فهرست
حسن یزدانی؛ ستاره جهانی
حسن یزدانی؛ ستاره جهانی

حسن یزدانی؛ ستاره جهانی

آی‌اسپورت- قهرمانی‌های حسن یزدانی نشانه‌های پررنگی از زندگی عزتمندانه، واژگانی عمیق از مهارت بی‌نظیر و شوق مبارزه شجاعانه در صحنه ورزش دارد. من یکی از انسان‌های بی‌شماری هستم که مطمئناً تمام‌قد برای حسن یزدانی و مبارزه‌هایش می‌ایستد. او قهرمان همه ماهایی است که در این روزهای عجیب نیاز به پیروزی داریم و از مبارزه‌های شاعرانه‌اش و مفهوم پیروزی بدون بهانه الگوبرداری می‌کنیم.
حسن یزدانی تلفیقی از هنر و ورزش است. دست‌هایش، پاهایش، اندامش و همه حواسش مثل ارکستر سمفونیک می‌نوازد و لذت می‌بریم. خوش‌خنده و خوش‌قلب است و در تشک کشتی مثل پروانه می‌رقصد و مثل پلنگ، حریفانش را زمینگیر می‌کند. یکی از موهبت‌های بزرگ حسن یزدانی این است که استعدادش، شوق به ما هدیه می‌کند. لازم نیست ایرانی باشی تا از مبارزاتش لذت ببری؛ هرکه از هرجای دنیا که ورزش را دنبال می‌کند، او را دوست دارد. حتی تدیف، سرمربی مغرور تیم ملی کشتی روسیه مجاب شد در این مسابقات با حسن آقا عکس یادگاری بگیرد. حسن یزدانی به ما یاد داد چگونه قدرت از دسته رفته‌مان را بازیابیم و وضعیت موجود را با همه محدودیت‌ها، کمبودها و مشکلات تغییر دهیم. نق نزنیم، اعتراض نکنیم، عوامل بیرونی را بزرگ نکنیم و خودمان را به سرنوشت نسپاریم؛ بجنگیم و کار را زودتر از موعد تمام کنیم. یزدانی مفهومی از کنشگری فعالانه را فراهم آورده که منجر شد بتوانیم خودمان را از دست یکی از مصیبت‌بارترین اشکالِ فکر و ذهن این روزها خلاصی دهیم؛ «پیش‌داوری‌های اتفاق نیفتاده با عنوان شکست‌های همیشگی»! حسن یزدانی از بهترین کشتی‌گیران ایران و دنیا است.

قدر او را باید بدانیم. ورزشکاری که حاشیه ندارد، ادا ندارد، ناز نمی‌کند، مصاحبه‌های عجیب نمی‌کند، همه تمرکزش روی ورزش است و با همه وجود به‌دنبال پیروزی است. در روزگاری که منافع شخصی و خودشیفتگی‌های بیمارگونه عنان فرهنگ را در دست گرفته است، به‌نظر می‌رسد در آینده سخت بتوانیم افرادی مثل حسن یزدانی را پیدا کنیم. روزی که او از کشتی خداحافظی کند، دل‌مان برای او تنگ خواهد شد اما امیدواریم همانند او در ورزش‌ ایران بیشتر از قبل شود.

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2019-09-23 11:35:00
نظر دهید

۱ نظر
حامد
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۳
خدا نگهدارش باشه
سلامت باشی مرد-اگه مدالم نگیره قهرمان ماست
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر