فهرست
شباهت گزینه‌های بارسا با کی‌روش/ پرستار بچه
شباهت گزینه‌های بارسا با کی‌روش/ پرستار بچه

شباهت گزینه‌های بارسا با کی‌روش/ پرستار بچه

آی اسپورت- زمانی بود که رئال مادرید این طور تصور می‌کرد که یک مربی حتی می‌تواند یک پرستار بچه باشد چون این تیم بازیکنان خوبی دارد. خوان دراموس، کارلوس کیروش، واندرلی لوکزامبورگو... حالا به لیست بارسلونا نگاه می‌کنم و می‌بینم که دقیقا چیزی شبیه به این است. به نظرم بازیکنان بارسلونا نیاز به یک رهبر دارند، کسی که وقتی از در وارد می‌شود به او احترام بگذارند. چه بازیکنان و چه مدیریت باشگاه. من معتقدم برای هر مربی‌ای رد کردن پیشنهاد بارسلونا سخت است، پس جای تعجب دارد که در لیست آن‌ها برخی مربیان وجود دارند. از طرفی بارسلونا در خطر این موضوع قرار دارد که فکر کند نیاز زیادی به مربی ندارد و برای انتخاب مربی هم زمان زیادی نگذارد.

اگر قرار باشد من انتخاب کنم به نظرم بهترین گزینه گواردیولا است. ببینید چقدر در منچستر اوضاع خوبی دارد، اگر بگوید عاشق این تیم نیستم، پس قطعا باید به تیم دیگری برود. دومین گزینه‌ام سیمئونه است. از نظر رهبری او ایده‌آل است و فکر می‌کنم به اندازه کافی انعطاف‌پذیر است که با هر بازیکنی کار کند و دوباره یک تیم را بسازد، یعنی دقیقا همان چیزی که بارسلونا نیاز دارد. بعد از این‌ها نظرم روی یورگن کلوپ است، البته باید دید او هم مشتاق است یا نه. باشگاه‌های بزرگ معمولا مربی عوض می‌کنند، مربیان بزرگ هم از تیمی به تیم دیگر می‌روند، البته تیم‌های بزرگ، طبیعتا هم انتخاب اول مربیان بزرگ تیم‌های بزرگ هستند و دوست ندارند به راحتی اخراج شوند.

در لیست من همچنین آنتونیو کونته هم وجود دارد. به هر حال وظیفه مدیر ورزشی یک باشگاه هم هست که به بهترین شکل مربیان را زیر نظر گیرد. جدا از این مربیان من لیستی دارم که به نظر خودم واقع‌بینانه‌تر است. مربیانی که قبلا هم به بارسلونا نسبت داده شده‌اند. مثل مایکل لادروپ. مردم می‌گویند او تجربه مربی‌گری زیادی ندارد، با سوانسی قهرمان لیگ کاپ شده، اما در لالیگا هم مربی‌گری کرده و به نظرم مستحق احترام است. باشگاه بارسلونا البته بیش از همه روی والورده متمرکز است. در سال‌های اخیر او مدام یکی از گزینه‌های بارسلونا بوده است. گزینه دیگر من جیوانی فان برونکهورست است. درست است که تازه وارد مربی‌گری شده، اما شانس خوبی با فاینورد دارد. دیگر گزینه هم فلیپ کوکو است. او قبلا با آیندهوون قهرمان شده است و در بارسلونا هم دوران خوبی داشته است. یکی دیگر از مربیانی که از نظر من برای بارسلونا مناسب است لورن بلان است. برای بارسلونا بازی کردن، با بوردو قهرمان شده، با پی اس جی هم همین‌طور. آخرین مربی لیست من هم لئوناردو یاردیم است. این فصل تیم او چشم‌نواز بازی می‌کند و تماشای بازی تیمش جذاب است.

افراد دیگری هم هستند که هر کدام به دلیلی در این لیست نیستند. مثلا پوچتینو که به خاطر ارتباطش با اسپانیول در این لیست نیست. نمی‌خواهم به والورده بی‌احترامی کنم، اما بارسلونا قبلا چنین مربیانی را تجربه کرده، مثل تاتا مارتینو. این طور نیست که هرکسی بتواند مربی بارسلونا باشد، این تیم نیاز به یک رهبر دارد. با وجود داشتن بازیکنان عالی، این تیم باز هم به توصیه‌های تاکتیکی نیاز دارد.

۱۵ ۱  
آی اسپورت
2017-04-19 15:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
زمانی بود که رئال مادرید این طور تصور می‌کرد که یک مربی حتی می‌تواند یک پرستار بچه باشد چون این تیم بازیکنان خوبی دارد!!! یعنی رسما قهوه ای کرد کیروش و کیروش پرستها رو، ولی سایت کیروش اسپورت معنی این جمله ها رو نفهمید...
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر