که نه اسم داره و نه معلوم نیست از کجا سر و کله اش پیدا شده که این جوری رسوا و بی عار در حال ریختن خاک روی گوه موجود محصول تیم محبوبتان است کمی فکر کن افرادی تخلافاتی کرده اند و فسادی را مرتکب شده اند چون یکسال گذشته این کثافت متعفن پاک نمی شود اگر امروز جلوی این حرکات گرفته نشود فردا به یک رویه تبدیل خواهد شد اینقدر بخاطر علایق رنگی گند نزنید ناسلامتی شما صاحبان رسانه و باصطلاح نماینده افکار عمومی هستید کمی شرم کنید که شرم هم از شما شرمنده است!!
۸ ۱
اقای تاج هستم تو فدراسیون
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
دوس عزیز استقلالی ازکی تا حالا شما قانون مند شدین ما خبر نداریم اللله اکبر چی شده شما دم از قانون میزنین .. خجالت نمیکشین بحث قانون ب زبون میارین اخه خودتون سلطان تخلف بی قانونی هستین یادت رفته دوره فتل ریسس جمهور محبوب استقلالی استاد احمدی نژاد چقدر براتون جام ردیف کرد یادت رفته ال سی دی عیسی اندوی تخلفات جک تی ریدی تخلفات پچیچ فرهاد مجیدی تخلفات قله نویی خریدن بازیکن حریف نمونش محسن ایران نژاد بازیکن سپاهان دقیقه نود زد تو گل خودشون تا استقلال بتونه جام بگیره یادته همین بازیکن پنالتی شاهین بوشهر ضد تو اوت تا استقلال حذف نشه بابا یکم وژدان داشته باشین چقدر بی اخلاقی کی اومد از اخلاق حرف میزنه حالا شما چیشده یشبه شدین علامه دهر حاتم تاعی!!! ی کسی میاد از اخلاق حرف میزنه ک تیمش سلطان مافیای ایران نبوده باشه درسست میگم ؟؟ "
مهدی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۰
حالا اگه فوتبال اروپا بود تیمی همچین فاجعه ای راه مینداخت سریع دادگاه وارد عمل میشد نمونش فوتبال ایتالیا یوونتوس رو به با منفی 8 امتیاز به دسته سه سوق دادن.
۴ ۱
اقای تاج هستم تو فدراسیون
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
اخه لامصب اینو با سلسله تخلفات مافیای یوه مقایسه میکنید مشکل پرسپولیس سر ی بازیکنش بود چرا جو درست میکنی شما جام نمیتونین بگیرین مقصر ما هستیم کیسه جون ایاا بابا مربیت درپیته ما مقصریم مگه الان حسن بیت سعید از تیمت رف تو سه هفته اقای گل نیم فصل دوم شد یا اون شهباز زاده رف قطر تو ثانیه پاس گل داد این نشون میده تیمتون خیلی مشکل داره بازیکن راحت نیس اونجا این نشون میده قدرت چار تا لیدر دو تا بازیکن از مربی بیشتره یادت بیوفته منصوریان کباب سیخ میزد برا لیدر برو فکر کن چرا تیمت انقدر ترکون زده الکی منفی بافی نکن
هومن
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
دوستان متوهم تراکتوری و استقلای دوباره اینو بخونن:
حتی اگر تاریخ قرارداد طارمی جعل شده و تخلفی صورت گرفته باشد، این تخلف جنبه بین المللی دارد و جابجایی تاریخ برای پاسخگویی به باشگاه ریزه اسپور ترکیه بوده است. به این موضوع هم فیفا رسیدگی کرده، اما صلاحیت حضور مهدی طارمی در زمین مسابقه و آن چیزی که باعث شده کارت بازی دریافت کند و در مسابقات همراه پرسپولیس باشد، ربطی به تاریخ قراردادش ندارد. یعنی چه تاریخ قرارداد طارمی جعل و چه به درستی نوشته شده باشد، ارتباطی به همراهی او با پرسپولیس نداشته است. احتمال جعل تاریخ قرارداد طارمی و دستکاری باشگاه در تاریخ، فقط و فقط برای جواب به باشگاه ترکیه‌ای بوده است.
قرارداد طارمی با پرسپولیس توی تاریخ مشخص و بازه زمانی نقل و انتقالات بسته شد. این کار فقط بابت شکایت باشگاه ترکیه ای بوده و جای دیگه ای ازش استفاده نشده. فهم این موضوع واقعا اینقد سخته؟؟؟؟؟؟؟
کوهیار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
کیسه ی ور پریده.. شش ساله جام ندیده.....داورارو خریده.....شش ساله جام ندیده....تو کورس قهرمانی.....خیلی سریع بریده....سر بازی العین....مثل همیشه ریده
۴
امیرعباس
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۵۱
کارشناس حقوقی که تو روز روشن بگه اونایی که هر غلطی دلشون خواسته کردند چون زمان گذشته دیگه نمیشه پیگیریش کرد حقیقتا و حقیقتا و حقیقتا نوبره و باید هم از ترس بدنامی همین طور گمنام باقی بمونه!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر