فهرست
برانکو چیزی نگفت، به خاطر این دو مثال ساده!
برانکو چیزی نگفت، به خاطر این دو مثال ساده!

برانکو چیزی نگفت، به خاطر این دو مثال ساده!

آی اسپورت - الان كه برانكو رفته و مديران پرسپوليس با شتاب و درماندگی خاصی به دنبال پیدا كردن جانشین او هستند، خیلی‌ها جسته و گریخته از مربی كروات ایراد می‌گیرند كه چرا خبر رفتنش را زودتر اعلام نكرد تا دست باشگاه باز باشد. این گروه از منتقدان چنین رفتاری را حتی نشانه بی‌معرفتی برانكو به شمار می‌آورند و عقیده دارند او پرسپولیس را در مخمصه بدی گرفتار كرد. با وجود این شاید بشود در مورد این سكوت، از یك تفسیر ویژه استفاده كرد؛ اینكه چه بسا برانكو برای حفظ آرامش تیمش در مسیر كسب دو جام چنین سیاستی در پیش گرفته بود. پرسپولیس امسال هم در لیگ و هم در جام حذفی شانس مسلم قهرمانی بود. كار آنها در لیگ به روز آخر كشیده شد و فینال جام حذفی هم كه اصلا آخرین بازی كل فصل بود. بنابراین برانكو نیاز داشت آرامش تیمش را حفظ كند. در چنان شرایطی انتشار خبر جدایی مربی كروات، می‌توانست تمركز همه بازیكنان را به هم بریزد. تنها یك غفلت كافی بود تا سرخپوشان یكی از این دو جام، مخصوصا سومین قهرمانی متوالی لیگ برتر را از دست بدهند و حسرتی ابدی برای آنها بر جا بماند. شاید اگر برانكو به عرب می‌گفت قصد جدایی دارد و این خبر به شكلی از دفتر مدیریت به بیرون درز می‌كرد، دیگر نمی‌شد حاشیه‌های تیم را جمع كرد. در آن صورت بعد از ناكامی احتمالی سرخپوشان، همه از برانكو ایراد می‌گرفتند كه چرا خبر جدایی‌اش را پنهان نكرده است.

در این مورد دو مثال خوب وجود دارد. افشین قطبی پیش از جام ملتهای 2011 آسیا خبر توافق نهایی‌اش با شیمیزو اسپالس ژاپن را رسانه‌ای كرد كه این موضوع به شدت تمركز تیم ملی را به هم ریخت. وضعیت طوری شد كه بازیكنان اسمی، عملا از قطبی فرمان نمی‌بردند و هرج و مرج در اردوی تیم حرف اول را می‌زد. نهایتا هم تیم ملی در آن تورنمنت ناكام ماند. مثال دوم هم به ماجرای خولن لوپتگی و تیم ملی اسپانیا مربوط می‌شود؛ جایی كه لوپتگی پیش از مسابقات همین جام‌جهانی اخیر از توافقش با رئال مادرید پرده برداشت و درجا از نیمكت لاروخا اخراج شد. بنابراین طبیعی بود كه برانكو لااقل تا پایان مسابقات و قطعی شدن فتح هر دو جام سكوت كند، اما بعد از آن دیگر ساكت ماندن او توجیهی نداشت. مربی كروات می‌توانست حداقل 10 روز زودتر خبر توافقش با الاهلی عربستان را به باشگاه بدهد؛ مخصوصا كه بعدا معلوم شد هدف او گرفتن مطالباتش هم نبوده است. با این همه رفتارهای واضح مربی كروات، باید شاخك‌های مدیران باشگاه را می‌جنباند كه او رفتنی است، حتی اگر خودش چیزی نمی‌گفت. اگرچه برانكو اعلام نكرد جدا می‌شود، اما هرگز هم نگفت در منصبش باقی می‌ماند.

بانک ورزش

۴۵ ۵  
آی اسپورت
2019-06-26 01:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
فرامرز
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۲:۰۴
توجیه یک کار اشتباه از خود کار اشتباه بدتر است. مثلها و اصطلاحات بسیاری در این زمینه وجود دارد که متأسفانه همگی آنها حاوی محتوای +18 هستند، فلذا از نگارش آنها خودداری می کنم. مقایسه برانکو با لوپتگی؟؟؟؟ یا حتی قطبی؟؟ برانکو با پرسپولیس بسیار موفق بود اما بزدلانه رفتار کرد، این تنها حقیقت این ماجراست، هرگونه توجیه این واقعیت تنها شرایط را برای توجیه کننده بدتر می کند.
۶
امیرعباس
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۶:۳۵
یعنی بانک ورزش اخرش به قربون برانکو می ره حالا ببینید من کی گفتم!
۳
سعید
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۷:۳۵
با همه این حرفها برانکو میتوانست بعد از تصاحب همه جامها خیلی شفاف اعلام میکرد و به نحوی که به نفع همه بود خارج میشد . او تصمیمش را مدتها قبل گرفته بود و اینطور جدا شدن اشتباه بود و تفسیری هم نمیشه براش اورد . برانکو را دوست داریم و امیدواریم موفق باشه
پدرام
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۵۰
یعنی شما هرکس هر چیزی بگه باور میکنید به جز حرف هایی که خود برانکو زده...برانکو گفت بعد از اینکه رفته کرواسی بعد از جام حذفی با دوستانش در کرواسی مشورت کرده و تصمیم نهایی رو گرفته...یه گروه میاد جو میده که آهااای برانکو نامردی کردی و چرا نگفت از این چرت و پرتاا شما هم باور میکنید...خود برانکو هم زنده اس هم مصاحبه کرده لطف کنید خودتون نتیجه گیری کنید نه چیزی که یه مشت دلال یا نون به نرخ روز خور میگن قبول کنید..البته منظورم با نویسنده این نوشته نیست.
پدرام
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۵۳
یه سری از هوادارا واقعا انگار عقل ندارید یه بوقچی بیاد یه چیزی بگه همتون باور میکنید و نتیجه گیری میکنید و از اون مهمتر دیگران رو قضاوت میکنید...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر