فهرست
کلمبیا ۳-۰ لهستان؛ خداحافظ آقای لواندوفسکی
کلمبیا ۳-۰ لهستان؛ خداحافظ آقای لواندوفسکی
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

کلمبیا ۳-۰ لهستان؛ خداحافظ آقای لواندوفسکی

آی‌اسپورت- لهستان با ادامه نمایش ناامیدکننده دیدار با سنگال، امشب هم مقابل کلمبیا با ۳ گل شکست خورد تا به عنوان یکی از هشت سرگروه جام جهانی ۲۰۱۸ از حالا مقام چهارم این تیم هم تقریبا قطعی شده باشد. در شب پایانی دور دوم جام جهانی ۲۰۱۸ و از گروه هشت رقابت‌ها، لهستان و کلمبیا که بازی نخست را به سنگال و ژاپن باخته بودند به مصاف هم رفتند تا امیدهای خود را برای بقا زنده کنند. کلمبیا نشان داد که شاید اگر اخراج دقایق اول سانچز نبود شاید مقابل ژاپن هم شکست نمی‌خورد ولی لهستان به شدت از آن چه تصور می‌شد دور بود و با دومین شکست سزاوارانه جام را ترک خواهد کرد و در بازی پایانی فقط می‌تواند معادله‌های صعود دیگر تیم‌ها را تحت تاثیر بگذارد.

کلمبیا: اوسپینا، آریاس، باریوس، آگیلار، فالکائو، خامس رودریگز، کوادرادو، مینا، موجیکا، کوئینترو، سانچز

لهستان: شزنی، پازدان، بدنارک، گولارسکی، لواندوفسکی، رایبوس، کریکوویاک، برژینسکی، زیلنسکی، پیشژک، کووناکی

نیمه اول مسابقه خیلی از لحاظ خلق موقعیت بازی جذابی از آب در نیامد، موقعیت های کمی روی دروازه ها شاهد بودیم و مسابقه متعادل پیگیری می شد با این تفاوت که در دقایق پایانی نیمه اول، میل و انگیزه کلمبیا برای یورش به سمت دروازه حریف بیشتر از لهستان بود.

یاران آبی پوش زمین مزد برتری نسبی چند دقیقه ای خود را گرفتند و در دقیقه ۴۰ به گل اول مسابقه رسیدند. یک کرنر ارسالی از جناح راست که کوتاه کار شد، به خامس رودریگز رسید، او با یک سانتر عالی روی دروازه بازیکنان تیمش را صاحب فرصت کرد و ضربه سر یری مینا در دقیقه ۴۰ بازی را به نفع کلمبیا کرد.

 به این ترتیب دو تیم در حالی به رختکن رفتند که پیروزی ۱-۰ کلمبیا این تیم را سه امتیازی می کرد و لهستان باید برای فرار از حذف، در نیمه دوم به گل می رسید.

لهستانی ها در نیمه دوم شروع بهتری داشتند، آن ها که نیاز به گل داشتند، میل بیشتری برای گلزنی از خود نشان دادند و در دقیقه ۵۷ بهترین فرصت خود را به دست آوردند که لواندوفسکی در موقعیتی تقریباً تک به تک، ناکام ماند و اوسپینا با واکنش خوب خود مانع گلزنی حریف شد.

اما کلمبیا که در نیمه دوم بیشتر بازی را کنترل می کرد، در دقیقه ۷۰ بود که پاس عالی در عمق کوئینترو، فالکائو را در پشت مدافعین حریف صاحب توپ کرد، ضربه دقیق این بازیکن با بیرون پا، گل دوم را برای کلمبیا به ارمغان آورد تا کار لهستان سخت تر از قبل شود.

لهستان که جلو کشیده بود تا جبران کند، باز هم روی یک ضدحمله ضربه خورد. این بار پاس استثنایی خامس زمینه ساز گل شد. کوادرادو در عمق دفاع حریف فرار کرد و با یک بغل پای دقیق، موفق شد دروازه حریف را باز و نتیجه را سنگین تر کند. ۳-۰ کلمبیا.

در ادامه مسابقه هر دو تیم باز هم فرصت برای گلزنی داشتند ولی دیگر توپی از خط دروازه ها نگذشت تا مسابقه با همان نتیجه ۳-۰ پایان یافت. نتیجه ای که کلمبیا را ۳ امتیازی و امیدوار به صعود در بازی مقابل سنگال کرد، اما لهستان با قبول این شکست سنگین، خیلی زود با جام ۲۰۱۸ وداع کرد.

 

نود

۱    
آی اسپورت
2018-06-25 00:28:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر