فهرست
ایران - کره؛ فینال تکراری والیبال بازی‌های آسیایی
ایران - کره؛ فینال تکراری والیبال بازی‌های آسیایی

ایران - کره؛ فینال تکراری والیبال بازی‌های آسیایی

آی اسپورت - ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران. شاگردان ایگور کولاکوویچ که مهرماه رقابت‌های قهرمانی جهان را دارند، اما با صلاحدید مرد مونته‌نگرویی با هدف تکرار قهرمانی بازی‌های آسیایی و مرور تاکتیک‌ها در بازی‌های تدارکاتی پا به جاکارتا گذاشتند. این تیم که با شکست مغولستان، پاکستان، چین و قطر به فینال رسیده، امروز در سخت‌ترین بازی برابر کره برای قهرمانی مسابقه می‌دهد؛ برابر تیمی که به خاطر عدم حضور در قهرمانی جهان با ترکیب اصلی اش آمده تا غیبتش بین غول‌های والیبال دنیا را با مدال طلای بازی‌های آسیایی جبران کند، اما ایرانی‌ها که می‌خواهند با دست پر جاکارتا را ترک کنند تا در قهرمانی جهان باانگیزه‌تر خودشان را برای مسابقه امروز آماده کرده‌اند.

ایگور کولاکوویچ و شاگردانش پنج‌شنبه بعد از شکست قطر، بازی دوم نیمه‌نهایی کره برابر چین‌تایپه را در سالن از نزدیک تماشا کردند تا با سیستم بازی حریف آشنا شوند. حریفی که پارک کی‌وون سرمربی سابق تیم ملی را کنارش دارد. باید صبر کرد و دید عصر امروز کولاکوویچ سرمربی تیم به شاگردانش چه برنامه‌ای داده تا با شکست حریف جنگجو قهرمانی بازی‌های آسیایی را تکرار کنند. کولاکوویچ سرمربی تیم ملی درباره بازی امروز می‌گوید: «امروز در فینال با کره‌جنوبی بازی داریم. برای ما پیروزی در آن و قهرمانی مهم است. قهرمانی با آمار یا رکورد خاصی را هم نمی‌خواهیم.» البته ملی‌پوشان هم خودشان را برای نبرد جانانه امروز آماده کرده‌اند تا قهرمانی از دست نرود طوری که سیدمحمد موسوی سرعتی‌زن ملی‌پوش می‌گوید: «امیدوارم والیبال طلا بگیرد.»

البته در این بین احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال که به خاطر حضور در بازی فینال دیرتر به جاکارتا رفته، معتقد است تیم ملی والیبال ایران راحت می‌تواند قهرمان شود: «احساس می‌کنم اگر اتفاق خاصی نیفتد، بازیکنان راحت می‌توانند کره‌جنوبی را هم شکست دهند و قهرمانی را بگیرند». امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال معتقد است بازیکنان برای بازی سرنوشت‌ساز امروز مشکلی ندارند: «هیچ مشکلی نداریم. تیم شاداب و سرحال است و آماده فینال بازی‌های آسیایی و قهرمانی.» او تنها نگران تصور ملی‌پوشان برای برنده بودن است: «کره حریف سنتی ایران در بازی‌های آسیایی است. سعی می‌کنیم بازیکنان این بازی را از پیش برنده تصور نکنند چراکه آفت تیم است.»

۱    
آی اسپورت
2018-09-01 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر