فهرست
خروجی‌های زمستانی سپاهان؛ 7 جدایی‌طلب
خروجی‌های زمستانی سپاهان؛ 7 جدایی‌طلب

خروجی‌های زمستانی سپاهان؛ 7 جدایی‌طلب

آی اسپورت - تیم فوتبال سپاهان که این روزها عملکرد خوبی در رقابت‌های لیگ برتر دارد و یکی از مدعیان جدی قهرمانی لیگ بیستم است، جزو تیم‌های پر مهره لیگ برتر است و به دلیل تعداد زیاد بازیکنان مدعی حضور در ترکیب اصلی در چند پست، برخی از بازیکنان شناخته شده تیم نیمکت نشین شدند و اگرچه با مدیریت این موضوع تا امروز برای طلایی‌پوشان چندان مشکل ساز نشده و به جز یک بازیکن، کسی نسبت به عدم حضور در ترکیب حرکت اعتراضی نشان نداده ولی این موضوع باعث شده احتمال تغییرات در این تیم بعد از نیم فصل زیاد شود و در پنجره زمستانی باید شاهد خروج تعدادی از این نفرات از سپاهان باشیم که چندتای آن قطعی به نظر می‌رسد.

یکی از این نفرات مهدی کیانی، کاپیتان 2 فصل گذشته سپاهان است که شیوه بازی او با سبک مورد نظر محرم نویدکیا همخوانی ندارد و از همین رو فرصت بازی در ترکیب اصلی تیم به او نمی‌رسد. نیمکت نشینی کیانی او را عصبی و ناراحت کرده و 2-3 هفته‌ای می‌شود که این بازیکن در تمرینات حضور ندارد و منتظر باز شدن پنجره زمستانی است تا با گرفتن رضایت نامه جدا شود. ظاهراً نویدکیا هم مخالفتی با جدایی کیانی ندارد.

محسن الغسانی، وینگر عمانی سپاهان گزینه خروجی بعدی سپاهان است. الغسانی که در دیدارهای آسیایی سپاهان زیرنظر نویدکیا بازی کرد عملکرد ضعیفی از خودش نشان داد و سرمربی سپاهان پیش از شروع فصل به او گفت اگر در تیم بماند زیاد بازی نخواهد کرد. در آن مقطع پیشنهادی برای جدایی الغسانی وجود نداشت ولی حالا او می‌تواند به کشورش برگردد یا به تیم‌های دیگری ای کشورهای حاشیه خلیج فارس برود. با توجه به اینکه قرارداد الغسانی به صورت ارزی است باشگاه سپاهان هم تمایلی به حفظ یک بازیکن با دستمزد بالا و نیمکت نشین ندارد.

عزت اله پورقاز، ستاره خط دفاعی سپاهان در چند فصل اخیر گزینه دیگر خروج از سپاهان در نیم فصل است. با توجه به تعداد بازیکن زیاد در پست دفاع میانی در سپاهان و اینکه نویدکیا بعد از چند تغییر به زوج مهدیزاده - گولسیانی رسیده است پورقاز نیمکت نشین شده و تعویض‌هایی که انجام می‌شود هم نشان می‌دهد گزینه سوم خط دفاعی نویدکیا، نژادمهدی است و از همین رو پورقاز به خاطر نیمکت نشینی به فکر جدایی در نیم فصل است. هنوز پیشنهاد رسمی به این بازیکن داده نشده ولی به دلیل اینکه تیم‌های زیادی مشکل دفاع وسط دارند مشتریان زیادی برای این بازیکن وجود خواهد داشت.

رضا میرزایی، وینگر جوان سپاهان و از محصولات این باشگاه است که به او در ترکیب اصلی سپاهان زیاد بازی نمی‌رسد و معمولاً به عنوان یار تعویضی وارد زمین می‌شود. میرزایی ابتدای فصل پیشنهاداتی داشت ولی پس از صحبت با نویدکیا و اعلام نیاز به حضورش در سپاهان ماند ولی حالا به نظر می‌رسد بحث جدایی او جدی‌تر از نیم فصل نخست باشد. از دو تیم شهرستانی به عنوان مقصد احتمالی میرزایی در نیم فصل دوم یاد می‌شود. هرچند احتمال اینکه سپاهان مانع جدایی او شود زیاد است.

محمدرضا خلعتبری، وینگر با تجربه سپاهان هم گزینه دیگری است که چندی پیش در مصاحبه‌ خودش اعلام کرد به احتمال زیاد نیم فصل با محرم نویدکیا صحبت می‌کند و درخواست جدایی خواهد داد. خلعتبری هم در ترکیب اصلی سپاهان جایی ندارد و بیشتر به گزینه جانشین محسوب می‌شود ولی خود او با توجه به شرایط سنی که دارد ترجیح می‌دهد بیشتر بازی کند و برای همین به فکر جدایی در نیم فصل افتاده است.

رضا دهقانی، بازیکن جوان سپاهان هم که به نیمکت نشینی خود معترض است گزینه دیگری است که چندی پیش صحبت‌هایی از اعتراضش به نیمکت نشینی و درخواست جدایی زودهنگامش به باشگاه منتشر شده بود. البته مسئولان باشگاه این مورد را مدیریت کرده و پس از صحبت با دهقانی او را از خواسته خود منصرف کردند و اعلام کردند سپاهان به او نیاز دارد. بعید است سپاهان با جدایی دهقانی موافقت کند ولی به هر حال نام او هم جزو احتمالات خروج زمستانی است.

و در نهایت می‌توان از مهدی ترکمان نام برد که به تازگی از سوی کمیته تعیین وضعیت تبرئه شد و در بازی اخیر سپاهان برای اولین بار نامش در فهرست 18 نفره قرار داشت ولی به او بازی نرسید. با توجه به سیستم بازی نویدکیا و انتقال نورافکن به پست دفاع چپ و اینکه شایان مصلح هم روی نیمکت سپاهان حضور دارد، ترافیک در پست دفاع چپ باعث شده احتمال جدایی ترکمان زیاد شود. باید دید موضع کادرفنی در قبال این بازیکن چیست.

به هر جهت باید 3-4 هفته باقی مانده تا نیم فصل نخست رقابت ها و باز شدن پنجره زمستانی صبر کرد و نکته قابل توجه اینجاست که تمام این نفرات تحت قرارداد باشگاه سپاهان هستند و برای جدایی نیاز به رضایت باشگاه دارند ولی باتوجه به سیاست های محرم نویدکیا مبنی بر اینکه بازیکنی را به زور در تیم نگه نمی‌دارد، باشگاه سپاهان هم در راستای تامین منافع خودش نسبت به این موارد تصمیم گیری خواهد کرد. ضمن اینکه احتمال جذب 2 تا 3 بازیکن در نیم فصل با توجه به خروجی ها وجود دارد.

۱    
آی اسپورت
2021-01-21 18:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر