فهرست
عزیزی‌خادم؛ رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران
عزیزی‌خادم؛ رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران

عزیزی‌خادم؛ رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران

آی اسپورت - انتخابات فدراسیون فوتبال از ساعت 10 صبح امروز (یکشنبه 10 اسفند) آغاز شد و ساعت 16:20 با معرفی تمام اعضای هیئت رئیسه به پایان رسید. عزیزی خادم در مرحله دوم و در رقابت با کیومرث هاشمی به پیروزی رسید تا سکان هدایت فوتبال را در 4 سال آینده به دست بگیرد. در مرحله دوم رای گیری  عزیزی خادم 49 رای و کیومرث هاشمی 38 رای کسب کردند. آجورلو و علی کریمی دو نامزد دیگر ریاست فدراسیون در دور اول به ترتیب 18 و 9 رای به دست آوردند. ابتدا اسامی افراد انتخاب شده را ملاحظه می‌کنید و در ادامه گزارشی کامل از انتخابات را می‌خوانید.

افراد انتخاب شده به تفکیک پست‌ها به شرح زیر است:

 

رئیس: شهاب‌الدین عزیزی خادم

نایب رئیس اول: -

نایب رئیس دوم: -

با توجه به رد صلاحیت حیدر بهاروند و انصراف منصور قنبرزاده؛ رئیس جدید فدراسیون باید برای این دو پست سرپرست انتخاب و سپس برای کسب رای آنها را به مجمع معرفی کند. هر چند عزیزی خادم امروز و پس از انتخاب شدنش اعلام کرد که بهاروند فقط برای پست ریاست رد صلاحیت شده و از او به عنوان نایب رئیس استفاده خواهد کرد.

نایب رئیس سوم و بانوان: شهره موسوی

 

اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال:

نماینده هیئت‌ها:

1- احسان اصولی (رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی)

2- طهمورث حیدری (رئیس هیئت فوتبال چهارمحال و بختیاری)

نماینده باشگاه‌ها:

3- بهرام رضاییان (مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم)

4- مهراد سراجی (مدیرعامل باشگاه سایپا)

کارشناسان:

5- احمدرضا براتی

6- خداداد افشاریان

7- میرشاد ماجدی

 

در ادامه گزارش کامل مجمع انتخاباتی امروز از نظرتان می‌گذرد.

16:20- در بخش کارشناسان هیئت رئیسه رای گیری انجام شد و در نهایت احمدرضا براتی با 24 و خداداد افشاریان و میرشاد ماجدی هر کدام با 20 رای وارد هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شدند. نتایج  آرای حاصل شده در این بخش به شرح زیر است:

علیرضا ابراهیمی 4 رای،  بهنام ابوالقاسم‌پور صفر رای، خداداد افشاریان 20 رای،  احمدرضا براتی 24 رای، محسن ترکی 4 رای، غلامرضا جباری 5 رای، صادق درودگر 10 رای، رضا درویش 2 رای، داود رفعتی 12 رای، حسین زرگر 13 رای، ابراهیم شکوری 9 رای، حسین شمس 7 رای، علیرضا شهاب 8 رای، رضا صادق‌پور 5 رای، اسماعیل صفیری 3 رای، شهامت عباسی 7 رای، علی علیزاده 11 رای، رسول فروغی صفر رای، حسن کامرانی‌فر 10 رای، امین کریمیان 6 رای، جمیله کشاورز 5 رای، علیرضا کهوری 2 رای، میرشاد ماجدی 20 رای، رضا محمدکاظمی 5 رای، مسعود مرادی 6 رای، هدایت ممبینی 11 رای، حمیدرضا مهرعلی 2 رای، هوشنگ نصیرزاده 5 رای، نیما نکیسا 2 رای امین نوروزی 18 و حسین نیرویار  رای.6

15:53- در دور دوم رای گیری برای انتخاب نفر دوم نماینده مدیران عامل باشگاه‌‌ها، از 86 رای ماخوذه، مهراد سراجی با 49 رای به عنوان نفر دوم به همراه بهرام رضاییان که در دور اول 40 رای گرفته بود راهی هیئت رئیسه شد. ساکت در دور دوم 34 رای به دست آورد. 3 رای هم باطله بود. سیاح مدیرعامل تراکتور در رای گیری این بخش شرکت نداشت.

15:10- فرآیند رای گیری برای انتخاب نفر دوم نماینده مدیران عامل باشگاه‌‌ها در دور دوم از میان محمدرضا ساکت و مهرداد سراجی و همچنین رای گیری برای سه نفر عضو هیئت رئیسه از میان کارشناسان به صورت همزمان آغاز شد.

14:50-پایان شمارش آرا برای انتخاب نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها برای ورود به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال؛ بهرام رضاییان با 40 رای وارد هیئت رئیسه شد و محمدرضا ساکت و مهرداد سراجی با 25 رای به مرحله دوم رفتند.

نتایج آرا در این قسمت به شرح زیر است: علی جنتی 13 رای، رضا رضایی 6 رای، بهرام رضاییان 40 رای، محمدرضا ساکت 25 رای، سراجی 25 رای، عباسی 13 رای، احمد عشقان‌ملک 17 رای، اکبر محمدی 22 و عباس نجاریان 4 رای

14:15-رای گیری برای انتخاب نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها آغاز شد و با اعلام مهدی محمدنبی، محمد جواهری و احمد مددی از این بخش انصراف دادند.

14:10-در بخش هیئت‌های فوتبال هیئت رئیسه فدراسیون رای گیری انجام و در نهایت احسان اصولی رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی و طهمورث حیدری رئیس هیئت فوتبال چهارمحال و بختیاری به ترتیب با کسب 25 و 23 رای انتخاب شدند. نکته مهم این بخش رای نیاوردن عبدالکاظم طالقانی بود. آرای حاصل شده در این بخش به شرح زیر است:

شیرازی یک رای، اصولی 25 رای، باجیوند 14 رای، بیک وردی  رای 13 رای، حیدری 23 رای، ششکلانی 11 رای، صوفی 11 رای، طالقانی 17 رای، طاهری 10 رای، محتشم 13 رای و هنرپیشه 19 رای.

13:45- رای گیری برای انتخاب نماینده هیئت‌های فوتبال در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به پایان رسید و شمارش آرا آغاز شد.

13:16 - بعد از انتخاب عزیزی خادم به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، با توجه به انصراف منصور قنبر‌زاده و رد صلاحیت حیدر بهاروند (نایب رئیس‌های پیشنهادی عزیزی خادم)، رأی‌گیری برای نواب رئیس اول و دوم انجام نشد و تنها برای انتخاب شهره موسوی نایب رئیس پیشنهادی سوم (بانوان) رأی‌گیری صورت گرفت. شمارش آرا برای نایب رئیس سوم آغاز شد. شهره موسوی با 70 رای از 87 رای به عنوان نایب رئیس سوم و بانوان فدراسیون انتخاب شد. 17 رای هم باطل اعلام شد. موسوی هم اکنون مدیرعامل باشگاه بادران در لیگ دسته اول است.

 

12:44-در مرحله دوم رای گیری شهاب‌الدین عزیزی خادم 49 رای و کیومرث هاشمی 38 رای کسب کردند تا بدین ترتیب عزیزی‌ خادم به عنوان رئیس فدراسیون در 4 سال آینده انتخاب شود. عزیزی‌ خادم سابقه حضور در هیئت رئیسه فدراسیون و هیئت مدیره باشگاه‌های پیکان و سایپا را دارد.

12:13-رای گیری دور دوم برای انتخاب رئیس بین شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی آغاز شد.

12:05-  مصطفی آجورلو و علی کریمی پس از پایان دور اول با تبریک به کیومرث هاشمی و شهاب‌الدین عزیزی خادم سالن را ترک کردند و از سوی حاضران مورد تشویق قرار گرفتند.

12:01-شمارش آرا به اتمام رسید و شهاب الدین عزیزی خادم 35 رای، کیومرث هاشمی 24 رای، مصطفی آجورلو 18 رای و علی کریمی 9 رای از 87 رای کسب کردند. یک رای نیز باطل بود. بدین ترتیب انتخابات ریاست فدراسیون به دور دوم کشیده شد. طبق اساسنامه برای ریاست در دور اول نیاز به کسب 1+50 درصد آرا یعنی 44 رای وجود داشت. بعد از انتخاب رئیس فدراسیون، انتخاب نواب رئیس و اعضای هیئت رییسه نیز با رای گیری انتخاب خواهند شد.

11:47- فرآیند رای گیری در پست ریاست به پایان رسید و کمیته انتخابات با باز کردن صندوق، شمارش آرا را آغاز کرد.

11:37-سعید عباسی، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک نسبت به قرائت نام این باشگاه در میان تیم‌های لیگ دسته اول بوده که علی فلاحتی نیز اعلام کرد تذکر به‌جایی است، اما گویا عضو مجمع و رئیس کمیته انتخابات از اساسنامه بی‌اطلاع هستند که اعضای مجمع در میان تیم‌های فوتبال، طبق آخرین رده‌بندی فصل پایان یافته قرائت می‌شوند. مسئله‌ای که جزو ابتدایی‌ترین مسائل اساسنامه است و بی‌اطلاعی عباسی و فلاحتی جالب توجه بود‌.

11:27-علی فلاحتی و مهدی محمدنبی، 9 دقیقه از آغاز فرآیند رای‌گیری اعلام کردند رای دهندگان روی برگه رای خود فقط اسامی کاندیدای مورد نظر را بنویسند و هر گونه علامتی روی برگه رای تخلف است.

11:18- براساس حروف الفبا استان‌ها، از اعضای مجمع دعوت شد تا در رای‌گیری ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کنند.

10:51- علی فلاحتی رئیس کمیته انتخابات گفت: در یکی دو ماه گذشته در کمیته بدوی امانت‌دار انتخابات بودیم ولی امروز تک تک شما (اعضای مجمع) امانتدار هستید. باید کار را به اهلش بسپارید تا او هم بتواند امانتداری کند. یادمان باشد که برای تمام حرکات و رفتار‌های‌مان روزی باید جواب پس بدهیم. ما نماینده 80 میلیون ایرانی هستیم که عاشق فوتبال هستند. علاوه بر این امانتدار شهدایی هستیم که با چشمان نیمه باز کار را به ما سپرده‌اند.

وی ادامه داد: از اهالی رسانه هم خواهش می‌کنم کمک کنند این امانت ملی به سرانجام برسد. یکی از مسائل مهم در این روند بحث احراز و عدم احراز کاندیدا‌ها بود. باید بدانیم بین کسی که صلاحیت ندارد و کسی که صلاحیتش احراز نشده، فرق وجود دارد. عدم احراز یک کاندیدا به معنی عدم صلاحیت نیست و دلیل این است ک فقط صلاحیت این کاندیدا برای کمیته بدوی احراز نشده است.

عضو کمیته انتخابات عنوان کرد: همچنین صلاحیت‌های عمومی از مراجعی داریم که در تمامی دنیا مرسوم است. یکسری صلاحیت‌ها داریم که در جاهای حساس هیچ مناسبات سیاسی و حاکمیتی در آن دخیل نبوده است، حتی یک مورد. نکته مهم‌تر این است که ما در حقوق می‌گویم که این امر (احراز صلاحیت) مختومه‌ای ندارد. اگر نایب رئیسی رای نیاورد 3 ماه بعد اگر قرار باشد دوباره انتخابات برگزار شود،  می‌تواند از حقوق شهروندی خود استفاده و دوباره برای احراز صلاحیتش از ابتدا اقدام کند.

فلاحتی گفت: اعضای فدراسیون فوتبال هیچ خللی در روند کار کمیته بدوی ایجاد نکردند و حتی تا نصفه شب نیز همکاری می‌کردند. از کمیته بدوی و استیناف و وزارت ورزش که غیر مستقیم پیگیر بودند تشکر می‌کنیم، همچنین از خبرنگاران که در این مدت ما را همراهی کردند.

10:44:محسن ترکی پس از تصویب صورت جلسه مجمع قبلی نسبت به انتخاب ناظران و شمارش کننده آرا، نسبت به این مسئله اعتراض کرد. نبی در پاسخ گفت که مسائل را به صورت یادداشت به او ارائه کنند تا قرائت شد و همچنین توضیح داد ناظران و شمارش کننده آرا در این قسمت مربوط به مصوبات مجمع قبلی است و برای انتخابات کمیته انتخاباتی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

10:43:صورتجلسه با اکثریت آرا از سوی اعضای مجمع تصویب شد.

10:40-نبی صورت جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که مربوط به تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای کمیته انتخابات بود را قرائت کرد.

10:37- 86 نفر از 87 نفر مجمع در جلسه حضور دارند.

10:36 -رحمانی، حیاتی و جنتی به عنوان شمارش کنندگان آرا مشخص شدند.

10:34 -3 نفر برای بررسی صورتجلسه و ناظران انتخاب شدند که عبارتند از حیدری، غفاری، نوتاش.

10:29- حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: نباید فراموش کنیم که آرامش این کشور را مدیون خون شهدا هستیم. پس از کش‌و‌قوس‌هایی که در یک سال اخیر داشتیم و زحمت‌هایی که همکاران ما کشیدند، انتخابات را امروز خواهیم داشت. دوستان شاهد بودند که چه تلاش‌هایی شد تا ما به اینجا برسیم. بازهم تشکر می‌کنم از دوستانی که ما را یاری کردند.

وی افزود: امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم. همه دوستان می‌دانند در چهار سال گذشته زحمات زیادی کشیده شد و دور از انصاف بوده که آنها را نادیده بگیریم. حتماً ایرادهایی هم بوده ولی کار اجرایی دور از انصاف نیست. صعود به جام جهانی و عملکرد خوب جزو این موارد بوده است. برگزاری مسابقات لیگ را در بدترین شرایط کرونایی داشتیم که کار بسیار سنگینی بود. دوستان می‌دانند که در اکثر کشورها مسابقات تعطیل شده بود. امسال هم همین کار را می‌کنیم که کار بسیار سختی است. باید از باشگا‌ه‌ها و شورای تأمین و سازمان لیگ تشکر کنیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال عنوان کرد: برخی فدراسیون را بدهکار تلقی می‌کنند، ما هم قبول می‌کنیم که ایرادهایی  بوده ولی زحمات زیادی کشیده شده است. فدراسیون بدهکار است ولی منابع مالی در فیفا داریم و بدهی ما در مقابل منابع مالی ناچیز است. فدراسیون 150 تا 160 میلیارد تومان در حساب خود در فیفا دارد که رئیس بعدی می‌تواند از آن برای پرداخت بدهی‌ها استفاده کند. تلاش زیادی شد که این مجمع را برگزار کنیم و رئیس آینده فوتبال کشور انتخاب شود. امیدواریم کسی که انتخاب می‌شود در همه بخش‌ها شاهد رشد فوتبال کشور باشیم.

10:24-مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه رأی‌گیری گفت: از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا در خدمت آقایان سنجر و مصطفی هستیم و لینک پخش مستقیم این انتخابات به فیفا ارسال شده است. همکاران ما در فیفا از ابتدا تا انتهای جلسه را رویت می‌کنند و مطابق دستور جلسه مجمع انجام وظیفه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در خدمت اعضای مجمع، نامزدهای محترم، علی‌نژاد معاون محترم وزارت ورزش و جوانان، طاهری معاون امور بازرسی کل کشور و شهیدی، مدیرکل محترم حراست مرکزی وزارت ورزش و جوانان، اعضای محترم هیئت‌رئیسه، اعضای کمیته‌های بدوی و استیناف و اصحاب رسانه هستیم و از حضور یکایک شما تشکر می‌کنم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در این قسمت دستور جلسه را قرائت می‌کنیم و پس از سخنان بهاروند، تعیین سه نفر ناظر و سه شمارش‌کننده آرا را برای تصویب صورتجلسه مجمع قبلی را داریم.  بعد در ادامه رئیس کمیته بدوی، توضیحاتی در چارچوب اساسنامه مقررات انتخاباتی ارائه می‌کند. پس از صحبت‌های فلاحتی وارد فرآیند رأی‌گیری می‌شویم و دوستان، برگه‌های رأی خود را از میز کمیته انتخاباتی دریافت می‌کنند.

10:15- مراسم با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. وزیر ورزش در این جلسه شرکت نداشت و مهدی علی‌نژاد معاون وی در نشست حضور یافت. سلطانی‌فر و علی‌نژاد حق رای ندارند و به صورت افتخاری عضو مجمع هستند.

 

تسنیم 

  ۲  
آی اسپورت
2021-02-28 16:30:00
نظر دهید

۲ نظر
صمدآقا
يكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۵۱
نماینده فساد و منتحب افسد به قول علی منصوریان و خداداد عزیزی خاک بر سر فوتبالی که برای ریاستش علی کریمی انتخاب نشود
۵
محسن
يكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۴۲
چندین و چند مطلب و مصاحبه پس از انتخابات را خواندم.تقریبا همه گفته بودند عزیزی خادم کارهای زیادی دارد برای انجام دادن. به عنوان یکی از میلیونها نفری که اجبارا گوشمان و چشممان با حاشیه فوتبال عجین شده و سیاستمدار نیستیم اما بوی لجن سیاست را میفهمیم عرض کنم عزیزی خادم کار زیادی برا انجام دادن نداره.فقط و فقط پنهانکاری سیستماتیک در فساد را ادامه دهد!!! دست‌پرورده کفاشیان و تاج مگر وظیفه دیگری دارد؟ امشب دو نفر بیشتر خود رییس فدراسیون خوشحالند پیدا کردن ان دو نفر سخت نیست!!!! نکته حیرت‌انگیز اینکه به جز سعید‌ آذری،۸ نفر دیگه که به کریمی رای دادند تقریبا فوتبال بازی میکنند و از هیاتهای استانها هیشکی کریمی را قبول نداشته.بیشرفی یعنی از دکل چهره‌ها بالا بری اما در خفا آن کار دیگر بکنی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر