فهرست
پیراهن دایی و پیوس را به آل‌کثیر دادند!
پیراهن دایی و پیوس را به آل‌کثیر دادند!

پیراهن دایی و پیوس را به آل‌کثیر دادند!

آی اسپورت - کمتر کسی باور می‌کرد که خریدهای جدید تیم فوتبال پرسپولیس تا این حد بدرخشند و در قامت ستاره برای تیم خود ظاهر شوند. پس از این که در سه بازی نخست، مهاجمان پرسپولیس از گلزنی مقابل التعاون و الدحیل باز ماندند، انتقادات بسیار زیادی به آن ها وارد شد اما حالا پس از گذشت شش بازی، مهاجم نوک سرخپوشان در نزدیکی صدر جدول گلزنان دیده می‌شود.

عیسی آل کثیر که شب گذشته در دو صحنه بدون مکث و با ضربات استادانه دروازه پاختاکور را باز کرد، در حالی خود را چهار گله می‌بیند که بعد از جدایی علی علیپور، بسیاری از هواداران نگران جایگزین وی و هماهنگی او با دیگر بازیکنان بودند اما آنچه که برای مهاجم شماره ۷۲ رقم خورده، چیزی فراتر از تصور خوشبین ترین هوادار پرسپولیس بود؛ گلزنی مقابل الشارجه، السد و پاختاکور.

این چهار گل، عیسی آل کثیر را در جایگاه ویژه ای قرار می‌دهد. او در کنار فرشاد پیوس، علی دایی و محسن خلیلی قرار می‌گیرد که در شروع کار مثل این مهاجم دزفولی خیلی زود گلزنی های خود را آغاز کردند و توانستند در ترکیب پرسپولیس بدرخشند.

فرشاد پیوس پس از این که در سال ۱۳۶۴ پیراهن پرسپولیس را برتن کرد، سه فصل متوالی آقای گل جام باشگاه های تهران شد و البته در ۴-۵ بازی اول به شکلی عمل کرد که علی پروین سرقفلی پست مهاجم نوک را به او داد و پیوس نیز آقای گلی خود را تا سال ۱۳۷۳ و زمانی که با ۲۰ گل کفش طلا را به دست آورد، ادامه داد. جالب است بدانید که این ۲۰ گل، همچنان بهترین آمار مهاجمان پرسپولیس در لیگ برتر است. او در آن سال ها مثل یک مار زنگی برای پرسپولیس گلزنی می‌کرد و دروازه رقبا را یکی پس از دیگری به تسخیر خود درمی‌آورد.

اما پس از فرشاد پیوس که در سال ۱۳۶۴ شروع فوق العاده ای با سرخ ها داشت، پرسپولیس در آخرین سال آقای گلی فرشاد پیوس ستاره ای اردبیلی را به خدمت گرفت که در همان سال نخست یعنی ۱۳۷۳ درخشش خود برای پرسپولیس را استارت زد و در پایان فصل با ۱۵ گل پایین تر از فرشاد پیوس، دومین گلزن برتر لیگ آزادگان شد.

اما سال ها بعد از این دو مهاجم بود که پرسپولیس دوباره ستاره ای در قواره آقای گلی به خدمت گرفت. بازیکنی که از همان بازی نخست، نشان داد که اسبش را برای کسب کفش طلا زین کرده؛ یعنی محسن خلیلی. او البته آماری بهتر از عیسی آل کثیر دارد. خلیلی در شش بازی اول فصل ۸۶-۸۷ توانست دروازه فجرسپاسی، پیکان، ابومسلم و صنعت نفت را باز کند و با شش گل، صدر جدول گلزنان را به خود اختصاص دهد.

البته نباید فراموش کرد که بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان در میزان سختی به هیچ عنوان برابر نیستند. همچنین شاید اگر بازی های لیگ قهرمانان در ایران برگزار می‌شدند، ال کثیر می‌توانست زودتر به فرم خوب برسد.

حالا پرسپولیسی ها انتظار دارند که این روند فوق العاده برای مهاجم دزفولی ادامه پیدا کند و او در بازی هفتم خود هم بتواند همانطور که دوئل با بونجاح را با پیروزی پشت سر گذاشت، عبدالرزاق حمدالله را نیز شکست دهد؛ انتظاری که اگر به حقیقت بپیوندد، آل کثیر را مدعی جدی آقای گلی در لیگ قهرمانان می‌کند و پرسپولیس را در آستانه نخستین قهرمانی اش در ACL قرار می‌دهد.

ورزش ۳

۸    
آی اسپورت
2020-10-01 18:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر