فهرست
فروزان قربانیِ بی‌قانونی؛ تیم خصوصی یا تیم شخصی؟
فروزان قربانیِ بی‌قانونی؛ تیم خصوصی یا تیم شخصی؟

فروزان قربانیِ بی‌قانونی؛ تیم خصوصی یا تیم شخصی؟

آی اسپورت - دیدار حساس تراکتورسازی مقابل سپیدرود که تحت تاثیر بازی حساس سپاهان - استقلال به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفت، اتفاقات عجیب و غریبی در دل خود داشت که یکبار دیگر فاصله فوتبال ما با سطح اول دنیا را نشان داد. تراکتورسازان در حالیکه این‌طور عنوان شده بود بازی راحتی در هفته بیست و پنجم مقابل تیم در حال سقوط سپیدرود در رشت و مقابل چشمان هواداران این تیم دارند، با نتیجه دور از انتظار 3 بر یک شکست خوردند و ترکش‌های این باخت غیر منتظره به دروازه‌بان آنها یعنی محسن فروزان برخورد کرد.

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه در اقدامی عجولانه و غیر کارشناسانه اعلام کرد که فروزان تا اطلاع ثانوی حق حضور در تمرینات تیم را ندارد و این موضوع در حالی رسانه‌ای شد که نه خود بازیکن از ان مطلع بود و نه اعضای کادرفنی و سرپرست و مدیران باشگاه و این نشان می‌دهد آقای مالک بدون مشورت و حتی اطلاع رسانی به عوامل زیر مجموعه خود که مرتبط با موضوع هستند چنین تصمیم عجیبی گرفته است.

در اینکه فروزان در بازی مقابل سپیدرود اشتباهاتی داشت شکی نیست و حتی اگه شکست تراکتور و دریبل خوردن های عجیب و غریب مدافعان این تیم را هم حاصل قصور فروزان بدانیم بازهم مرجع تصمیم‌گیری در مورد جریمه، تنبیه و منع حضور بازیکن در تمرینات سرمربی و پس از آن مدیریت و هیات مدیره باشگاه است ولی طبق آنچه تا کنون در تراکتورسازیِ خصوصی‌سازی شده دیده‌ایم به اصطلاح هیچ‌کاره بودن هیات مدیره، مدیرعامل، سرپرست و سرمربی تیم است. در شرایطی که زنوزی پا را از حیطه اختیارات خود فراتر گذاشته آیا جرج لیکنز می‌تواند بگوید به بازیکن خود نیاز دارم؟ آیا جبر به میدان رفتن تراکتورسازی در دیدارهای آتی بدون حضور فروزان که نتیجه‌اش به پای سرمربی تیم نوشته می‌شود نوعی دخالت در امور فنی نیست؟ اصلاً چرا مرجعی جز مسئول فنی یک تیم باید تشخیص دهد که مقصر شکست تیم چه کسی است و چه کسی بیشتر و بهتر از جرج لیکنز با اشکالات تیمش و دلایل این باخت آشنایی دارد؟

از سوی دیگر آیا به واسطه درخشش فروزان در دیدارهای حساس و 6 امتیازی مقابل استقلال، سپاهان و پدیده به او پاداشی داده شد و از او تقدیری انجام شد؟ آیا کسی می‌تواند نقش آمار فوق‌العاده 7 بازی بدون گل خورده آنهم در حساس‌ترین مقطع فصل را در اوج‌گیری تراکتور و اضافه شدنش به جمع مدعیان کورس قهرمانی نادیده بگیرد؟ تراکتورسازی شکست بدی را در مقطعی حساس از دست داده است و در این شرایط نیازمند آرامش، روحیه و تجدید قوا است تا با فراموشی این دیدار بتواند بازهم با اقتدار در دیدارهای آتی به میدان برود و اگر شانس به این تیم رو کرد از احتمال قهرمانی خود یا حداقل رتبه دومی جدول دفاع کند ولی با به حاشیه راندن یکی از مهره‌های کلیدی تیم می‌شود چنین مسیری در پیش گرفت؟

روی نیمکت تراکتورسازی کدام گزینه مطمئن وجود دارد که با خیال راحت یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ را به گواه آمار بیرون می‌نشانید؟ آیا مثل استقلال و پرسپولیس گزینه مطمئنی برای دروازه‌بانی روی نیمکت تراکتورسازی دیده می‌شود؟ آیا محمدرضا اخباری که بیش از یک سال از آخرین بازی رسمی او می‌گذرد و در دیدارهایی هم که فصل گذشته از او دیدیدم فاصله چند فرسخی با دوران اوجش داشت و تبدیل به یک نیمکت نشین مطلق در ترکیب سایپا شده بود می‌تواند زیر فشار سنگین بازی برای تراکتور در این مقطع حساس برود؟

سو مدیریتی که در تراکتورسازی حاکم است و در گذشته پس از بازی با استقلال و تصمیم عجولانه در کنار زدن محمد اهل شاخه که بعد از آن در ترکیب ماشین سازی عملکرد درخشانی داشت یا حاشیه‌های خود ساخته بازی با ماشین سازی باعث شد تراکتورسازی با یک بحران درونی مواجه شود پس از بازی با سپیدرود هم خودش را نشان داد تا بار دیگر مشخص شود مدیریت قدرتمندی که توانایی برخورد و مقابله با شرایط حساس پس از شکست تیم را داشته باشد وجود ندارد و در این شرایط نباید زیاد به موفقیت و افتخار آفرینی تیمی به شدت پر پتانسیل با هوادارانی میلیونی و عاشق را داشته باشیم. 

 

ایلنا 

۱۷ ۱۳  
آی اسپورت
2019-04-13 11:17:00
نظر دهید

۱۳ نظر
محمد
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۲۹
اقا این پولدارشونه این مثلا دنیا دیدشونه که اینقدر خر تشریف داره وای به حالا اون اشغالاشون!!ببین اونها دیگه چجوری هستن!!
منتقد
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۴۰
اینا شوت شوتن بخدا
حيدر
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۴۰
تيم خصوصيه برادر به شما چه ربطي دارد
حبیب
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۴۸
این تصمیم مهندس زنوزی کاملا حرفه ای بود چرا که نحوه گل خوردنهای فروزان مشکوک و غیر طبیعی بود مسائلی از قبیل احتمال شرط بندی که پای وی را به کمیته اخلاق باز کرده بود و همچنین وا دادن به همشهریان و کمک به استقلال نیز مطرح است که باید در کمیته انضباطی بررسی شود علاوه بر اینها فروزان یک دروازه بان متوسط با فیزیک نامناسب هست و تا حالا هم نون دفاع و هافبک دفاعی مطمئن نظیر ایمانی را خورده که از نیم فصل اضافه شده و کلین شیتها از آن زمان آغاز شده و الا آنچنان سیو فوق العاده ای از جانب گلر شاهد نبوده ایم ولی دروازه بان به مراتب قویتر روی نیمکت داریم به نام اخباری که از نظر تعصب هم بمراتب متعصب تر هست حال که لیکنز شناخت قبلی نداره و اصولا مربی پیر و محتاطی هست که به جوانها میدان نمیده و دخالت زنوزی که خالصانه دارایی خود را برای شادی مردم وقف این تیم کرده کاملا بجا و مورد تائید و تشکر هواداران هست . همان یکبار که استوکس را بدلیل تاخیر ورودش در بازی پرسپولیس استفاده نکردیم و ژست حرفه ای گری گرفتیم تا فردوسی پور و کارشناسان تلویزیونی تمجید کنند و پرسپولیس از باخت حتمی فرار کنه برای هفت پشت مان کافی است ما نیازی به حرفه ای گری مورد پسند شما و رقبا نداریم .
shl
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۱۲
جماعت توهم توحش كه با فحش و تهمت میخوان یه قهرمانی بیارن تا این عقده بزرگ براشون رفع بشه حتی به بازیكنای خودشونم رحم نمیكنن قبلا هم در مورد عالیشاه و بنگر این انفاق افتاده بود جلالی و قلعه و گل محمدی و كیانی هم نمونه های دیگه اش همین بایرامی كه دو تا گل زد قبلا تو مصاحبه اش گفته بود تراكتوری ها نمك نشناسن و دیروز هم انتقامشو گرفت و خیلی های دیگه هم اینو گفته بودن این یك واقعیته جماعت نمك نشناس عقده ای تا وقتی كه مفید باشی خوبی وقتی یه اشتباه كنی انواع تهمت ها و توهین ها میاد سمتت بابا یه جام بدید دست اینا تموم بشه این عقده شون همه جا رو به گند كشیدن
قارتال
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۵۰
وقتی خونه ی آدم که نخستین مدرسه ی تربیت آدمیزاده باغ وحش باشه نتیجش تربیت حیوانی مثل تو میشه.
۸
تراختوریسم
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۵۴
باشه به زنوزی میگم اگه یه وقت خواست بازیکن خطاکارشو اخراج کنه اول بیاد از مسئولان بقیه تیم ها کسب تکلیف کنه و اگه اونا راضی شدند اونوقت اخراج کنه!!!!!!!!!
رامین
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۲
شکرخوریش به شما نیومده
۷
رامین
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۲
شکرخوریش به شما نیومده
۵
رامین
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۲
شکرخوریش به شما نیومده
۶
رامین
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۲
شکرخوریش به شما نیومده
۵
یاشاسین تراکتور
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۲۱
میبینم که بدخواهان تراکتور از سوراخ موششون بیرون اومدن و هرچی که لایق خانوادشونه به تراکتوریا نسبت میدن مخصوصا منتقد محمد shl توهين و نژاد پرستی تو خون شماست نه ما این حجم از دشمنی نشان درون پر از عقده ی شما ست
به محمد
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۰۱
ویژگی ها وخصوصیت خانوادتو به تراکتوریا نسبت نده
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر