فهرست
از فاتی تا آبراهام؛ رسم جدید فوتبال اروپا
از فاتی تا آبراهام؛ رسم جدید فوتبال اروپا

از فاتی تا آبراهام؛ رسم جدید فوتبال اروپا

آی اسپورت - اگر تا چند هفته قبل از تامی آبراهام و آنسو فاتی نام می‌بردید، تصور می‌شد در حال حرف زدن از هنرپیشه‌های جدید جدیدترین ایپزود سریال‌های خانگی هستید اما این 2 نفر با درخشش در 2 لباس مطرح چلسی و بارسلونا به حرف اول این روزهای فوتبال اروپا تبدیل شده‌اند.

آبراهام با هت‌تریک مقابل ولوز علاوه بر مطرح کردن خودش، چلسی را با ثبت یک رکورد به سردمدار استفاده مفید از بازیکنان آکادمی‌اش تبدیل کرد. در این راستا کافی است بدانید تیم لمپارد اولین تیم تاریخ لیگ برتر انگلیس نام گرفت که 11 گل متوالی‌اش توسط بازیکنان ساخته آکادمی خودش به ثمر رسیده؛ آنچه موید روند پرشتاب استفاده مناسب باشگاه‌های بزرگ اروپایی از آکادمی‌هایشان است.

لاماسیا، دوباره از نو

کمی دورتر از آبراهام، یک جوان دیگر از آکادمی بارسلونا سر برآورده و می‌درخشد. چندین سال پس از چهره شدن ستارگان آکادمی لاماسیا، بارسلونا متهم به اتخاذ سیاست‌های غلظی شد که چشمه زایش لاماسیا را خشکانده بود اما حالا همین یک «فاتی» در صورت تداوم درخشش برای ساکت کردن منتقدان کافی به نظر می‌رسد. او اولین بازی رسمی در لباس بارسلونا را در با 16 سال و 10 ماه سن تجربه کرد و به جوان‌ترین بارسایی 78 سال اخیر تبدیل شد. روند تحسین از او با گلزنی در بازی اخیر بارسلونا مقابل والنسیا تشدید شد. او دیشب با 16 سال و 318 روز سن، علاوه بر یک گل زیبا، پاس گل زیبایی هم صادر کرد اما چون قبل‌تر با گلزنی مقابل اوساسونا، جوان‌ترین گلزن تاریخ لالیگا نامیده شده بود، این بار رکوردش در شروع بازی ثبت شد؛ وقتی جوان‌ترین بازیکن ترکیب اصلی تاریخ بارسلونا در یک بازی خانگی لیگ نام گرفت. فاتی حالا جوان‌ترین زننده گل و صادر کننده پاس گل در یک بازی در تاریخ لالیگاست.جوان‌ترین زننده گل در یک بازی در ورزشگاه نوکمپ حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت؛ درست مانند دیگر ستاره جوان چلسی، یعنی میسون ماونت. این جوان با درخشش در لباس چلسی خودش را به تیم ملی انگلیس رساند و حالا در گل زدن برای تیم لمپارد هم استاد شده است. با این اوصاف و حجم جوانان باکیفیتی که از آکادمی‌ها سر برمی‌آورند، دوره باشکوهی به نام «پدیده‌سالاری» در فوتبال اروپا آغاز شده است.

 

90tv

۵    
آی اسپورت
2019-09-15 12:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر