فهرست
اگه میتونی منو بگیر
اگه میتونی منو بگیر

اگه میتونی منو بگیر

آی اسپورت- گونزالو هیگواین می‌گوید" آنها هر سال درباره تیم‌های دیگر صحبت می‌کنند اما در پایان این ما هستیم که قهرمان می‌شویم". حالا دیگر این مهاجم 29 ساله آنقدر در یوونتوس خودش را جا انداخته که صلاحیت صحبت کردن در مورد این موضوع را داشته باشد. او در فصل 2015-2016 رهبر ناپولی بود که پس از درخشش در این تیم با قراردادی 90 میلیون یورویی به بیانکونری آمد.

برگردیم به اکتبر 2015. تنها ده هفته از آغاز فصل جدید سری‌آ گذشته بود؛ جایی که یووه یازده امتیاز از رم و 9 امتیاز از ناپولی کمتر داشت و تنها 3 بازی از 10 بازی ابتدایی خود را با پیروزی پشت سرگذاشته بود. در فاصله‌ای کوتاه تیم مائوریزیو ساری توانست بر رم چیره شود اما باز هم این یوونتوس بود که برای پنجمین فصل متوالی قهرمانی کالچو را به‌دست آورد. عنوانی که در شروع فصل رسیدن به آن غیرممکن به نظر می‌آمد. روز 31 اکتبر تیم آلگری در دربی تورین مقابل تورینیو به تساوی رسید و پس از آن آن این تیم یک رکورد شگفت انگیز را بر جای گذاشت و از 78 امتیاز ممکن بعدی 76 امتیاز را به‌دست آورد. این رکورد به دیگر تیم‌ها نشان داد که نباید غول فوتبال ایتالیا را هیچ وقت نادیده بگیرند؛ تیمی که در فصل بعد گونزالو هیگواین را از ناپولی و میرالم پیانیچ را از رم به خدمت گرفت تا قدرتمندتر از گذشته شود. هیگواین فصل قبل را با 36 گل و آقای گلی لیگ تمام کرده بود.

پس از این خریدها اتفاقات بیشتری افتاد و بیانکونری با این بازیکنان توانست به قابلیتی برسد که ششمین قهرمانی متوالی اسکودتو را به نام خود ثبت کند. آنها قهرمانی در جام حذفی و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا را هم به موفقیت خود اضافه کردند. در فصل 2016-2017 اگرچه ناپولی جذاب‌ترین فوتبال را ارائه می‌داد اما بازهم یوونتوس قهرمان شد و این تیم فصل را بدون جام تمام کرد.

در این فصل نقل و انتقالات یووه باز هم قویتر شده و داگلاس کاستا را از بایرن مونیخ و فدریکو برناردیچی که یکی از امیدهای آینده فوتبال ایتالیا است را از فیورنتینا به خدمت گرفته است. این در حالی است که میلان با سرمایه‌گذاری مالکان ثروتمند چینی خود پیشرفت چشمگیری داشته و ناپولی تلاش دارد تا اختلاف گذشته را با یووه به حداقل برساند. مائوریزیو ساری برخلاف دیگر رقبایشان که چهره تازه‌ای به خود گرفته‌اند، در این تابستان تمام تمرکز خود را روی کار بر ترکیب فصل قبل تیمش گذاشته است.

مکس الگری اخیرا در مصاحبه خود اعلام کرده بود که نه ناپولی بلکه رم اصلی ترین رقیب آنها در فصل جدید خواهد بود. این در حالی است که رم در این تابستان تغییرات زیادی را به خود دیده اما با این حال برشمردن این تیم به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در نوع خودش جالب است. جادوگر نقل و انتقالات یعنی مونچی به رم آمده تا تغییرات مثبتی را در این تیم به‌وجود آورد و بازیکنان را به بالاترین قیمت به فروش برساند. پس از انتقال لوسیانو اسپالتی به نیمکت اینتر، محمد صلاح با لیورپول قرارداد امضا کرد و آنتونیو رودیگر نیز به چلسی منتقل شد.

یوونتوس در حالی خود برای اولین هفته فصل جدید کالچو می‌کند که شب گذشته مقابل لاتزیو 3-2 شکست خورد تا قهرمانی سوپرجام ایتالیا را از دست بدهد. با این حال چنین شکستی بعید است آنها را از رسیدن به هفتمین قهرمانی متوالی‌شان دور کند. یوونتوس در این فصل نه تنها بازیکنی خاصی را از دست نداده بلکه تیمش را هم تقویت کرده تا در روزهایی که تیم‌های میلانی ولخرجی می‌کنند، بازهم مدعی اصلی قهرمانی باشد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-08-14 12:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر